دفاع شخصی
محبی:

هدفم شکست زارع و رسیدن به دوبنده تیم ملی است

هدفم شکست زارع و رسیدن به دوبنده تیم ملی است

سنگین وزن تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از کسب عنوان قهرمانی آسیا، اظهار داشت: هدفم شکست امیر حسین زارع در انتخابی رو در رو و رسیدن به دوبنده تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان است.


یدالله محبی در گفتگو با ایسنا، درباره قهرمانی در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ مغولستان، اظهار نمود: خدا را شکر تیم ملی در این رقابت ها به نتایج خوبی رسید و با کسب عنوان قهرمانی پایان یافت. در مجموع ۳ مبارزه در این مسابقات داشتم که در ۲ مبارزه نخست مقابل حریفانی از ازبکستان و مغولستان با اختلاف به برتری رسیدم و در کشتی فینال نیز برابر حریف قزاق اهتمام کردم با احتیاط کشتی بگیرم و به پیروزی برسم. بنا بر این مبارزه ام کمی حساس شد اما به هدفی که دنبالش بودم رسیدم و مدال طلا را بدست آوردم. کشتی گیر قزاق چندان مدعی نبود اما نفر اول این وزن را که ۲ سال پیش قهرمان آسیا شده بود را در انتخابی تیم ملی قزاقستان شکست داده بود.
دارنده ۳ مدال طلای آسیا، اضافه کرد: مسابقات نسبت به سالهای پیش از کیفیت بالاتری برخوردار بود و شاهد حضور نفرات خوبی در این مسابقات بودیم. من هم پس از مسابقات قهرمانی کشور چند هفته در اردوی تیم ملی تمریناتم را دنبال کردم و در مجموع با آمادگی نسبتا خوبی پا به این رقابت ها گذاشتم. البته اوج آمادگی ما برای حضور در این رویداد نبود اما زیر نظر کادر فنی با تمریناتی که داشتم با آمادگی نسبتا خوبی در حد رقابت های آسیایی عازم مغولستان شدم.
وی درباره کسب مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، اظهار داشت: من هر سالی که به دوبنده تیم ملی رسیدم در انتخابی کشتی گرفتم. هر بار نیز از مسابقات قهرمانی کشور شروع کردم تا در نهایت صاحب دوبنده تیم ملی شدم. امسال نیز طبق فرآیندی که کادر فنی تعیین کرده بود باز هم از اولین مرحله شروع کردم.
محبی در پاسخ به این پرسش که با وجود محک در چندین رویداد طی ماه های گذشته و کسب نتایج خوب، آیا مقرر است باز هم به تورنمنت خارجی اعزام شود یا خیر، اشاره کرد: باید ببینیم تصمیم کادر فنی تیم ملی چیست اما فکر نمی کنم به تورنمنت اعزام شوم. با قهرمانی در آسیا از جام تختی معاف شدم و در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باید کشتی بگیرم. من امسال در رقابت های ارتش های جهان قهرمان شدم، در قهرمانی کشور نیز بعنوان نخست رسیدم و در قهرمانی آسیا نیز طلا گرفتم. با این اوصاف برمبنای نظر کادر فنی باید اساسا در انتخابی رو در رو برای رسیدن به دوبنده تیم ملی مبارزه کنم.
سنگین وزن کشتی آزاد ایران، درباره رقابت سخت با امیرحسین زارع قهرمان جهان برای رسیدن به دوبنده تیم ملی، اظهار داشت: این مساله نقطه قوت برای کشتی و برای من شمرده می شود و هر کس که از این وزن به مسابقات جهانی برود شانس اول قهرمانی خواهد بود. امیدوار هستم انتخابی عادلانه و بدون حرف و حدیث اجرا شود ودر نهایت هر کشتی گیری که بهتر است به دوبنده تیم ملی برسد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به دنبال شکست امیرحسین زارع در انتخابی رو در رو است یا خیر، اشاره کرد: صد در صد دنبال شکست زارع و رسیدن به دوبنده تیم ملی هستم. البته کرونا موجب شد کمی از تمرینات عقب بیفتم اما با تمریناتی که داشتم و حضور در مسابقات مختلف هم اکنون شرایط خوبی دارم و هر روز بهتر می شوم.
محبی در آخر در پاسخ به این پرسش که اولویتش حضور در بازی های آسیایی است یا قهرمانی جهان، اظهار داشت: اساسا اولویت من حضور در مسابقات جهانی و کسب خوشرنگ ترین مدال جهان است. امیدوار هستم بتوانم تمریناتم را به خوبی پشت سر بگذارم و به هدفی که دارم برسم.1401/02/14
16:48:47
5.0 / 5
385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد