دفاع شخصی
یونس امامی:

سطح قهرمانی آسیا بالا بود

سطح قهرمانی آسیا بالا بود

به گزارش دفاع شخصی آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان، اظهار داشت: با آنالیز کامل رقبا عازم رقابت های قهرمانی آسیا شدم و خدا را شکر توانستم به مدال طلا برسم.


یونس امامی در گفتگو با ایسنا، درباره کسب مدال طلای رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا، اظهار نمود: سطح رقابت های قهرمانی آسیا واقعا بالا بود و همه تیم ها با بهترین نفرات خود عازم این مسابقات شده بودند. ما هم برای حضور در مغولستان تمرینات خوبی را زیر نظر کادر فنی پیگیری کردیم و خدا را شکر توانستیم به هدفی که داشتیم برسیم و دل مردم ایران را بار دیگر شاد نماییم.
آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی، اضافه کرد: به لحاظ بدنی در شرایطی نسبتا خوبی بودم اما در کشتی اول بخاطر این که بدنم راه نیفتاده بود، مبارزه مقداری به مشکل خورد و حساس شد. اما به مرور بدنم راه افتاد و برای مبارزه های بعدی مشکلی نداشتم. خدا را شکر توانستم در نهایت با کسب مدال طلا سبب شادی مردم ایران شوم.
وی تصریح کرد: امیدوارم بتوانم این پیروزی ها را در رقابت های قهرمانی جهان یا بازی های آسیایی تکرار کنم و به موفقیت برسم تا بعد از آن برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک پاریس تلاش کنم.
امامی درباره مبارزه مسلط خود در دیدار نهایی و این که بعد از کسب امتیازات لازم توانست حریف خویش را به خوبی کنترل کند، اظهار داشت: پیش از حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، به کمک کادر فنی حریفم را خیلی دقیق آنالیز کردیم و با نقاط ضعف و قوت او آشنا بودم. قرار بود در این مبارزه حریف را تکان بدهم و پس از یکی دو دقیقه امتیازاتم را بگیرم اما فشار را بر روی او نگه دارم تا نتواند برای گرفتن امتیاز اقدام نماید. خدا را شکر مبارزه خوبی در فینال داشتم و توانستم در نهایت به برتری برسم.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، یونس امامی دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ بعد از استراحت در دور اول مسابقات قهرمانی آسیا 2022 در مغولستان، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۵ دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی ۱۰ بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را شکست داد و به فینال رسید. امامی در فینال مقابل نورکژا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۹ از قزاقستان در یک مبارزه حساب شده با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و ضمن گرفتن انتقام شکست مسابقات جهانی از این کشتی گیر، به مدال طلای آسیا رسید.
منبع:

1401/02/09
12:29:28
5.0 / 5
606
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد