دفاع شخصی
میراسماعیلی :

نامه ویزر نقطه عطفی برای جودو بود

نامه ویزر نقطه عطفی برای جودو بود

دفاع شخصی: رییس فدراسیون جودو اظهار داشت: در چند هفته اخیر مخالفان جودو تلاش زیادی داشتند که تیم ملی به بازیهای کشورهای اسلامی اعزام نشود، ولی با نامه رییس فدراسیون جهانی تیرشان به سنگ خورد.آرش میراسماعیلی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: در ماه های گذشته اردوهای آماده سازی تیم های ملی در دو بخش آقایان و بانوان را شروع کردیم. تیم ملی به اردوی مشترک و رقابت های چند جانبه این کشور و همین طور مسابقات بین المللی روسیه اعزام شد. این برنامه ها در ۴۰ روز باقی مانده تا شروع این بازی ها نیز ادامه خواهد داشت که حضور در یک اردوی مشترک در تونس هم اجرائی می شود تا جودوکاران کشورمان با آمادگی مناسبی راهی قونیه شوند.
میراسماعیلی اضافه کرد: به تک تک جودوکاران کشورمان برای موفقیت در این بازی ها امیدوارم، ولی نباید فراموش نماییم که مسابقات سطح بالایی پیش رو داریم و جودوکاران ما مدتهاست از میدان های بین المللی دور هستند. جودوکاران ترکیه، آذربایجان، تک چهره هایی از آفریقا پس از حضور در رقابتهای معتبر و با آمادگی بالا در قونیه حضور خواهند داشد.
وی به نامه رییس فدراسیون جهانی هم اشاره نمود و اظهار داشت: حضور تیم ملی جودو در قونیه از پیش قطعی بود. دکتر رحیمی هم که حالا در قونیه حضور دارد، خیلی کوشش کرد و همکاری خوبی با ما داشت. «اسکندر حشیشی» از تونس که مسئولیت فنی رقابت های جودو در این بازی ها را برعهده دارد نیز همراهی کرد، ولی ثبت نام نهایی منوط به استعلام از فدراسیون جهانی شد که خدا را شکر رییس فدراسیون جهانی با دید مثبت به موضوع، حضور تیم ملی ایران در این دوره از بازی ها را تائید کرد.
رئیس فدراسیون جودو با اعلان اینکه طی نامه رسمی از رییس فدراسیون جهانی تشکر کرد، گفت: این نامه سیگنال های مثبتی برای جودو ایران دارد. موضوعی که می تواند سرآغاز تحول در روابط دو طرفه و در کل تحول در جودو کشور باشد. متأسفانه در دو سه هفته گذشته خناسان و افرادی که مخالف نظام و جودو هستند، سنگ اندازی و تلاش زیادی داشتند که جودو به بازی های کشورهای اسلامی اعزام نشود، ولی با رایزنی و دیپلماسی که ما داشتیم و این نامه رییس فدراسیون جودو تیرشان به سنگ خورد و ما ترکیبی کامل به قونیه می رویم تا یک دفعه دیگر ثابت نماییم جودو ایران زنده و پویا به سمت جلو حرکت می کند.
میراسماعیلی به جلسه مسئولان ورزش کشور با رییس کمیته بین المللی المپیک هم اشاره نمود و افزود: از صالحی امیری و دکتر سجادی صمیمانه تشکر می کنم که حمایت های خوبی از جودو داشتند و در دیدار با باخ ضمن تشریح کارهای این رشته در ایران خواهان رفع تعلیق و بازگشت جودوکاران کشورمان به صحنه رقابت های بین المللی شدند. حمایت همه جانبه مسئولان درجه اول ورزش کشور از جودو انگیزه زیادی به ما می دهد تا با جدیت بیشتری کار نماییم.
وی درباب امضا تفاهم نامه مالی با وزارت ورزش اظهار داشت: قرار بود روز گذشته در جلسه ای موضوع فوق بررسی شود که به تعویق افتاد و دلیل آن هم تغییر شیوه این تفاهم نامه است. تنش هایی که چند وقت اخیر شاهد بودیم موجب این تغییر دیدگاه شد. معتقدم اگر مجلس تدبیری در جهت اجرای عدالت داشت، این تنش ها پیش نمی آید. ان شاالله سال آینده این بودجه به گونه ای تنظیم و اختصاص داده شود که همه فدراسیون های ورزشی از آن بهره مند شود. واقعاً در این شرایط اقتصادی، رؤسای فدراسیون ها فشار سنگینی را برای تامین منابع مالی تحمل می کنند که بدون همراهی وزارت ورزش به نتیجه نخواهد رسید.
رئیس فدراسیون جودو در آخر به زمان اعلام رأی دادگاه حکمیت ورزش هم اشاره نمود و اظهار داشت: قرار بود اول ماه میلادی این رأی اعلام گردد که تا حالا چنین نشده و همین موضوع موجب تعجب ما شده است. امیدوار هستم شرایط به سمتی جلو برود که جودوکاران ایران بتوانند به رقابت های بین المللی باز گردند.


منبع:

1401/04/16
14:40:12
5.0 / 5
478
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد