دفاع شخصی
افشار:

هیچ طرح و برنامه ای در فدراسیون تکواندو نمی بینم

هیچ طرح و برنامه ای در فدراسیون تکواندو نمی بینم

به گزارش دفاع شخصی یک عضو مستعفی کمیته فنی فدراسیون تکواندو، با تاکید بر اینکه نتایج ضعیف در رقابت های قهرمانی آسیا حاصل سال ها بی برنامگی در فدراسیون تکواندو است، اظهار داشت: در فدراسیون هادی ساعی نیز تا به امروز هیچ طرح و پلنی برای آینده تکواندو مشاهده نکرده ام.


هادی افشار در گفت و گو با ایسنا، درباره ارزیابی خود از عملکرد تیم ملی تکواندو در رقابت های قهرمانی آسیا، اظهار نمود: در بخش بانوان همانطور که از سالهای قبل نیز پیش بینی داشتم که روزی بانوان ما از آقایان جلو می زنند، این اتفاق رخ داد و تیم بانوان ایران با نمایشی بسیار عالی نشان داد رشد قابل توجهی داشته و مانند دوران طلایی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ شده است.
این کارشناس تکواندو، اضافه کرد: درباره بخش آقایان نیز باید بگویم در سال ۲۰۱۳ و بعد از نایب قهرمانی در رقابت های مکزیک به آقای پولادگر، رئیس وقت فدراسیون تکواندو اعلام کردم تکواندوی ایران از دنیا عقب افتاده است اما آنها نارحت شدند و گفتند فلانی بچه است در صورتیکه ۳۱ ساله بودم که این حرف را زدم و این پیش بینی را داشتم. پس از گرندپری منچستر نیز در شرایطی که نتایج خوبی را کسب کرده بودیم ما را کنار گذاشتند. مرتبه دیگر نیز یک سال پیش از المپیک توکیو به آقای پولادگر گفتم این تکواندوی امروز ما حاصل بی برنامگی، ساختار غلط و بی توجهی به پشتوانه سازی درست و اصولی در تکواندو است اما ایشان باز هم طبق معمول جوابی نداد. به او گفتم نحوه برگزاری لیگ باید اصلاح گردد که به من گفت طرحت را بنویس و من هم ارائه کردم اما به هیات رییسه رفت و در نهایت هم فایده ای نداشت و به جایی نرسید.
او با تاکید بر اینکه نتایج ضعیف تیم ملی تکواندوی مردان در رقابت های قهرمانی آسیا حاصل سال ها بی برنامگی و توجه نکردن به آینده در تکواندوی ایران است، اشاره کرد: این وضعیتی را که می بینید نتیجه ۶ ماه و یک سال نیست بلکه نتیجه سال ها بی برنامگی در تکواندوی ایران است.
افشار افزود: یک بخش نیز مربوط به فدراسیون در دوره ی جدید است که در ۶ ماه گذشته چند مسابقه برگزار کرده و تیم های ملی را ایجاد کرده و اصلا فرصتی نداشته برای اینکه بتواند برنامه و طرحی را برای آینده تکواندو ترسیم کند. فدراسیوان تکواندو باید عزم جدی برای تغییر رویکرد در تکواندو را بوجود آورد تا در نهایت به تغییرات بزرگ و مثبت که به نفع آینده تکواندوی ایران باشد برسد. فدراسیون باید برمبنای پلن و طرح و برنامه ریزی درست و اصولی جلو برود در غیر این صورت راه به جایی نمی بریم.
این عضو مستعفی کمیته فنی تکواندو، با تاکید براینکه هیچ طرح و پلنی برای آینده تکواندو در فدراسیون نمی بینم، اظهار داشت: بنده تا به امروز هیچ برنامه ای که حاکی از آینده نگری در تکواندو باشد را در فدراسیون ندیدم. شاید هم در آینده ببینیم اما تا به امروز مشاهده نکردم. در ارکان مختلف فدراسیون اشکالاتی وجود دارد که شخصا هم در جلسه خصوصی این موارد را به آقای ساعی اعلام کردم. امیدوار هستم ساعی حداقل دیگر اتفاقات گذشته را در تکواندوی ایران رقم نزند و بنشیند و طرح و برنامه درستی را برای نگاه به آینده برای تکواندو طراحی کند.
وی درباره انتقادها از عملکرد بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی تکواندو و وضعیت کادر فنی، اظهار داشت: اعتقادم به عنوان یک کارشناس این است که ما برای پیشرفت و رشد باید در ۴ بخش تغییر ایجاد نماییم، اول اینکه نسبت به ساختار استعدادیابی تغییر نگرش داشته باشیم، دوم باید راهبردهای آینده محور را ایجاد نماییم، سوم لازم است در انتخاب مربیان تیم ملی تغییر نگرش داشته باشیم و آنها را برمبنای یک ساختار تعریف شده و برمبنای شاخصهای مشخص، انتخاب نماییم و در آخر نیز نسبت به ایجاد اتاق فکر اقدام نماییم.
افشار اشاره کرد: بنده برای انتخاب سرمربیان تیم های ملی نظر دادم اما دستورالعملی برای انتخاب اعضای کادر فنی ندیدم. وقتی شاخصه های لازم برای انتخاب نباشد بدین سبب انتخاب ها چشمی می شود. به اعتقاد من مقانلو بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی است اما باید ببینیم چه چیزی دست او داده ایم که توقع نتیجه داریم. آیا ۱۸ قهرمان المپیک به او داده ایم که می گوییم نتوانست نتیجه بگیرد؟ این تیم جوان بود و در مجموع فقط ۵۰ روز تمرین داشت. البته من از آقای مقانلو در بعضی موارد انتقاد دارم و نسبت به نگرش او به انسان ها منتقدش هستم اما به لحاظ فنی او را توانمندترین مربی ایران می دانم.
او در آخر اظهار داشت: باید در فدراسیون ساختار درست ایجاد شود. امیدوار هستم ساعی که با شعار تغییر، به ریاست فدراسیون رسید، فقط دنبال تغییر در ارکان فدراسیون نباشد بلکه در برنامه هایش تغییر بوجود آورد و از آدم های درست در پست های مختلف استفاده نماید. جا دارد از آقای ساعی که در مقطعی از زمان که برای حضور در کمیته فنی از من دعوت کرد تشکر کنم. هم چنین از جامعه تکواندو نیز قدردانی می کنم.1401/04/14
10:04:01
5.0 / 5
349
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد