دفاع شخصی
روز پایانی تورنمنت آزاد كره جنوبی

۳ مدال طلا، نقره و برنز تکواندوکاران ایران

۳ مدال طلا، نقره و برنز تکواندوکاران ایران

به گزارش دفاع شخصی در روز پایانی تورنمنت آزاد تکواندو در کره جنوبی، ۳ نماینده ایران صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، تورنمنت آزاد تکواندوی کره جنوبی که روز گذشته (چهارشنبه) با حضور ۳۹۳ تکواندوکار از ۳۶ کشور در سالن هوبان شهر «چانچئون» شروع شده بود امروز پنجشنبه در بخش کیورگی به پایان رسید.

در روز دوم، مسابقات در اوزان ۶۳-، ۶۸-، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم مورد پیگیری قرار|گرفت که سهم ۹ نماینده ایران در این رویداد مدال طلای امیرمحمد بخشی در وزن ۷۴- کیلوگرم، یک مدال نقره توسط علی احمدی در وزن ۸۷- کیلوگرم و مدال نقره میرهاشم حسینی در وزن ۷۴- کیلوگرم بود.

در وزن ۶۳- کیلوگرم، متین رضایی در دیدار اول ۲ بر یک در راندشماری نماینده تاجیکستان را از پیش رو برداشت و در ادامه ۲ بر یک در راندشماری (۱۲-۹ راند اول رضایی - ۵ اخطاره شدن رضایی در راند دوم و ۸-۵) نتیجه را به «یون» از کره جنوبی واگذار کرد. در همین وزن محمد صادق دهقانی کار خویش را با برتری ۲ بر صفر مقابل «سوروکا» از ژاپن شروع کرد و در مرحله یک هشتم نهایی ۲ بر یک (۱۲-صفر راند اول دهقانی، ۱۴-۷ راند دوم دهقانی ) از سد «المبروک» از کشور عربستان سعودی گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. دهقانی دراین مرحله در ۲ راند نتیجه را به «چوی»از کره جنوبی واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند.

در این وزن همینطور فرزان عاشورزاده دیگر نماینده ایران دور نخست ۲ بر صفر (۱۰-۵ راند اول عاشورزاده، ۷-۵ راند دوم عاشورزاده) «لی مین یئونگ» از کره جنوبی را شکست داد. عاشورزاده در مرحله یک چهارم نهایی نماینده تکواندو ایران با واگذاری نتیجه در هر ۲ راند برابر«یانگ» از چین از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم تیم ایران دو نماینده داشت. محمدمهدی عمادی در دیدار اول ۲ بر یک برابر «هون» از کره جنوبی شکست خورد و از گردونه رقابت ها خارج شد. دانیال بزرگی دیگر نماینده این وزن بعد از یک دور استراحت شد، در مرحله یک شانزدهم برابر «شوماخماتوف» از تاجیکستان در ۲ راند پی در پی صاحب پیروزی شد و در مرحله یک چهارم نهایی برابر «لی» از کره جنوبی ۲ بر یک ( ۵ اخطاره شدن بزرگی در راند اول، ۱۱-۱ برنده راند دوم بزرگی و برتری نماینده کره در راند سوم) باخت و حذف شد.

در وزن ۷۴- کیلوگرم، ۲ مدال پرارزش طلا و برنز توسط امیرمحمد بخشی و میرهاشم حسینی به دست آمد. میرهاشم حسینی در مرحله یک هشتم نهایی ۲ بر یک (راند اول برنده ژانگ، ۹-صفر راند دوم برنده حسینی - برنده راند سوم حسینی ) از سد «ژانگ» از کره جنوبی گذشت و سپس برابر «بایو» از کشور میزبان با همین نتیجه (۱۱ -۶ راند اول کره، ۱۱- ۹حسینی - راند سوم برنده حسینی) به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله ۲ بر صفر و با نتایج (هر ۲ راند ۵ اخطاره شدن حسینی)برابر «کیم» دیگر تکواندوکار کره ای باخت و به نشان برنز دست پیدا کرد.

امیر محمد بخشی در همین وزن و در مرحله یک هشتم نهایی ۲ بر صفر (۸-۲ راند راند اول -برنده راند دوم بخشی) «زنون» از لبنان را شکست داد و در ادامه «کیم» از کره جنوبی را در ۲ راند شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله در دو راند متوالی (۵بر۲ و ۱۱بر۳) «سوجین» از چین را از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد. بخشی برای کسب مدال طلا یک «کیم» دیگر از کره جنوبی را در دو راند شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد.

در وزن ۸۷- کیلوگرم علی احمدی نماینده شایسته ایران در دیدار اول ۲ بر صفر کانتوس (۳ بر صفر و ۹ بر یک برنده احمدی) از فیلیپین را شکست داد. وی در مرحله یک چهارم با همین نتیجه (راند اول برنده احمدی و ۱۱-۴ راند دوم احمدی) «مبروک» از عربستان سعودی را از پیش رو برداشت و سپس با پیروزی ۲ بر یک مقابل «کیم» از کره جنوبی (۷بر۳ کره جنوبی، ۲بریک و ۱۰ بر۵ احمدی) راهی فینال شد. احمدی در فینال به مصاف «پارک» دیگر تکواندوکار میزبان رفت و در یک مبارزه نزدیک ۲ بر یک در راند شماری (رند اول برنده کره جنوبی - راند دوم برنده احمدی، ۱۰-۶ راند سوم برنده کره جنوبی) دیدار را واگذار کرد و به مدال پرارزش نقره رسید.

تیم ملی ایران در این رقابت ها موفق به کسب یک طلا، دو نقره و ۶ برنز شد. برای تیم ملی ایران امیر محمد بخشی (طلا)، مهدی حاجی موسایی و علی احمدی (نقره)، میرهاشم حسینی، علی نجفی، مهران برخورداری، علی اشکوریان و علیرضا نادعلیان (برنز) در تورنمنت آزاد کره جنوبی به دست آوردند.
1401/04/10
13:41:14
5.0 / 5
444
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد