دفاع شخصی

سلیمانیان تنها فینالیست ایران در ۵ وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان جهان

سلیمانیان تنها فینالیست ایران در ۵ وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان جهان

دفاع شخصی: نماینده وزن 80 کیلوگرم ایران با شکست رقبای خود راهی دیدار فینال رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان شد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در آخر رقابت های مقدماتی پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان در ایتالیا، رضا سلیمانیان در وزن ۸۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه پیدا کرد، محمدرضا لطفی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و عرشیا حدادی و محمدمهدی ممیوند در اوزان ۴۸ و ۶۵ کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارند.
در وزن ۴۸ کیلوگرم عرشیا حدادی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کریستین کاستیلو از آمریکا با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب شد و باتوجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه باید به مصاف اوزگور جاگلیان از ترکیه برود و در صورت گذر از این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد پیدا کرد تا به مصاف رسول گالبورایف از فرانسه برود.
در وزن ۵۵ کیلوگرم امیر مهدی نجاتی زاده بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب حوسان بای عثمان اف از ازبکستان شد و باتوجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یکچهارم نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۶۵ کیلوگرم محمد مهدی ممیوند در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب الیاس عیسایف از آذربایجان شد و باتوجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه ابتدا با آلپ بگنجوف از ترکمنستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با آیکین بولاتولی از قزاقستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا مقابل گوگا اوتیانیشویلی از گرجستان به میدان رود.
در وزن ۸۰ رضا سلیمانیان در دور نخست مقابل زاخاری دی رایدر از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ از سد اسلاوی استامنوف از بلغارستان گذشت. سلیمانیان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آسخاب خاجی اف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل محمدامین عبداله یف از تاجیکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راه دیدار فینال شد. سلیمانیان در دیدار پایانی به مصاف مور ساچین از هند می رود.
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمدرضا لطفی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل علیخان کوساینوف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۲ رالفس لوکینس از لتونی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. لطفی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۱۱ مغلوب لوان لاگویلاوا از فرانسه شد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار برنده کشتی گیران هند و آلمان است.
مسابقات شانس مجدد اوزان فوق همزمان با رقابت های مقدماتی پنج وزن دوم، پس از ظهر فردا برگزار می گردد و رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست فردا شب برگزار می شود.
منبع:

1401/05/09
13:03:43
5.0 / 5
383
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد