دفاع شخصی

واکنش علیرضا کریمی به رقابت با حسن یزدانی برای دوبنده تیم ملی

واکنش علیرضا کریمی به رقابت با حسن یزدانی برای دوبنده تیم ملی

چهره شاخص کشتی ایران بعد از قهرمانی در جام تختی، اظهار داشت: با وجود قهرمانی، از عملکردم راضی نیستم و باید با تمرین و تلاش، خیلی بهتر از این ها کشتی بگیرم.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا کریمی بعد از قهرمانی در رقابت های کشتی آزاد جام تختی، درباره علت افتش طی دو سال گذشته و دوری از تیم ملی، اظهار داشت: صدمه دیدگی بدموقع و ناغافلی داشتم. این درحالی بود که داشتم روند خوبی را طی می کردم و در شرایط سنی خوبی هم بودم که در مسابقات باشگاه های جهان که پس از مسابقات جهانی 2019 قزاقستان برگزار شد، رباط پایم پاره شد. همانطور که می دانید جراحی رباط پا خیلی سنگین است و حداقل یک سال طول می کشد که پا خوب شود و دیگر مثل قبل هم نمی گردد. یک سال طول کشید که بتوانم تمرین سنگین انجام دهم، بعد هم باید با همان پای خراب خودم را برای المپیک آماده می کردم، تازه مجبور بودم در وزن ۹۷ کیلوگرم برای رسیدن به المپیک تلاش کنم، درشرایطی که وزنم سبک تر از بقیه بود.
وی افزود: متاسفانه نتوانستم به المپیک بروم. پس لرزه های جراحی هم گهگاهی باردیگر سراغم می آمد. نه می تواستم تمرکز کنم و نه خوب تمرین کنم، همین سبب شده بود از نظر روحی روانی به هم بریزم و این مسائل بر عملکردم تأثیر گذاشت.
کریمی در پاسخ به اینکه در مقطعی صحبت از این بود که کشتی را کنار بگذارد، اظهار داشت: بله درست است. به این فکر می کردم که دیگر با این پا نمی گردد کشتی گرفت اما رفته رفته وزنه زدم و زانویم تقویت شد. در ادامه قصد داشتم در قهرمانی کشور کشتی بگیرم اما پایم ورم کرد و نتوانستم شرکت کنم. بعد با تصمیم کادر فنی در صورتی که فقط ۲۰ روز تمرین کشتی داشتم در مسابقه انتخابی جام تختی کشتی گرفتم و قهرمان شدم.
دارنده مدال های نقره و برنز جهان اضافه کرد: پس از آن هم متاهل شدم و به علت کارهای شخصی و ازدواج شرایط طوری بود که نمی توانستم تمرین کنم و تنها با دو هفته تمرین کشتی در جام تختی حاضر شدم و خدا را شکر به هدفم رسیدم. البته با وجود قهرمانی از شرایطم و کشتی هایی که گرفتم راضی نیستم و باید خیلی بهتر از این ها شوم. بطور قطع برای رسیدن به دوبنده تیم ملی مصمم تر و جدی تر از قبل تمرین می کنم.
کریمی با تکیه بر این که به دنبال دوبنده وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی در مسابقات جهانی است، اظهار داشت: مدتی به خاطر صدمه دیدگی در کشتی نبودم اما هم اکنون شروع کارم، همین قهرمانی در جام تختی است.
وی درباره احتمال دعوت به اردوی تیم ملی هم اظهار داشت: اگر به اردو دعوت شوم که می روم آنجا تمریناتم را دنبال می کنم، اگر هم دعوت نشوم، به صورت شخصی تمرین می کنم. هدف من عضویت باردیگر در تیم ملی است.
قهرمان جام تختی در پایان، درباره رقابت با حسن یزدانی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی صربستان، تصریح کرد: به هر حال کشتی همین است. وزن 86 کیلوگرم، وزن سنگینی است و حسن یزدانی هم در این وزن حضور دارد. من هم تمرین خودم را انجام می دهم. هر چه خدا بخواهد همان خواهد شد.1401/03/20
14:44:10
5.0 / 5
440
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد