دفاع شخصی
با حضور در آكادمی ملی المپیك؛

اعتراض بوکسورها به شرایط فدراسیون

اعتراض بوکسورها به شرایط فدراسیون

دفاع شخصی: مجمع سالیانه بوکس در حالی امروز به میزبانی سالن فارسی آکادمی ملی المپیک انجام شد که تعدادی از چهره های مطرح بوکس در اعتراض به وضعیت این رشته در محل آکادمی ملی المپیک تجمع کردند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، مجمع عمومی فدراسیون بوکس بعدازظهر امروز (سه شنبه - ۷ تیر ماه) با حضور سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، فضل الله باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک، حسین ثوری رییس فدراسیون و اعضای مجمع فدراسیون بوکس اجرا شد.
این مجمع در حالی انجام شد که برخی چهره های شناخته شده بوکس در اعتراض به شرایط این رشته به خصوص واگذار زمین متعلق به این رشته در ورزشگاه آزادی به کشتی با حاشیه هایی همراه شد. در بین معترضین نفراتی چون احسان روزبهانی، بیژن باتمانی، هومن کرمی، فروتن گل آرا، سید ابراهیم موسوی، میلاد روشنی زاده، نادر نادری زاده، مهرداد حمیدیان، جمال صنعتی، سجاد رحمتی، مسعود مصطفوی، حسین پایدار و… حضور داشتند.
مطالبه اصلی معترضین ورود به شرایط بوکس، از دست دادن زمین و سالن بوکس بود و از پولادگر خواهان ورود به این رشته شدند. در جریان مجمع نیز برخی اعضای مجمع نسبت به برخی مسائل همچون شرایط رسیدگی به هیأت استانی اعتراضاتی را نسبت به ثوری مطرح نمودند.
رئیس فدراسیون بوکس که خودش نیز به واگذاری سالن بوکس به کشتی معترض بود در این رابطه عنوان داشت: متأسفانه شرکت توسعه خانه بوکس را بدون مشورت و بصورت غیر عقلانی خانه ما را به کشتی واگذار کرد تا جفای بزرگی در حق بوکس شود. خواهش می کنم در این مورد ورود کنید. قرار نیست هرکس صدایش را بلند کند و به خواسته های خود برسد. ما تنها فدراسیونی هستیم که فاقد یک جای مناسب برای برگزاری اردوهای خود هستیم. بستر خوابگاهی ما مناسب نمی باشد. الان جایی نداریم که دو تیم در حد ۳۰ نفر را به اردو دعوت نماییم.
در این مجمع پولادگر معاون قهرمانی وزارت ورزش درباب اعتراض به مشکل واگذاری سالن بود به کشتی اظهار داشت: خانه بوکس را در آزادی پیگیری می نماییم و بوکس بانوان هم نیاز به مجوز دارد و قابل پیگیریست. ما تابع قوانین هستیم. این که غیر قانونی و زیر زمینی تمرین می کنند بحث دیگری است. در تلاشیم از پتانسیل موجود استفاده نمائیم که این فرصت برای آنها ایجاد شود.
فضل الله باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک در جریان این مجمع گفت: کار کردن در رشته های رزمی خیلی دشوار است و من مبارزات شه بخش را در المپیک از نزدیک دیدم و لذت بردم. کمسیون فرهنگی مجلس ۳۵۰ میلیارد هزینه می کند و بودجه برای برخی رشته های ورزشی در نظر می گیرد، اما یک ریال برای بوکسی که برای نخستین بار موفق به کسب مدال جهانی شده است در نظر نمی گیرد.
وی افزود: ورزش دنیا بیکار نمی نشیند و جایگاه ورزش همین رشته هایی مانند بوکس و شمشیربازی هستند که در المپیک در آستانه تاریخ سازی بودند. تیراندازی در المپیک خوش رنگ ترین مدال را کسب می کند، اما توجهی به آن نمی شود: چگونه این بودجه خارج از وزارت ورزش تقسیم شد که روح وزارت ورزش خبر نداشت. جوان زحمت کش سیستان و بلوچستانی در سال قبل مدال جهانی گرفت و باید صورت او را ببوسیم. والیبال ما در ایام گذشته موفق به شکست آمریکا شد و موجی از خوشی را در جامعه سبب شد، اما فدراسیون والیبال ۵ میلیارد و یک رشته ورزشی که هیچ افتخاراتی ندارد بودجه بیشتر گرفته است.
باقر زاده عنوان کرد: دست دوستان در مجلس درد نکند و پای آنها رو می بوسم، اما چرا برای فدراسیون های المپیکی مثل بوکس بودجه در نظر گرفته نشده است. واقعاً کار کردن در فدراسیون بوکس دشوار است و از همه دوستان و رؤسای هیأت ها تشکر می کنم. باید دست به دست هم دهیم و منافع شخصی را کنار بگذاریم و رشته هایی مانند بوکس را کمک نماییم.


منبع:

1401/04/11
20:01:57
5.0 / 5
473
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد