دفاع شخصی

سومی فرنگی کاران ایران در تورنمنت بلغارستان با 4 طلا، 2 نقره و یک برنز

سومی فرنگی کاران ایران در تورنمنت بلغارستان با 4 طلا، 2 نقره و یک برنز

به گزارش دفاع شخصی نمایندگان کشتی فرنگی زیر 23 سال ایران با کسب عنوان سومی به کار خود در تورنمنت بلغارستان آخر دادند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رقابت های بین المللی کشتی زیر ۲۳ سال جام پتکو سیراکوف و ایوان ایلی اف در سه بخش آزاد، فرنگی و زنان طی روزهای ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در شهر صوفیه بلغارستان انجام شد و در آخر تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز بعنوان سوم دست یافت.
در آخر این مسابقات امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدحسین آذرم دخت در وزن ۷۷ کیلوگرم، حمیدرضا بادکان در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال طلا، امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم و مرتضی الغوثی در وزن ۹۷ کیلوگرم و علیرضا حسنوند در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.
تیم ایران در آخر این رقابت ها با ۱۴۷ امتیاز به عنوان سوم دست یافت و تیم های قزاقستان و ترکیه به ترتیب با ۱۸۰ و ۱۷۹ امتیاز در جایگاه های اول و دوم قرار گرفتند.
نتایج کشتی گیران ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۶۰ کیلوگرم امید آرامی امید و امیررضا ده بزرگی در دو گروه ۴ نفره و ۳ نفره بصورت دوره ای به مصاف حریفان خود رفتند که امید آرامی در دور نخست با نتیجه ۷ بر صفر مقابل اولجاس سلطان از قزاقستان به پیروزی رسید وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر کوات آیتابای از قزاقستان را مغلوب کرد و در دور سوم باتوجه به شرکت نکردن آکتاس موکرمین از ترکیه به عنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۴ بر ۱ عظمت کورمان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. امیررضا ده بزرگی دیگر نماینده کشورمان در دور دیدار مقابل بوریسلاو کایروف از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر و عظمت کورمان از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۴ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ده بزرگی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر از سد اولجاس سلطان از قزاقستان گذشت و دیگر فینالیست این وزن شد. دو نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف هم رفتند که امید آرامی با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل ده بزرگی به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد. ده بزرگی نیز به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۲ کیلوگرم که بصورت دوره ای و در دو گروه برگزار شد، محمدرضا رستمی در گروه ۳ نفره، با پیروزی ۹ بر صفر مقابل کریل مینکو از قزاقستان و ۹ بر ۵ و ضربه فنی بر پتر گورنیاشکی از بلغارستان به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله نیز مقابل علیخان کوکنوف با نتیجه ۵ بر ۱ خود به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. رستمی در دیدار پایانی به عبداله توپارک از ترکیه را با نتیجه ۹ بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که بصورت دوره ای و در دوم گروه برگزار شد، محمدحسین آذرم دخت مسابقات خودرا در گروه ۴ نفره برگزار کرد که توانست در دور نخست با شکست ۱۰ بر ۳ و ضربه فنی مقابل ویسال ایوبوف از از قزاقستان به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۴ رسول جونیس از قزاقستان را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز با نتیجه ۹ بر صفر مارتین دیمیتروف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مالیک جلیل اف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. آذرم دخت در این دیدار نیز با نتیجه ۸ بر ۵ مقابل کالکان عبدالرحمان از ترکیه به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که بصورت دوره ای و در دو گروه برگزار شد، محمدحسین محمودی در گروه ۳ نفره، در دور نخست مقابل ایوایلو ایوانوف از بلغارستان با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی رسید اما بدلیل لطمه دیدگی در کشتی دوم نتوانست به میدان برود و چهارم شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حمیدرضا بادکان در مسابقاتی که بصورت دوره ای برگزار می شد، در گروه چهار نفره مقابل والری الکسیف از بلغارستان با نتیجه ۱۱ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر از سد ژانتاس نورگالی از قزاقستان گذشت و در دور سوم نیز باتوجه به حاضر نشدن ماکسات سایلاو از قزاقستان به عنوان نفر اول به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر ۲ و با ضربه فنی مقابل کالویان ایوانوف از بلغارستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بادکان در دیدار پایانی با نتیجه به عدم شرکت ساریجیجک موهوتین از ترکیه به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که مسابقات بصورت دوره ای و با حضور ۵ کشتی گیر برگزار می شد مرتضی الغوثی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۸ مقابل اسلام مومایف از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در کشتی بعد با نتیجه ۸ بر صفر از سد آتاناس ایوانوف از بلغارستان گذشت اما در دور سوم مقابل اولجون مصطفی از ترکیه با نتیجه ۱۲ بر ۳ مغلوب شد. الغوثی در آخرین مبارزه خود با نتیجه ۴ بر ۱ از سد میندوگاس ونچکاتیس از لیتوانی گذشت و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که بصورت دوره ای و با حضور ۴ کشتی گیر برگزار شد، علیرضا حسنوند در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی از سد توشکو آنگلوف از بلغارستان گذشت اما در دو دیدار بعدی با نتایج ۳ بر ۱ مغلوب بوزکورت فاتیح از ترکیه و ۴ بر صفر و ضربه فنی مغلوب علیبک سارسنگالیف از قزاقستان شد و به مدال برنز رسید.
منبع:

1401/02/27
11:55:29
5.0 / 5
432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد