دفاع شخصی

شکست هر ۴ تکواندوکار ایران در فینالهای روز دوم قهرمانی آسیا

شکست هر ۴ تکواندوکار ایران در فینالهای روز دوم قهرمانی آسیا

2 نماینده تیم ملی تکواندوی مردان ایران با شکست برابر رقبایشان از رسیدن به مدال طلای آسیا بازماندند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در ادامه مبارزات روز دوم از بیست و پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا که در کره جنوبی جریان دارد، مهدی حاج موسایی در وزن ۵۸- کیلوگرم برای کسب مدال طلای وزن ۵۸- کیلوگرم به مصاف «بائه سئو» از کره جنوبی دارنده نشان طلای ۲۰۱۹ جهان و ۲۰۲۰ آسیا با رنکینگ ۱۶ المپیکی رفت و در نهایت ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.
حاج موسایی برای رسیدن به دیدار نهایی «مارک خلیفه» از لبنان، «هارون خان» از پاکستان و «اسرایلوف» از ازبکستان را با نتایج مشابه ۲ بر صفر شکست داده بود.
میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم و نماینده ایران در المپیک توکیو نیز برای کسب مدال طلا به مصاف «جایسانوف» نماینده ازبکستان رفت و در نهایت ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و او نیز به مدال نقره رسید.
حسینی بعد از یک دور استراحت «سیویانگ» از چین، «یانگ لای» از ویتنام و «هائوهونگ» از تایلند را شکست داد و به مبارزه پایانی رسید.
همچنین در ادامه مبارزات پایانی روز دوم از رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا و در بخش زنان، مبینا نعمت زاده در مبارزه پایانی وزن ۴۹- کیلوگرم به مصاف «گو گیونگ» از چین رفت و هر دو راند را به رقیب واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد.
نعمت زاده با پیروزی مقابل «آدلاید» از تیمور شرقی، «جونگ کلراتا» از تایلند و «بورا کانگ» از کره جنوبی به دیدار نهایی راه پیدا کرده بود.
آخرین فینال روز دوم از رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا را نمایندگان کره جنوبی و ایران برگزار کردند. در دیدار نهایی وزن ۶۲- کیلوگرم نسترن ولیزاده از ایران به مصاف «نام مین سئو» از کره جنوبی رفت و او نیز با شکست برابر حریف خود به مدال نقره رسید تا هر چها فینالیست ایران در روز دوم این رقابت ها برابر رقبای خود تن به شکست بدهند.
ولیزاده در مسابقات امروز بامداد ابتدا «باک تای خیم» از ویتنام و سپس «فروزا سادیکوا» از ازبکستان را در دو راند متوالی از پیش رو برداشت به فینال صعود کرده بود.
برای تیم های ملی تکواندوی ایران تا حالا ناهید کیانی یک طلا، میرهاشم حسینی، مهدی حاج موسایی و مبینا نعمت زاده سه مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی نیز دو مدال برنز کسب کرده اند.
بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا که از جمعه سوم تیرماه با حضور تکواندوکارانی از ۳۴ کشور در کره جنوبی شروع شده تا روز دوشنبه هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت.
این خبر بروز شده است.


1401/04/04
14:04:03
5.0 / 5
442
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد