دفاع شخصی
سرمربی تیم ملی بانوان تكواندو پومسه:

اصفهان 60 درصد پتانسیل تیم ملی را تشکیل می دهد

اصفهان 60 درصد پتانسیل تیم ملی را تشکیل می دهد

به گزارش دفاع شخصی اصفهان سرمربی تیم ملی بانوان تکواندو پومسه اظهار داشت: مسابقات به صورت داوری برگزار شد و از میان ۸ نفر نهایی ۵نفر متعلق به اصفهان هستند. ملاک اصلی ما تیم ملی است، پس توانایی تکنیک بیشتر و مهارت های فردی بهتر را مدنظر قرار دادیم.فاطمه اسدپور، عصر امروز(دوشنبه، ۹خرداد)در نشست خبری بعد از مسابقات انتخابی تیم ملی در اصفهان، رقیب اصلی خود در این دوره مسابقات آسیایی را کره جنوبی معرفی و اظهار نمود: میزبانی این دوره با رقیب اصلی ما یعنی کره است که یک امتیاز مثبت برای تیم ایران است. دیگر رقیب های آسیایی هم رقبای سر سختی هستند؛ همچون فلیپین، تایلند، ویتنام، چین و چین تایپه. همینطور کشورهایی مانند آمریکا و اسپانیا در مسابقات جهانی از بازیکنان کره ای زیادی استفاده می نمایند.

وی اضافه کرد: در رده سنی ۱۸ تا منفی ۶۵ سال شرکت کننده داشتیم. اما ملاک انتخابی را تا رده ۵۰ سال گذاشتیم، چونکه ما از نظر تاکتیکی و فنی نسبت به بازیکنان برون مرزی در رده های سنی بالا گرفتار ضعف هستیم.

اسدپور ضمن قدردانی از هیئت تکواندو استان اصفهان بابت میزبانی خوب در اردو و مسابقات انتخابی تیم ملی، اضافه کرد: بلافاصله پس از مسابقات انتخابی از ۳۱ خردادماه با ۱۳ ورزشکار اردو را شروع کردیم که درنهایت ۸ ورزشکار در ارنج نهایی تیم قرار گرفتند.

وی افزود: در این ارنج ۵ نفر از استان اصفهان هستند که در واقع ۶۰ درصد پتانسیل انتخابی نهایی متعلق به استان اصفهان است. دو ورزشکار دیگر از استان البرز و یک ورزشکار هم از استان تهران هستند.

به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، سرمربی تیم ملی بانوان تکواندو پومسه افزود: مسابقات به صورت داوری برگزار شد و ما تمام ورزشکاران را زیر نظر داشتیم. مرضیه تاجی و مهتاب تاجی دو خواهر ورزشکار خیلی خوبی هستند که زیر نظر خانم مهدی پور، مربی تیم ملی تکواندو بانوان تمرین کردند و در رقابت های انتخابی پیش از فینال مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت مرجان تاجی سبب حذف مهتاب تاجی، خواهرش شد. همین مساله سبب شد از نظر روحی این بازیکن به هم بریزد.

وی خاطرنشان کرد: در بین هشت بازیکنان انتخاب شده، هفت بازیکن سطح کیفی نزدیک به هم دارند. همینطور مجبور شدیم یکی از بازیکنان تیم که عروس آقای موسی نیا، مربی تیم ملی آقایان بود را خط بزنیم. گرچه نظر خوبی روی او داشتیم، اما چون ملاک اصلی ما تیم ملی است، پس توانایی تکنیک بیشتر و مهارت های فردی بهتر را مدنظر گرفتیم.

سرمربی تیم ملی بانوان تکواندو پومسه اعلام نمود: در نهایت مرجان تاجی، مهسا صادقی و مرجان سلحشوری عضو تیم ۱۸ تا ۳۰ سال شدند که سلحشوری در بخش انفرادی هم حضور دارد و یکی از بازیکنان پر مدال، درخشان و با رنک پایین تر است.

وی افزود: نخستین دوره بازی های آسیایی که در جاکاراتا برگزار شد افتخار این را داشتم بعنوان سرمربی تیم در بخش بانوان حضور داشته باشم. در ۲۰۱۸ جاکارتا مرجان سلحشوری هم در بخش تیمی شرکت کرد و هم انفرادی و در بخش انفرادی خوشبختانه نخستین مدال نقره بازی های آسیایی را در نخستین حضورش به دست آورد.

اسدپور درباره پیشینه تکواندو خود، توضیح داد: بنده تکواندو را در استان اصفهان زیر نظر استاد زهرا رفیعی فرا گرفتم و موفقیت های خودم را مدیون ایشان می دانم. تا سال ۸۸ ساکن اصفهان بودم و از آن سال به بعد به دلیل ازدواج به استان فارس که استان پدریم هم است مهاجرت کردم.

سرمربی تیم ملی بانوان تکواندو پومسه اظهار نمود: وضعیت تکواندو در استان فارس در بخش بانوان به صورت رسمی و قانونی شرایط مساعدی ندارد و میتوان گفت توانستم که این رشته در بخش بانوان در استان فارس را بنیان گذاری کنم.

اسدپور افزود: در سال ۸۵ نخستین اردوی تیم ملی پومسه بانوان آغاز شد و در ترکیب تیم ملی قرار گرفتم. در سال ۸۸ همزمان هم بعنوان بازیکن و هم بعنوان مربی و سرمربی در خدمت تیم ملی بودم.

سرمربی تیم ملی بانوان تکواندو پومسه خاطرنشان کرد: این دوره، هفتمین دور مسابقات است که در رویدادهای قبلی ایران دو دوره به میزبانی قزاقستان و ازبکستان قهرمان شد. همینطور در یک دوره به میزبانی فیلیپین مقام سوم را کسب کردیم. سه عنوان نایب قهرمانی را هم در کارنامه خود داریم.

وی درباره نحوه تعیین رنکینگ در مسابقات آسیایی، اضافه کرد: با کسب مدالِ بالا میتوان به سادگی رشد کرد. رده بندی مسابقات به صورت رنکینگ مدالی در نظر گرفته می شود و هر کسی که طلای بیشتری داشته باشد در اولویت اول است.

اسدپور افزود: با اتمام اردو اول تیم ملی و بعد از دو روز مرخصی، اردوی دوم از جمعه ۱۳ خرداد شروع می شود و امیدوارم با دعای خیر مردم و تلاش روی سکو برویم تا بتونیم جواب زحماتمان را بگیریم.

منبع:

1401/03/10
21:20:48
5.0 / 5
523
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد