دفاع شخصی

از تعلیق جودو تا کار در کارخانه قند با دختر طلایی کشتی!

از تعلیق جودو تا کار در کارخانه قند با دختر طلایی کشتی!

دفاع شخصی: تعلیق جودو موجب شد تا به کشتی وارد شود و در مدت کوتاهی مدال طلای مسابقات بین المللی قرقیزستان را به دست بیاورد.20 ساله است و برای تامین قسمتی از هزینه های ورزش خود در شرکت قند فریمان کار می کند. وقتی ۱۰ ساله بود به جودو وارد شد و به عضویت تیم ملی هم درآمد اما فدراسیون که تعلیق شد، کشتی را انتخاب نمود. تکنیک های جودو را در کشتی پیاده کرد و با قهرمانی در مسابقات کشوری به تیم ملی آلیش رسید.

محدثه حسینی در نخستین سال حضورش در کشتی به مسابقات بین المللی قرقیزستان اعزام و طلای وزن ۶۵ کیلوگرم را به دست آورد اما باردیگر به جودو برگشت و امیدوار است که تعلیق از فدراسیون برداشته شود تا شانس حضور و مدال آوری در مسابقات بین المللی را داشته باشد.

حسینی با خبرنگار ایسنا به گفت و گو پرداخت که مشروح آنرا در ادامه می خوانید.

جودو تعلیق شد، کشتی گیر شدم

از ۱۰ سالگی وارد جودو شدم. آن زمان هنوز کشتی زنان در ایران فعال نشده بود و جودو نزدیک ترین رشته به کشتی بود بنا بر این این رشته را انتخاب کردم. ۱۲ سال هم عضو تیم ملی بودم. زمانیکه فدراسیون تعلیق شد تمریناتم متوقف نشد چون می دانستم بالاخره تعلیق برداشته می شود اما مجبور شدم به رشته دیگری بروم. از آنجا که دایی و برادرم کشتی گیر بودند، به این سمت کشیده شدم. البته آنها آزاد و فرنگی تمرین می کردند اما در زنان فقط آلیش داریم.

در تمرینات کشتی استان خودم شرکت کردم و پس از چند ماه در مسابقات کشوری قهرمان شدم. مسئولان استان پیش از مسابقات کشوری آلیش آنالیزی انجام و امیدواری دادند که قهرمان می شوم. یکسری تاکتیک ها هم از جودو داشتم که آنها را به کار گرفتم و قهرمان شدم. پس از آن به عضویت تیم ملی درآمدم.

استرسم را کنترل کردم و طلا گرفتم

در اردوی تیم ملی کشتی پیش از اعزام به مسابقات قرقیزستان شرایط خوبی داشتم و مربیان خوبی را انتخاب نموده بودند. خانم ها براتی، میرزایی و درخشانی هر چه در توان داشتند برای ما گذاشتند و کم و کسری نداشتیم. آنالیز خوبی هم از رقبای قزاقستان و قرقیزستان انجام داده بودیم تا به مشکل برنخوریم. البته موقع مسابقات استرس داشتم اما باید کنترل می کردم و با تمریناتی که داشتم بر استرسم غلبه کردم.

لحظه ای که طلا گرفتم حس خیلی خوبی داشتم چون هر ورزشکاری آرزو دارد روی سکوی قهرمای برود و برای کشورش افتخارآفرینی کند. من هم با توکل به خدا، زحمات پدر و مادرم و تمریناتی که با برادرم انجام داده بودم، اعتماد به نفس خوبی را برای قهرمانی به دست آورده بودم.

دوری از جودو برایم سخت است

بعد از برگشت از مسابقات قرقیزستان فدراسیون جودو اعلام کرد، جودو می تواند در بازی های کشورهای اسلامی شرکت نماید. بنا بر این از نفرات اول سالهای قبل دعوت نمودند تا در انتخابی مدعیان جودو شرکت نمایند. من هم شرکت کردم و به عضویت تیم ملی درآمدم. هم اکنون هم در اردو هستم.

من جودوکار هستم که به کشتی وارد شدم اما الان که رشته خودم می تواند در مسابقات شرکت کند، برگشتم تا زحمات فدراسیون و مربیانم را جبران کنم. البته با خانم براتی سرمربی تیم ملی آلیش صحبت کردم و تصمیم بر این شد که فعلا در جودو بمانم و اگر تعلیق فدراسیون جودو تا مسابقات کشوری آلیش ادامه داشت به کشتی برگردم. من از بچگی به جودو وارد شدم، به این رشته علاقه دارم و رفتن به رشته ای دیگر برایم دشوار است. البته به کشتی هم علاقمند شده ام و رشته فوق العاده ای است.

به خاطر شرایط اقتصادی مجبورم کار کنم

در کنار ورزش در دانشگاه آزاد فریمان در رشته علوم تربیتی تحصیل می کنم و در شرکت قند فریمان هم کار می کنم. هدف یک ورزشکار ورزش و قهرمانی است اما شرایط اقتصادی کشور به شکلی است که مجبورم کار کنم چون هزینه های بلیت و مکمل سنگین است اما خوشبختانه شرکت قند در مورد رفت و آمدها، اردوها و هزینه ها حمایتم می کند و مثل کارگرهای دیگر به من سخت نمی گیرند.

از تیم مدیریتی شرکت قند فریمان آقایان ابراهیم دهقان پیر، فرهام دهقان و علی امینی تشکر می کنم چون حمایتم می کنند. با شرایط اقتصادی فعلی، کمتر اسپانسری پیدا می شود که ورزشکاران را حمایت کند اما مدیران این کارخانه از من حمایت کردند.

منبع:

1401/01/27
09:55:16
5.0 / 5
409
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد