دفاع شخصی
عزیزلی:

کشتی گیران دو تابعیتی خائن نیستند

کشتی گیران دو تابعیتی خائن نیستند

الدنیز عزیزلی از هم تیمی خود رسول چونایف حمایت کرد که تمایل خویش را برای کشتی گرفتن برای یک کشور دیگر ابراز کرده است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپورتاکس، رسول چونایف، دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵، عملکردی مثل قبل نداشته است و در نتیجه جایگاه خویش را در تیم ملی کشتی آذربایجان از دست داد. وی در صحبت هایی از تمایل خود برای کشتی گرفتن برای یک کشور دیگر صحبت کرد و عنوان نمود پیشنهادهایی به دستش رسیده است ولی این صحبت او بازخورد منفی در کشورش داشته است.
الدنیز عزیزلی، قهرمان جهان و اروپا از هم تیمی سابق خود دفاع کرد و اظهار داشت: رسول یکی از بهترین کشتی گیران تاریخ آذربایجان است. کشتی گیری که بیشتر از یک مرتبه در دوران حرفه ای خود برای تیم ملی قهرمان شده، باید به فکر آینده اش باشد. روزی می رسد که او دیگر نمی تواند کشتی بگیرد و باید منافع مالی خانواده خویش را تأمین کند. اگر یک ورزشکار هنوز قدرت دارد، چرا نباید برای یک کشور دیگر رقابت کند؟ این گونه ورزشکاران را خائن به وطن ندانید. من چنین اظهارنظرهایی را در مورد رسول دیدم و فکر می کنم او شایسته چنین برخوردی نبود.
او در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: اگر این اتفاق بدی بود، تیم های ملی آذربایجان در خیلی از رشته های ورزشی خارجی ها را جذب نمی کرد. اگر خارجی ها می توانند به کشور ما بیایند و زیر پرچم ما رقابت کنند، چرا آذربایجانی ها نمی توانند این کار را انجام دهند؟ فکر می کنم ورزشکاران زیادی در کشور ما وجود دارند که دوست دارند همین کار را انجام دهند.
رسول چونایف در دسته ۶۶ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ریو مدال برنز به دست آورد. در آن دوره از رقابت ها امید نوروزی، نماینده ایران بود که در یک چهارم نهایی به شماگی بولکوادزه گرجستانی باخت و حذف شد.
منبع:

1401/03/18
16:27:35
5.0 / 5
382
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد