دفاع شخصی

ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در اجرای طرح های آب و خاک کشور

ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در اجرای طرح های آب و خاک کشور

به گزارش دفاع شخصی سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در اجرای طرح های آب و خاک کشور تاکید نمود.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «فریبرز عباسی» در نشستی به منظور بررسی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام و همینطور طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های علمی و دانش بنیان کشور و اجرای نظام بهره برداری و آموزش بهره برداران در طرح های آب و خاک سراسر کشور ضروریست.
سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اینکه در اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام از نظر فنی و مهندسی مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: اجرای فاز دوم این طرح از اولویت های معاونت آب و خاک است و برای تأمین اعتبار آن پیگیری های لازم انجام شده است.
عباسی، مشارکت فعال استانهای خوزستان و ایلام در اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری و سایر استان ها در طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور را خواهان شد.
وی در عین حال، بر توجه جدی به مبحث خاک در این طرح ها تصریح کرد.
۴۰ هزار هکتار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری آماده اجرا است
«محمدجواد صالحی نژاد» مدیرعامل موسسه جهاد نصر و مجری طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور هم در این جلسه ضمن اشاره به وضع موجود طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام، اظهار داشت: فاز دوم این طرح به مساحت ۲۵۵ هزار هکتار است که ۱۰۰ هزار هکتار آن در دست مطالعه و ۴۰ هزار هکتار آن آماده اجرا است و برای تأمین منابع مالی آن باید پیگیری لازم به عمل آید.
وی عنوان کرد: برپایه لیست بهای سال ۱۴۰۰، بیشتر از ۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم این طرح مورد نیاز است.
بنابر این گزارش، در این جلسه مشکلات اجرایی طرح ۲۲۷ هزار هکتاری آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تکمیل پروژه های نیمه تمام، چگونگی تأمین منابع مالی برای تکمیل طرح و هم پیگیری تأمین آب از راه وزارت نیرو مورد تاکید قرار گرفت.

1401/01/29
20:50:02
5.0 / 5
582
تگها: آموزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد