دفاع شخصی
تكواندو قهرمانی نونهالان جهان صوفیه؛

درخشش نوری و زرین کمر با کسب دو مدال طلا

درخشش نوری و زرین کمر با کسب دو مدال طلا

روز سوم از پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نونهالان جهان با کسب دو مدال طلا برای دختران کشورمان به پایان رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در ادامه این مسابقات که با حضور تکواندوکارانی از بیشتر از ۹۰ کشور جهان در بلغارستان و سالن «آرمتس» شهر صوفیه جریان دارد، امروز شنبه هشتم مردادماه و در روز سوم مسابقات، تکواندوکاران اوزان ۴۱- و ۴۵- کیلوگرم پسران، ۴۴-، ۵۵- و ۵۹- کیلوگرم دختران به مصاف رقبای خود رفتند که حاصل تلاش سه نماینده ایران دو مدال طلا بود.
پرنیان نوری که به فینال وزن ۴۴- کیلوگرم راه پیدا کرده بود، در مبارزه برای کسب مدال طلا «سانگ تونگ» از تایلند را د ردو راند متوالی و با نتایج ۸ بر ۴ و ۱۱ بر ۵ از پیش رو برداشت و روی سکوی قهرمانی ایستاد. وی بامداد امروز کار خویش را برتری ۲ بر صفر مقابل «گابریلا کاسنیسکا» از لهستان شروع کرد و در ادامه با همین نتیجه در پیکار با «تکین زینپ» از ترکیه و «تورس» از آمریکا به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم «بائیز» از مکزیک را در ۲ راند متوالی از پیش رو برداشت و به فینال راه پیدا کرده بود.
حنا زرین کمر آخرین تکواندوکار ملی پوش کشورمان در روز سوم بود که برای کسب مدال طلای وزن ۵۹- کیلوگرم «النا برادیچ» از صربستان را پیش رو داشت که در دو راند و با نتایج ۱۲ بر ۸ و ۸ بر یک رقیب خویش را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد.
وی دور نخست ۲ بر صفر مقابل «رازان محمد» از اردن صاحب پیروزی شد و سپس «بوری وی» از کرواسی و «لی» از کره جنوبی را هم با همین نتیجه از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زرین کمر در این مرحله و در یک مبارزه برتر «هوئزو» از آمریکا را در دو راند متوالی و با نتایج ۱۲ بر صفر در کمتر از ۸۰ ثانیه شکست و راهی دیدار پایانی شد.
برای تیم ملی تکواندو ایران تا آخر روز سوم باران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری و حنا زرین کمر چهار نشان طلا، محمد عرفان زارع یک نشان نقره و فاطمه باقرزاده یک نشان برنز کسب کرده اند. آرش ضامنی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی هم از دور رقابت ها کنار رفته اند.
برنامه روز پایانی
فردا یکشنبه نهم مردادماه و در روز پایانی مبارزات اوزان ۴۹-، ۵۷- و ۶۱- کیلوگرم در گروه پسران، ۳۷- و ۵۹+ کیلوگرم در گروه دختران برگزار می گردد که چهار تکواندوکار کشورمان به دیدار رقبای خود می روند.
محمد مهدی سعادتی در وزن ۴۹- کیلوگرم که ۳۲ تکواندوکار حضور دارند، دور نخست «ون ین» از چین تایپه را پیش رو دارد و سپس به مصاف برنده فرانسه و انگلستان می رود. در وزن ۵۷- کیلوگرم هم که ۳۶ تکواندوکار ثبت نام کرده اند، محمد حسین تقی پور پس از یک دو استراحت به مصاف برنده مکزیک و آمریکا خواهد رفت.
رادین زینالی در وزن ۶۱- کیلوگرم که ۳۱ تکواندوکار مبارزه خواهند کرد، دور نخست به مصاف «ماچادو» از برزیل می رود و در صورت برتری با برنده کره جنوبی و کانادا مبارزه پیکار خواهد نمود.
پرنیان ساکی آخرین نماینده تیم ملی کشورمان در گروه دختران است که در وزن ۳۷- کیلوگرم و در بین ۳۳ تکواندوکار حاضر در این وزن دور نخست برای مبارزه با «الینا کریموا» از بلغارستان به میدان می رود و سپس برنده کانادا و استرالیا را پیش رو خواهد داشت.
برای تیم ملی تکواندو ایران تا آخر روز سوم؛ باران جمال لیوانی و ساینا علیپور ۲ نشان طلا، محمد عرفان زارع یک نشان نقره و فاطمه باقرزاده یک نشان برنز کسب کرده اند. آرش ضامنی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی هم از دور رقابت ها کنار رفته اند.
این دوره از مسابقات فردا یکشنبه تمام می شود.


منبع:

1401/05/10
12:33:29
5.0 / 5
493
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد