دفاع شخصی
سرمایه گذاری روی جوانان تكواندو؛

پاسخ ساعی به ابهامات تصمیم هیات اجرائی

پاسخ ساعی به ابهامات تصمیم هیات اجرائی

دفاع شخصی: رییس فدراسیون تکواندو با تاکید بر اینکه در انتخابات پیش روی کمیته ملی المپیک ثبت نام خواهد کرد، به ابهامات تصمیم اخیر هیات اجرائی پاسخ داد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، هادی ساعی در حاشیه مراسم بدرقه تیم های ملی تکواندو نوجوانان و نونهالان قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی جهان در جمع خبرنگاران درباب انتخاب ۵ کارشناس خبره ورزشی، حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک و آخرین شرایط تکواندو توضیح داد.
تابع نظر جمع هستم
رئیس فدراسیون تکواندو درباب انتخاب افرادی که مسئولیتی در فدراسیون ها ندارند، به عنوان کارشناس خبره اظهار داشت: در سالهای قبل نیز چنین افرادی داشتیم و این اتفاق در همه دوره های هیات اجرائی وجود داشت. در دوره گذشته نیز مشحون و کفاشیان از جانب هیات اجرائی عرضه شدند و در آن مقطع فدراسیونی نداشتند. پیشنهاد من این بود که افراد، انتخابی شوند که مسئولیت دارند، ولی در نهایت من نیز تابع نظر جمع هستم.
انتخاب کارشناسان تحمیلی نبود
عضو هیات اجرائی کمیته ملی المپیک اشاره کرد: البته به این شکل نبود که فقط دو نفر برای کارشناس خبره معرفی شده باشند، بلکه ۱۰ نفر از جانب رییس کمیته ملی المپیک معرفی و رأی گیری صورت گرفت. حتی رأی گیری برای دو نفر از عزیزان باردیگر انجام شد و این نشان میدهد که شرایط اینطور نبود که بخواهند کسی را تحمیل کنند و در نهایت آقایان شایسته و کیهانی رأی آورند.
شرایط بخشنامه رعایت شد
ساعی در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر نبود باتوجه به عدم حضور این دوستان در هیچ فدراسیونی، فرصت به نفرات دیگری داده می شد، اظهار داشت: در بخشنامه جدید تصویب شده و این دوستان در قالب شرایط بخشنامه بودند. در گذشته نیز که بخشنامه ای وجود نداشت نیز چنین اتفاقی افتاده است، اما حداقل هم اکنون بخشنامه ای وجود دارد که شاید با وجود اشکالات، می شود به آن استناد کرد. قانون بد بهتر از بی قانونی می باشد و حداقل قانونی وجود دارد که می شود برمبنای آن قضاوت کرد.
برای انتخابات کمیته ملی المپیک ثبت نام می کنم
رئیس فدراسیون تکواندو درباب حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک و همزمانی شروع ثبت نام با سفر شما به ترکیه اظهار داشت: قصد دارم در انتخابات شرکت کنم و این مساله در جلسه روز گذشته هیات اجرائی مطرح و مصوب شد که باتوجه به اعزام به عنوان معاون کاروان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، ثبت نام خودرا زودتر انجام بدهم.
وی درباب این که برای چه پستی ثبت نام خواهدنمود و آیا احتمال ثبت نام او برای ریاست وجود خواهد داشت، اظهار داشت: اجازه بدهید تا ۵ مردادماه مشخص می شود.

با امیدها به قونیه می رویم
معاون کاروان اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی درباب سفر به ترکیه اظهار داشت: به عنوان معاون کاروان روز ۵ مردادماه با گروه اول عازم ترکیه می شوم و باید از ابتدا کنار بچه ها باشم. درباب تیم تکواندو هم همه می دانند که با ترکیب تیم امید در این بازی ها شرکت می نماییم و یک تیم جوان، اما باانگیزه داریم. طبق بررسی هایی که کادر فنی انجام داد، در یکی، دو وزن از بازیکنان رده بزرگسال بهره می بریم و در سایر اوزان به جوان ترها اعتماد خواهیم کرد.
جهانی کوچک با حضور بهترین ها
ساعی با اشاره سطح فنی بالای مسابقات اظهار داشت: بازی های کشورهای اسلامی یک جهانی کوچک است چون سه تیم برتر قاره کهن، تیم های اول و دوم اروپا و قهرمان و نایب قهرمان آفریقا نیز در این بازی ها حاضر هستند و کار خیلی مشکل است. بچه های ما خیلی خوب هستند و ما یک تیم جوان را که برای دو سه سال آینده روی آنها حساب کرده ایم به قونیه اعزام می نماییم، اما با اینحال به هیچ وجه ناامید نیستیم و برای کسب بهترین نتیجه تلاش می نماییم.
با نظر سرمربی، تیم ملی به پاریس اعزام
وی درباب حضور تیم ملی در مسابقات گرندپری پاریس اظهار داشت: با شرایطی که هم اکنون تیم بزرگسالان دارد، به احتمال زیاد و با تشخیص سرمربی تیم ملی بازیکنی را اعزام نخواهیم کرد. البته یکی، دو بازیکن ما در مسابقات کشورهای اسلامی حضور دارند. در بخش دختران نیز تعدادی ثبت نام کردیم و باید ببینیم چند نفر از این بازیکنان می توانند در مسابقات حضور داشته باشند. هم اکنون فقط ناهید کیانی را در رنکینگ داریم، اما تعداد دیگری را نیز ثبت نام کردیم تا در صورت انصراف نفرات بالاتر رنکینگ، بتوانند در مسابقات شرکت نمایند. اگر در نهایت فقط ناهید کیانی شانس حضور در این مسابقات را داشته باشد، شاید تیم اعزام نشود.
جذب حامی مالی دشوار است
هادی ساعی درباب مراسم بدرقه تیم های پایه اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان گفت: مراسم بدرقه تیم های نونهالان و نوجوانان اعزامی به بلغارستان به همت شرکت اعتماد کابل البرز اسپانسر تیم های پایه تکواندو اجرا شد. همیشه قبل از اعزام ها این کار انجام می دهیم و امیدوار هستم با همت بچه ها و با دعای خیر خانواده شهدا تیم های ما در این رقابت های دشوار موفق باشند. در وضعیت فعلی ورزش جذب اسپانسر بسیار دشوار است و از آن مشکل تر حفظ این حامی مالی خواهد بود. دولت باید به شرکتها و ارگان هایی که از ورزش حمایت می کنند کمک نماید تا با معافیت مالیاتی و مسائلی از این قبیل پای شرکت های دیگر هم به ورزش باز شود.

پیش بینی کار دشواری است، اما به این تیم امیدوارم
وی درباره پیش بینی خود از نتایج تیم های نونهالان و نوجوانان به مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: در رده های پایه پیش بینی کردن کار دشواری است؛ چون هر ساله بچه ها تغییر می کنند و در این ۲ سال هم هیچ رویدادی در نونهالان و نوجوانان برگزار نشده و طبیعتاً شناختی از رقیبان نداریم. حتی به سبب عدم صدور مجوز از طرف ستاد مبارزه با کرونا، اجازه برگزاری لیگ های پایه را نداشتیم، اما در هر دو بخش دختران و پسران بازیکنان خوبی داریم. همین طور این رقابت ها ۷۰ امتیاز رنکینگ دارد که یکی دو ورزشکار ما می توانند با موفقیت در جهانی، در رنکینگ بزرگسالان شرایط خوبی پیدا کنند.
زمان معرفی نواب رئیس
وی درباب عدم رأی اعتماد مجمع به نواب رییس پیشنهادی و زمان انتخاب سرپرست اظهار داشت: ان شاالله در یکی، دو روز آینده نواب رییس را معرفی می نماییم. طبیعی است که باید به رأی مجمع احترام بگذاریم و این احترام را می گذاریم. مجمع بالاترین رکن هر فدراسیون است و این اتفاق در مجمع افتاد.
نفجم در میان گزینه ها نیست
رئیس فدراسیون تکواندو در آخر در پاسخ به سوالی درباب انتخاب رییس هیأت تکواندو مازندران به عنوان نایب رییس اظهار داشت: فیض الله نفجم جزو گزینه های ما برای نایب رئیسی نیست. البته خود ایشان نمی خواهند و اگر خودشان بخواهند شاید این اتفاق بیفتد.


منبع:

1401/05/06
15:33:48
5.0 / 5
449
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد