دفاع شخصی
سرمربی ازبك كوراش بانوان ایران:

حجاب مانعی برای پیشرفت بانوان نیست

حجاب مانعی برای پیشرفت بانوان نیست

سرمربی ازبک کوراش بانوان ایران با تکیه بر این که در کشورش حجاب الزامی نیست، اظهار داشت: طی مدتی که در ایران بودم حجاب را تجربه کردم و باور دارم که حجاب هیچ مانعی برای پیشرفت بانوان نیست.


خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها: کوراش یکی از ورزش های رزمی است که در خراسان شمالی علاقه مند زیادی دارد؛ امکانات و زیرساخت های موجود در این استان بعلاوه بازیکنان مختلف در تیم ملی سبب شده عموم اردوهای تیم ملی کشورمان در این استان برگزار گردد. از همین رو گلوه نادیرا، سرمربی ازبک تیم ملی کوراش بانوان بعد از عقد قرارداد با مقامات، به خراسان شمالی سفر کرد. این مساله سبب گفتگویی با این مربی خارجی تیم ملی کوراش بانوان شد. از سوابق ورزشی خود بگویید. بنده سابقه مقام آوری در بازی های آسیایی در رشته سامبو، در رقابت های قهرمانی آسیا و جهانی در رشته کوراش، در رشته جودو دارای مقام در مسابقات گرنداسلم و جام جهانی هستم. چرا ایران را بعنوان تیم خود انتخاب کردید. من از قبل می دانستم که دختران ایرانی قوی و با استعداد هستند؛ همواره مسابقات کوراش بانوان ایران را تماشا می کردم. مسئولین فدراسیون ووشو با من صحبت کردند و من هم قبول کردم که تا بازی های آسیایی به کوراش بانوان ایران کمک کنم. در این مدت که در ایران بودید مردم ایران را چطور دیدید؟ من خودم مسلمان هستم و هیچ مشکلی در ایران ندارم و خیلی هم خوشحالم که در ایران هستم. خیلی خوب است که در اینجا تمرینات بانوان از آقایان جدا است. کوراش بانوان ایران نسبت به کوراش ازبکستان چطور است؟ دختران ایران سطح خوبی دارند و در این چند روز که به همراه دختران در اردوی تیم ملی بودم واقعاً آماده و مهیا مسابقات آسیایی و جهانی بودند؛ اما کوراش بانوان ازبکستان یک پله از کوراش بانوان ایران بالاتر است. آمده ام اینجا تا بانوان کوراش ایران را به تراز کوراش دختران ازبکستان برسانم؛ در این چند روز که در اردوی تیم ملی بودم با ۸ نفر از دختران ایرانی تمرین کردم. این دختران نتایج خیلی خوبی در مسابقات آسیایی تاجیکستان کسب کرده بودند و موفق به کسب مقام سوم تیمی شده اند؛ این برای کوراش بانوان ایران خیلی عالی است. مسابقات بازی های آسیایی هانگژو چین به تعویق افتاد؛ نظر شما در این مورد چیست؟ با عنایت به این تعویق تیم ملی ایران و دیگر کشورها یک سال دیگر وقت دارند که تیم خویش را آماده و بی نقص تر کنند. من با فدراسیون ووشو ایران به مدت پنج ماه تا پس از بازی های آسیایی قرارداد دارم ولی حالا چون مسابقات بازی های آسیایی به تعویق افتاده باید به ازبکستان برگردم. شما آینده کوراش بانوان ایران را چطور می بینید؟ همانطور که گفتم دختران ایرانی قوی هستند و همیشه آماده رقابت در مسابقات آسیایی و جهانی می باشند. طی این مدت که در ایران بودم هر روز دختران ایرانی درحال تمرین بودیم و هیچ موقع خسته نمی شدیم؛ در آینده نزدیک شاهد این هستیم که کورتش بانوان ایران با کوراش بانوان ازبکستان و دیگر کشورهای مطرح کوراش بانوان دنیا هم تراز باشند.
بعنوان نمونه خانم فاطمه برمکی علیرغم وزن سنگینی که دارد، ولی مثل یک سبک وزن با انرژی و توان بالایی تمرین می کرد و انشالله در مسابقات جهانی مقام اول را کسب خواهند کرد. امکانات ایران را چطور دیدید؟ امکانات عالی بود؛ محل تمرین، غذا، محل خواب، تمرین با وزنه و… عالی بود. آیا شما حجاب را مانعی برای مقام آوردن بانوان در مسابقات بین المللی می دانید؟ ما در ازبکستان حجاب نداریم ولی در این مدتی که در ایران و در اردوی تیم ملی بودم، حجاب را تجربه کردم و خیلی برای من خوشامد و راضی کننده بود و به این را باور دارم که حجاب هیچ مانعی برای پیشرفت بانوان نیست. مردم خراسان شمالی و شهر بجنورد را چطور دیدید؟ مردم خیلی خوب و میهمان دوستی هستند؛ در این چند روزی که در اینجا بودم یک لحظه من را تنها نگذاشتند. تهران هم که بودم خیلی مردمان خوبی داشتند و اینجا هم عالی بودند. امروز با دختران خراسان شمالی تمرین کردید؛ سطح دختران خراسان شمالی را چطور ارزیابی می کنید؟ واقعاً سطح خوب و بالایی داشتند و آینده درخشان در انتظار دختران کوچک و بزرگ بجنوردی است.

1401/02/27
23:45:19
5.0 / 5
511
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد