دفاع شخصی

تکواندوی بانوان ایران قهرمان آسیا شد

تکواندوی بانوان ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با هدایت مینو مداح بر سکوی نخست آسیا ایستاد اما تیم ملی مردان که با هدایت بیژن مقانلو ناکام در کسب مدال طلا بود در نهایت به عنوانی بهتر از پنجمی آسیا نرسید.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، بیست و پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا به مدت ۴ روز و با حضور ۲۹۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون انجام شد.
در آخر رقابت های قهرمانی آسیا، تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره، یک برنز عنوان نخست را کسب نمود و جام قهرمانی را بالای سر برد.
چین با ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز و 379 امتیاز نایب قهرمان شد وکره جنوبی میزبان مسابقات با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز با 347 امتیاز در جای سوم ایستاد.
اما تیم ملی تکواندوی مردان ایران در اولین تجربه بیژن مقانلو بعد از بازگشت به تیم ملی به عنوان سرمربی، نمایش ضعیفی داشت و بدون کسب مدال طلا با کسب 3 مدال نقره و یک برنز از رفتن بر روی سکو بازماند و به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.
ازبکستان با ۴ مدال طلا و 501 امتیاز قهرمان شد، کره جنوبی با ۳ طلا و ۲ برنزو 421 امتیاز در جای دوم ایستاد، اردن با 4 نقره و یک برنز و 239 امتیاز سوم شد و چین نیز با یک طلا، یک نقره و یک برنز و مجموع 207 امتیاز، بالاتر از ایران قرار گرفت. تیم ملی ایران با سه نقره، یک برنز و 187 امتیاز پنجم شد.
در مجموع رده بندی نهایی مردان و زنان، ایران با ۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۲ برنز عنوان سوم را کسب نمود. کره جنوبی با ۵ طلا، یک نقره و ۴ برنز قهرمان شد و ازبکستان با ۴ طلا، یک نقره و 2 برنز در جای سوم ایستاد. تیم های چین با ۳ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و اردن با یک طلا و ۴ نقره و یک برنز چهارم و پنجم شدند.1401/04/07
23:22:37
5.0 / 5
365
تگها: تیم , رقابت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد