دفاع شخصی
در جلسه وبینار با مربیان كشتی سراسر كشور

تمجید دبیر از مربیان رسول خادم و حمید سوریان

تمجید دبیر از مربیان رسول خادم و حمید سوریان

به گزارش دفاع شخصی دومین جلسه ی مجازی (وبینار) رئیس فدراسیون کشتی با مربیان سراسر کشور، پس از ظهر امروز (یکشنبه) در محل فدراسیون کشتی برگزار گردید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در این نشست که با حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان برگزار شد، رئیس و نایب رییس فدراسیون به صورت مستقیم با مربیان کل کشور به گفت و گو پرداختند و به بعضی از سئوالات آنها پاسخ دادند.
علیرضا دبیر در این ویدیو کنفرانس اینترنتی اظهار داشت: از این که با زحمت ترین قشر کشتی کشور به صورت مستقیم صحبت می کنم، لذت می برم. چونکه بیشتر چیزهایی که باید بدانم را از شما یاد می گیرم و این را در سفرهایی که به استان ها داشتم به شخصه تجربه کردم چونکه شما در کف کار و در باشگاه ها و استان ها هستید.
وی ادامه داد: طرحی را در فدراسیون تهیه کردیم که ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون پگیر آن است، در این طرح ما استانهای کشور را به 12 بخش تقسیم کردیم و مربیان چند استان به صورت متمرکز در یک استان حضور یافته و کلاس های ویژه مربیگری با حضور بنده و حسن یوسفی افشار مشاور عالی در امور فنی برگزار می شود.
دبیر با اعلان اینکه مهم ترین مشکلات کشتی کشور مربیان کم دانش و روسای هیئت کشتی استانهای کم کار هستند خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم سطح دانش مربیان را ارتقاء دهیم کشتی کشور رشد خواهد نمود.
وی ادامه داد: منتظر برگزاری کلاس ها از جانب انستیتو نباشید و خودتان به دنبال یاد گرفتن و کسب دانش بروید، من وقتی کشتی گیر بودم فیلمهای کشتی را می دیدم و سوال های خویش را از چندین مربی بزرگ می پرسیدم.
دبیر خاطرنشان کرد: قرار بود انستیتو کشتی فیلمهای کشتی و شگرد قهرمانان را در فضایی که برای آن نزدیک به یک میلیارد هزینه کرده ایم بارگذاری کند که این امر به درستی محقق نشد و من در این مورد و برخی موارد دیگر انستیتو را کم کار می بینم.
رئیس فدراسیون کشتی در مورد کلاس های ویژه کشتی اظهار داشت: این کلاس ها در چند بخش برگزار می شود، بعنوان مثال ما بخش روانشناسی، علم تمرین، دانش فنی و نحوه یاد دادن و برخی موارد دیگر را داریم که مطالب آن توسط حسن یوسفی افشار که مورد اعتماد بنده است گردآوری شده و در این کلاس ها بیان می شود.
وی ضمن اشاره به این که در بسیاری از کارها ریز نمی گردد اما در بحث مربیان حتما ورود خواهد کرد، اظهار داشت: مساله مربیان بسیار برای من مهم می باشد چونکه اگر این بخش از کار درست شود، کشتی کشور پیشرفت عظیمی خواهد نمود و در واقع 80 درصد موفقیت کشتی کشور بستگی به تلاش مربیان سازنده دارد.
دبیر ضمن اشاره به این که سن آموزش برای کشتی گیران 16 تا 17 سال است اظهار داشت: به دنبال وزن کم کردن نباشید، اگر این کار را در رده سنی پایه انجام دهید به خانواده کشتی گیران، فدراسیون کشتی و ورزش کشور خیانت کرده اید.
وی افزود: جلوی شاگردان خویش را برای حضور در باشگاه های دیگر نگیرید، اگر یک شاگردی به رده بالاتر رفت اجازه بدهید که خویش را ارتقاء دهد. از طرف دیگر مربیگری در هر رده سنی کلاس خویش را دارد و به دنبال این نباشید که با کشتی گیر خود به رده های بالاتر بیایید.
رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: دلیل این که مربیانی همچون سید جعفر موسوی و عبداله زارع در کشور مطرح شدند این بود که کشتی گیران قهرمان المپیک و جهان مانند رسول خادم و حمید سوریان را به جامعه ی ورزش تحویل دادند، پس شما هم فرصت سوزی نکنید چون که کسب مدال در رده ی نونهالان چه سودی دارد، کسی موفق است که شاگردش قهرمان المپیک شود.
وی ضمن اشاره به انتخاب محمد بنا بعنوان مربی قرن اظهار داشت: افتخار کشتی این است که مربی قرن ورزش ایران از این رشته است. این حرکت صدا و سیما در معرفی نفرات برتر ورزش قرن قابل تقدیر است و من بسیار خوشحال شدم اما حقیقت این است که نفراتی همچون عبدالله موحد و حمید سوریان در کشتی و علی دایی، هادی ساعی و محمد نصیری، حسین رضازاده در فوتبال، تکواندو و وزنه برداری هم استحقاق این را داشتند که جزء برترین ها باشند.
حمید سوریان هم در گفت و گو با مربیان کشور اظهار داشت: ما مدیون شما هستیم در کنار آقای دبیر مسئولیت دارم که در فدراسیون کشتی در خدمت جامعه کشتی کشور باشم اما واقیت این است که ورزش کشتی وام دار شما عزیزان و بزرگان است.
نایب رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: مربیگری در باشگاه کار سختی است، خود من تجربه کوتاهی در این مورد داشتم اما از پسش برنیامدم و خدا به شما عزیزان سلامتی و عزت بدهد که با عشق و علاقه تمام کار می کنید.
سوریان ضمن اشاره به صحبت های رئیس فدراسیون کشتی در مورد اخلاق مداری در کشتی اظهار داشت: خدا عبداله زارع مربی من را بیامرزد، ایشان به من می گفت وضو بگیر و درب رختکن نمازت را بخوان و در را هم نبند، یکبار که من درب رختکن را بستم به من گفت، بگذار تا سایر کشتی گیران هم از این کار الگو بگیرند.
دارنده 7 مدال طلای کشتی فرنگی المپیک و جهان افزود: بزرگی در کشتی این است که اخلاق مدار باشید وگرنه اگر 10 مدال طلای المپیک و جهان هم داشته باشید و اخلاق و جوانمردی در رفتار و کار شما نباشد، هیچ ارزشی ندارد.
سوریان در انتها اشاره کرد: باید اطلاعات خویش را به روز کنید و این کار برای پیشرفت شما و کشتی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، به شما خدا قوت می گویم و می دانم که انتقال دادن دانش و اخلاقیات به شاگردان کار سختی است اما دستبوس همه شما عزیزان برای انجام این کار هستیم.
منبع:

1401/02/28
13:48:40
5.0 / 5
668
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد