دفاع شخصی

مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال

مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال

شما به عنوان یک کاربر و یا تریدر ارز دیجیتال برای انجام معاملات خود باید یک صرافی را انتخاب کنیم، انتخاب یک صرافی به معنای اعتماد به آن است که سرمایه خود را به آنها سپرده و در در مدت زمان کوتاه و یا بلند از دارایی های شما در برابر هکرها و مشکلات فنی محافظت کند.


امروزه برای خرید و فروش ارز های دیجیتال و انجام معاملات در صرافی های داخلی برای ما ایرانی ها یک سوال بوجود می ‌اورد و آن این است که کدام صرافی ارز دیجیتال داخلی قیمت مناسب تری دارد؟

ما تیم زوم ارز قادر هستیم به این سوال شما به راحتی پاسخ دهیم، قیمت هر رمز ارز با میزان اختلاف حدودا کم دارای قیمت های متغییر خرید و فروش رمز ارز ها هستند و برای اکثر کاربران این سوال پیش آمده است به طور مثال برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین کدام صرافی قیمت مناسب تر و پایین تری دارد و یا بالعکس برای فروش ارز دیجیتال بیت کوین کدام صرافی بالاترین خرید را در بیت صرافی های ارز دیجیتال دارد.

برای خرید ارز دیجیتال در ابتدا شما نیازمند یک صرافی مورد اطمینان و دارای امنیت مناسب است در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمایی های لازم برای یافتن صرافی ارز دیجیتال مناسب را به شما آموزش دهیم.

حجم معاملات

حجم یا حجم معاملات تعداد واحدهایی که در بازار ارز دیجیتال یک رمز ارز معامله شده است، در یک بازه زمانی مشخص را حجم معاملات گویند حجم معاملات یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده تعداد کوین هایی است که در یک بازه زمانی مشخص به طور مثال ۲۴ ساعته خرید و فروش شده است به عبارتی دیگر حجم معاملات ۲۴ ساعته ارز دیجیتال دوج کوین میزان خرید و فروش این کوین در طول یک روز است.

 کاربران برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن باید ابتدا حجم معاملات یعنی تعداد کل های خرید و فروش شده در بازه زمانی یک روز یا ۲۴ ساعت را بررسی می‌کنند اگر حجم معاملات آن صرافی مناسب بود و تعداد کاربران زیادی در آن صراف فعالیت می کردند به این معناست که آن صرافی دارای امنیت مناسبی است پس یعنی هر چه حجم معاملات یک صرافی ارز دیجیتال بالا باشد میزان اطمینان انصرافی بیشتر است.

چگونه از اعتبار یک صرافی مطمئن شویم؟

شما به عنوان یک کاربر و یا تریدر ارز دیجیتال برای انجام معاملات خود باید یک صرافی را انتخاب کنیم، انتخاب یک صرافی به معنای اعتماد به آن است که سرمایه خود را به آنها سپرده و در در مدت زمان کوتاه و یا بلند از دارایی های شما در برابر هکرها و مشکلات فنی محافظت کند.

 این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ یک از صرافی های موجود در داخل ایران و یا صرافی های بین المللی امنیت ۱۰۰ درصد را ندارد و شما هیچ صرافی را نمی توانید پیدا کنید که امنیت آن ۱۰۰% باشد.

 متاسفانه هر صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد نیست و ردیابی ارزهای دیجیتال درست است که غیر ممکن نیست اما گاهی بسیار مشکل است ،بدتر از آن سرمایه‌ای که با مشکلات فنی و یا هک شدن از بین برود تقریباً غیر ممکن است که بازیابی شود و بتوان آن را به صاحب اصلی آن بازگرداند، در نتیجه قبل از انجام معاملات خود در صرافی ابتدا از امنیت آن صرافی مطمئن شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه از راه هایی که باعث می‌شود شما یک صرافی معتبر را انتخاب کنید به شما آموزش دهیم.

  1. بنیان‌گذاران صرافی

برای اطمینان از یک صرافی ابتدا باید این را متوجه شوید که چه گروهی این صرافی ارز دیجیتال را راه اندازی کردند مطالعه و بررسی رزومه بنیانگذاران یک صرافی می‌تواند تا حدودی اطمینان بخش باشد این موضوع نشان می‌دهد که این افراد در گذشته چه کارهایی را انجام دادند و حاصل آن پروژه‌ها موفق بوده است و یا خیر.

  1. سابقه جرائم سایبری صرافی ارز دیجیتال

در ابتدا قبل از انجام معاملات در یک صرافی مهم است که بدانید، آن صرافی قبلاً هک شده است یا خیر این نکته را در نظر داشته باشید که هک شدن حتماً نشانه ضعف صرافی نیست.

 بعد از چک کردن اینکه آیا آن صرافی هک شده است یا خیر در صورت مثبت بودن این سوال سابقه آنها را بررسی کنید، و ببینید صرافی ارز دیجیتال مورد نظر ضرر کاربرانش را جبران کرده است یا خیر و اینکار چقدر طول کشیده است. پاسخ این سوالات را پیدا کرده و اگر نتیجه گیری پاسخ این سوالات مثبت بود می شود به آن صرافی ارز دیجیتال اعتماد کرد.

  1. روش‌های امنیتی صرافی

در این قسمت باید ابتدا درباره کیف پول های ارز دیجیتال که در صرافی استفاده می‌شود تحقیق کنید در نهایت دو نوع کیف پول برای حفظ اطلاعات ارزهای دیجیتال وجود دارد صرافی هایی که ارزهای دیجیتال و کاربران خود را در کیف پول های آفلاین نگهداری میکند دارای امنیت بیشتری است در این روش رمزها بدون نیاز به اینترنت ذخیره می شوند یکی از امن ترین روش های نگهداری از ارزهای دیجیتال این است دیگر گزینه‌ای که باید بررسی شود مرزهای امنیتی سایت صرافی و درگاه‌های پرداخت و احراز هویت مشتری است.

  1.  رابط کاربری سایت صرافی

گزینه بعدی که به بررسی آن می پردازیم، رابط کاربری صرافی ارز دیجیتال است. این قسمت بسیار حائز اهمیت است که کار با ابزارهای خرید و فروش صرافی پیچیده نباشد و کاربر را گمراه نکند، وقتی دارید در یک صرافی معاملات خود را انجام می دهید باید دقیقا بدانید که چه کار را باید انجام دهید.

 برای اطمینان از این ویژگی شما قادر هستید در یک صرافی ارز دیجیتال یک اکانت تستی بسازید و با سرمایه بسیار کم و ناچیزی خرید و فروش را آغاز کنید تا هم از سرعت و آسان بودن کار در صرافی اطمینان حاصل کنید.

  1. پشتیبانی صرافی

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های یک صرافی خوب پشتیبانی آن است، روش های پشتیبانی سایت صرافی مورد نظر را بررسی کنید. یک صرافی ارز دیجیتال معتبر از هر یک از روشهای پشتیبانی که استفاده کند باید در پاسخ دهی سریع و دقیق باشد تا در صورت لزوم بتواند مشکل کاربر را حل کند.

  1. کارمزد صرافی

تمام صرافی های ارز دیجیتال چه بین‌المللی و چه داخلی از انجام معامله ها کارمزد دریافت میکنند. قبل از انتخاب صرافی مورد نظر از میزان دقیق کارمزد صرافی اطمینان حاصل کنید نرخ کارمزد صرافی های داخلی و خارجی متفاوت است، و وابسته به نوع معامله که خرید با ارز فیات است یا جفت ارز معاملاتی دارای تفاوت است. صرافی را انتخاب کنید که نرخ کارمزد آن نسبت به بقیه خیلی بالاتر یا پایین تر نباشد.

انتخاب قیمت مناسب در صرافی داخلی ارز دیجیتال

امروز برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال سوالی که برای کاربران پیش می آید به طور مثال برای خرید ارز دیجیتال کاردانو کدام یک از صرافی های داخلی این ارز دیجیتال را با قیمت پایین تری می فروشد.

 اگر شما جزو کسانی هستید که این سوال برایتان پیش آمده است و سایت های مقاله با ما همراه باشید زیرا ما تیم زوم ارز می خواهیم جواب این سوال را به شما بدهیم

تیم زوم ارز برای راحتی کاربران برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال در خرید و فروش رمز ارزها دست به ابتکاری نو زده است، که شما قادر هستید، با آن ویژگی که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم، صرافی های مختلف داخلی را مقایسه کرده و رمزی را که میخواهید، معامله کنید، در صرافی های مختلف آن هم فقط در یک صفحه مقایسه کنید و صرافی که قیمت پایین تر را به شما پیشنهاد می دهد انتخاب کنید.

تمامی صرافی های داخلی که در این صفحه وجود دارد از نظر امنیت بررسی شده‌اند و کاربران قادر هستند با خیال راحت از این صرافی ها استفاده کنند، در ادامه قسمت های مختلف این صفحه را با ذکر مثالی به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

آموزش کار با صفحه ی مقایسه قیمت صرافی در سایت زوم ارز

در ابتدا به صفحه اول سایت جامعه ارز مراجعه کرده و با کمی اسکرول کردن به پایین قسمتی که در آن علامت زده شده است (مقایسه ی قیمت صرافی ها) را انتخاب کنید.

 

بعد از انتخاب گزینه مقایسه قیمت صرافی ها در سایت زوم ارز با صفحه زیر روبرو میشوید. در این صفحه شما قادر هستید در فیلد مشخص شده شماره ۱ اسم ارز دیجیتال مورد نظر مانند ارز دیجیتال اتریوم را سرچ کرده و قیمت صرافی های مختلف که این رمز از را لیست کرده اند را مشاهده کنید.

در قسمت شماره 2 تعدادی ارز دیجیتال به صورت پیشفرض برای شما مشخص شده است که با کلیک روی هر کدام می توانید قیمت آن رمز ارز و یا استیبل کوین را در صرافی های داخلی مشاهده کنید شما می توانید با کلیک روی قسمت شماره ۳ لیست خود را بر اساس قیمت فروش و یا قیمت خرید فیلتر کرده و به آسانی مقایسه خود را انجام دهید. و در فیلد شماره ۴ با سرچ نام ارز دیجیتال مورد نظر می توانید صرافی هایی را که این رمز را لیست کرده‌اند مشاهده کنید.

 

در جدولی که در عکس پایین مشاهده می کنید در ابتدا نام صرافی و بعد خرید از صرافی یعنی قیمتی که شما می توانید رمز مورد نظر را از آن صرافی خریداری کنید نشان می دهد.

در قسمت بعد فروش به صرافی یعنی قیمتی که اگر شما بخواهید رمز ارز خود را به آن صرافی بفروشید، به این قیمت رمزهای شما را خریداری می‌کنند. در قسمت بعدی زمان آپدیت این قیمت هارا نشان می دهد که کاربر بتواند از آپدیت بودن قیمت مطمئن شود.

در قسمت بعدی با کلیک روی قسمت خرید و فروش می توانید به صفحه خرید و فروش صرافی ارجاع داده شده و به راحتی معاملات خود را انجام دهید، در قسمت بعدی (مشاهده صرافی) که به رنگ زرد رنگ قابل مشاهده است با کلیک روی این این گزینه به سایت رسمی آن صرافی ارجاع داده می شوید.

 

شاید برایتان سوال پیش بیاید که در بعضی از صرافی ها گزینه ای سرمه رنگی به نام آموزش صرافی وجود دارد و این گزینه چیست؟ بعضی از صرافی های ارز دیجیتال موجود در این صفحه مقاله آموزشی آن توسط سایت زوم ارز نوشته شده است و با کلیک روی این گزینه می توانید بررسی و آموزش گام به گام کار با این صرافی را با استفاده از تصاویر مرحیه به مرحله مطالعه کنید.

 

منبع: https://www.zoomarz.com/

 

1401/03/03
15:54:08
5.0 / 5
643
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد