دفاع شخصی
بعد از هفت سال؛

آخر همکاری مهماندوست با آذربایجان: از وعده های دروغ خسته شدم!

آخر همکاری مهماندوست با آذربایجان: از وعده های دروغ خسته شدم!

به گزارش دفاع شخصی سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان از مسئولیت خود در این تیم استعفا داد و به ۷ سال حضور خود در این تیم تمام کرد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رضا مهماندوست که پیش از المپیک ۲۰۱۲ لندن به علل از ادامه همکاری با تیم ملی تکواندو ایران انصراف داد و پس از مدتی هدایت تیم ملی چین تایپه را برعهده گرفت.
وی پس از یک سال کار با تیم ملی چین تایپه، با وجود پیشنهادات متعدد، اواسط ۲۰۱۴ راهی باکو شد و هدایت تیم ملی آذربایجان را برعهده گرفت. تکواندو آذربایجان با وجود مهماندوست متحول و خیلی زود مسیر پیشرفت را طی کرد و به یکی از قدرتهای برتر دنیا تبدیل کرد.
در حالی که طی روزهای گذشته خبرهایی در خصوص اخراج مهماندوست شنیده می شد، فدراسیون تکواندو آذربایجان با صدور اطلاعیه ای، برکناری وی را تکذیب و عنوان نمود که در مورد مهماندوست همچنان به کار خود ادامه می دهد.
در چنین شرایطی وی با حضور در محل فدراسیون تکواندو و پس برگزاری جلسه با رئیس فدراسیون از مسئولیت سرمربیگری آذربایجان استعفا داد.
مهماندوست در مورد این تصمیمش به خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از المپیک ۲۰۱۶ برزیل که تکواندو آذربایجان نتیجه خوبی کسب نمود، حمایت های فدراسیون از تیم ملی رفته رفته کاهش پیدا کرد و این شروع مشکلات ما بود. با وجود کسب طلای قهرمانی جهان و نتایج درخشان در مسابقات ۲۰۱۷ چلیابینسک و ۲۰۱۹ منچستر، نه تنها به ما پاداش ندادند بلکه شرایط رفته رفته بد و بدتر شد. بیشتر از ۳۵ سفر تدارکاتی تیم ملی همچون چند تورنمنت گرندپری لغو شد. چندین سال است که امکانات ابتدایی تمرین همچون لباس و جای تمرین مناسب در اختیارمان قرار نمی گیرد.
مهماندوست افزود: در طول این مدت چند بار قصد استعفا داشتم که با قول ها و وعده ها ماندم و به این همکاری ادامه دادم ولی قول هایی که دادند عملی نشد. ضمن این که این نوع کارها به انسجام تیم ملی لطمه زد. اتفاقاتی افتاد که به تیم لطمه زد و اختلاف و تفرقه در تیم افتاد. یکبار پیش از المپیک توکیو و یکبار پیش از قهرمانی اروپا با مسؤلان فدراسیون اتمام حجت کردم، ولی شرایط تغییر نکرد و در نهایت مجبور به قطع همکاری و استعفا شدم.
این مربی ایرانی با اعلان اینکه زمان آخر کارش پس از نزدیک به ۷ سال کار در آذربایجان فرا رسیده بود، گفت: تکواندو آذربایجان ۱۴ سال پیش از حضور من یک طلای جهان کسب کرده بود و مدال المپیک هم که نداشتند اما به مدال ها و افتخارات زیادی با هم دست پیدا کردیم. در نخستین حضور با من مدال طلای جهان کسب و سه دوره متوالی تکرار شد. در سه دوره بازی های معتبر و مهم چون المپیک، بازی های اروپایی و کشورهای اسلامی قهرمان شدیم. دو بار قهرمان جام جهانی و یک مرتبه هم سوم شدیم. مدال های رنگارنگ در گرندپری ها کسب کردم و 6 بار در جمع بهترین مربی جهان انتخاب شدم که دو بار آن از جانب فدراسیون جهانی و مربی سال بود. اما پس از مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و کسب عناوین متعدد، شرایط تغییر نمود. هم اکنون هم دوستانه قطع همکاری کردم. پیشنهاد دادند که استراحت کنم و بعد باردیگر شروع نماییم، ولی واقعاً پس از ۵ سال تحمل سختی های فراوان، از دروغ و وعده خسته شدم و احتیاج به استراحت داشتم.
مهماندوست در انتها در مورد احتمال حضورش در تیم ملی ایران به عنوان سرمربی اظهار داشت: بارها، گفته ام که ایران مربیان زیاد و کاربلد که می توانند با تیم ملی به افتخارات زیادی نائل شود، کم ندارد. ضمن این که مغانلو و افلاکی تازه کار خویش را آغاز نموده اند و این به لحاظ اخلاقی صحیح نیست. باید به کادر فنی جدید تیم ملی فرصت داد و مطمئن هستم که توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند.


منبع:

1401/03/26
10:34:35
5.0 / 5
458
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد