دفاع شخصی
احدی:

به بوکس خیانت نکنید!

به بوکس خیانت نکنید!

به گزارش دفاع شخصی سرمربی سابق تیم ملی بوکس ایران اظهار داشت: برخی تصمیم های حسین ثوری اشتباه است و برطرف نکردن این موضوعات خیانت به بوکس است.اکبر احدی در گفت و گو با ایسنا، درباره حواشی پیش آمده برای فدراسیون و تیم ملی بوکس توضیح داد: همانطور که می دانید این موضوعات برای قبل از انتخابات است. ما در انتخابات دو کاندیدا داشتیم که یکی آقای حسین ثوری بود و دیگری آقای روح الله حسینی. پیش از مجمع هم همه می خواستند نماینده خودشان انتخاب گردد و دیگری را تخریب می کردند اما حالا دیگر شرایط فرق کرده و بوکس یک رئیس فدراسیون دارد.

او اضافه کرد: در مجمع جامعه بوکس و کسانی که حق رای داشتند درست یا غلط به این فرد رای داده اند و الان رئیس است. همه باید ۴ سال زیر نظر ایشان باشند و برنامه های وی را پیش ببرند. اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم در چهار سال قبل هم تیم ملی که ویترین فدراسیون است نتایج بدی به دست نیاورد و ما توانستیم پس از چندین سال مدال جهانی کسب نماییم و در آسیا هم مدال هایی را به دست آوردیم. البته این مدال ها به آن معنا نیست که در فدراسیون مشکل نیست. به جز تیم های ملی در بحث مدیریت، استان ها و... مشکلات زیادی داریم که باید برطرف شود.

کارشناس بوکس ایران افزود: من حالا به مشکلات پایه ای، زیر ساخت ها، مدیریت و... کاری ندارم، اما در مجموع باید جامعه بوکس به این افتخار کنند که ما در یک سال آخر ریاست حسین ثوری بعد از چندین سال اولین مدال جهانی را به دست آوردیم. البته حواشی هم در خصوص خریدن این مدال وجود دارد که من قبلا هم گفتم امیدوارم صحت نداشته باشد. همه ما باید از این اتفاق خوشحال باشیم و از ایجاد حواشی خودداری نماییم.

سرمربی سابق تیم ملی بوکس، درباره کسب کرسی آسیایی توسط حسین ثوری هم توضیح داد: کسب این کرسی ها تاثیرات خویش را در آینده می تواند نشان دهد. ما در گذشته هم کرسی های زیادی همچون در بخش داوری، نایب رئیسی جوانان آسیا توسط آقای همایون اردلان و حاج ناطق نوری داشته ایم اما مهم این است که بتوانیم از این کرسی ها به نفع بوکس استفاده نماییم نه به نفع خودمان. همینطور باید ببینیم آیا ثوری می تواند افراد دیگری از ایران را به کرسی های بین المللی برساند تا در آینده کمک حال بوکس ایران شوند یا خیر. اگر باردیگر حق ایران را در میادین بین المللی بخورند این کرسی ها به هیچ دردی نمی خورد.

احدی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون برای حضور وی در کمیته فنی یا انتخاب بعنوان مدیر تیم های ملی پیشنهادی داده است یا خیر؟ توضیح داد: خوشبختانه ثوری جوانگرایی کرده و از کسانی استفاده می نماید که اصلا در بوکس جایگاهی ندارند و حتی قهرمانی کشور هم نداشته اند. من شخصا خودم را نمی گویم اما ثوری نباید همه قهرمانان بوکس که خاک این رشته را خورده اند، در آسیا و بازی های آسیایی مدال کسب کرده اند کنار بگذارد. کار درستی نیست و خیانت به حساب می آید. اتفاقی که هم اکنون در بوکس رخ داده تاثیرات خویش را در آینده نشان خواهد داد که اساسا نبود این قهرمانان تأثیر منفی خواهد گذاشت. بعنوان یک یک فرد از خانواده بوکس به ثوری می گویم که بهتر است از قهرمانان نامی بوکس استفاده نماید.

او درباره شرایط نفرات حاضر در اردوی تیم ملی هم توضیح داد: استارت این نفرات پیش از بازی های آسیایی جاکارتا خورد و ما برای قهرمانی آسیا آماده می شدیم، زمانی که بنده سرمربی تیم ملی بودم می خواستیم یک تیم جوان و آینده دار عازم مسابقات نماییم که خوشبختانه هم اکنون هم دستاورد اعتماد ما را مشاهده می کنید. همه این نفرات بوکسورهای بسیار فنی با آمادگی ذهنی بسیار بالا هستند که امیدوارم در آینده هم همانند هم اکنون موفق باشند. البته نیاز است باز هم تاکید کنم که کمیته و وزارت ورزش اگر مدال المپیک می خواهند باید بیشتر از این ها به بوکس کمک کنند.

احدی درباره شرایط تیم های پایه بوکس ایران هم اظهار داشت: برای صحبت کردن در این مورد باید نتایج به دست آمده را بررسی کرد. ما در مسابقات قهرمانی آسیای سال جاری تنها دو مدال در نوجوانان و دو مدال در جوانان کسب کردیم که یک عملکرد ضعیف بود. در واقع بزرگسالان ما خیلی جلوتر از رده های پایه هستند و به قولی با هم همراه و یکسان پیش نمی روند. ما ۱۴ بوکسور را در قهرمانی آسیا داشتیم و تنها چهار مدال کسب کردیم که خوب نیست. باید یک فکر مناسب برای رده های پایه داشت تا تیم های رده های سنی ما قویتر از بزرگسالان باشد. بهتر است کادرفنی و فدراسیون تجدید نظری درباره برنامه های خود داشته باشند. من در مسابقات قهرمانی آسیایی نوجوانان و جوانان مسابقات را دیدم، بجز دو بوکسور ما سایر نفرات تیم در راند سوم افت بدنی داشتند و حتی گاها نمی توانستند مسابقات خویش را به پایان برسانند که خوب نیست.

سرمربی سابق تیم ملی بوکس درباره تاثیرات کمیته های فنی بر عملکرد فدراسیون هم اظهار داشت: در واقع کمیته ها خیلی می توانند روند کاری و راندمان یک فدراسیون را بالاتر ببرند. این که ۲ یا ۳ نفر بخواهند همه تصمیمات را بگیرند اساسا کار سخت می شود. همانطور که یک سرمربی نمی تواند کارهای فیزیوتراپی، بدنسازی، فنی و... را باهم انجام دهد، در یک فدراسیون هم دو یا سه نفر نمی توانند تصمیم گیرنده برای همه امور باشند. وجود کمیته های خوب و توانمند اساسا تاثیرات مثبتی بر فدراسیون خواهد داشت.

او در انتها راجع به برنامه های فعلی خود هم توضیح داد: هم اکنون با تیم جوجیتسو مشغول هستم و تمرینات خویش را پیگیری می نماییم، اما دوست دارم در انتها بگویم که برخی از این آقایان شاید ۴ تا ۶ سال به بوکس بیایند و سپس بروند، اما فدراسیون بوکس خانه من است. از ۱۶ سالگی آنجا هستم و بزرگ شدم، امیدوارم تصمیمات مناسبی برای آینده این رشته گرفته شود تا شاهد پیشرفت آن باشیم.

منبع:

1401/01/27
20:01:16
5.0 / 5
472
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد