دفاع شخصی

احتمال شکایت فدراسیون کشتی روسیه از IOC به دادگاه عالی ورزش

احتمال شکایت فدراسیون کشتی روسیه از IOC به دادگاه عالی ورزش

میخائیل مامیاشویلی ضمن انتقاد شدید درباره احتمال کنار گذاشته شدن ورزشکاران روس از انتخابی المپیک، شکایت به دادگاه عالی ورزش را رد نکرد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، میخائیل مامیاشویلی رییس فدراسیون کشتی روسیه عنوان نمود این فدراسیون به سبب محرومیت کشتی گیران روسی از شرکت در مسابقات بین المللی ممکنست به دادگاه عالی ورزش شکایت کند.
در ۲ مارس، اتحادیه جهانی کشتی به سبب شرایط اوکراین، ورزشکاران روسیه را از شرکت در مسابقات بین المللی تحت پوشش این سازمان محروم کرد. همین طور در بیانیه این سازمان در مورد لغو تمام مسابقات بین المللی برنامه ریزی شده در روسیه گفته شده است.
مامیاشویلی اشاره کرد: زمانی که تمام ارزشهایی که جهان متمدن همیشه به آن افتخار کرده نقض می شود، من چشم انداز رفتن به دادگاه را چندان با فایده نمی دانم اما این کار را هم رد نمی کنم. صراحتاً، این نژادپرستی آشکار است. من آدم کوچکی هستم، اما به شما سفارش می کنم ما را عصبانی نکنید. در مورد پذیرش ورزشکاران روسی در مسابقات و با اهمیت تر از همه در مسابقات انتخابی بازی های المپیک تصمیمی عاقلانه بگیرید. حضور در انتخابی المپیک حتی در شدیدترین حالات باید برای همه باقی بماند.
رییس فدراسیون کشتی روسیه همین طور انتظار دارد که مسابقات کشتی حرفه ای لیگ پادوبنی نه فقط در روسیه، بلکه در خارج از کشور نیز اجرا شود. مامیاشویلی اشاره کرد: در آینده نزدیک کمیته اجرائی را تشکیل خواهیم داد و به همراه علاقمندان برنامه های بعدی را در جهت رعایت منافع ورزشکاران و سودآوری اقتصادی انجام خواهیم داد. نمایندگان ورزش ما مستحق کسب درآمد برای حضور خود در رقابت ها هستند و باید مطالبات آنها پرداخت گردد. ما اهتمام خواهیم کرد لیگ پادوبنی را به یک رویداد بین المللی تبدیل نماییم تا نه فقط در خاک روسیه، بلکه در قلمرو کشورهایی که مشتاق چنین اقدامی هستند نیز اجرا شود.
در این مسابقات که در مسکو انجام شد کشتی گیرانی از روسیه، بلاروس، هند، ازبکستان، تاجیکستان، آذربایجان، قرقیزستان، ارمنستان، ترکمنستان و همین طور یک ورزشکار از اوکراین حضور داشتند.
منبع:

1401/03/01
11:26:28
5.0 / 5
527
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد