دفاع شخصی
تكواندو قهرمانی نوجوانان جهان- صوفیه

شیری و سلمانی دختران طلایی ایران در روز نخست

شیری و سلمانی دختران طلایی ایران در روز نخست

به گزارش دفاع شخصی روز نخست از رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با کسب دو مدال طلا توسط دختران ایرانی در صوفیه به پایان رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، این دوره از مسابقات روز سه شنبه ۱۲ مردادماه با حضور ۷۶۸ تکواندوکار به میزبانی بلغارستان در سالن «آرمتس» شهر صوفیه شروع شد. در روز نخست تکواندوکاران اوزان ۴۲- و ۴۴- کیلوگرم دختران و ۴۵- کیلوگرم پسران به مصاف رقبای خود رفتند. ایران فقط در بخش دختران نماینده داشت که سوگند شیری طلا گرفت و پرنیا سلمانی به نشان نقره دست یافت.
شیری نماینده ایران در وزن ۴۲- کیلوگرم دور نخست ۲ بر یک برابر «فان کیائو» از چین تایپه پیروز شد و در ادامه با همین نتیجه «جورجیو ملینا» از یونان، «ملک یاسر» از مصر و «جانگ» از کره جنوبی را شکست داد و راهی مبارزه پایانی شد. وی در مبارزه برای کسب مدال طلا «گورباز» از ترکیه را در دو راند متوالی شکست داد و عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کرد.
پرنیا سلمانی دومین نماینده ایران در شب اول مسابقات در وزن ۴۴- کیلوگرم بود که در مبارزه پایانی به مصاف «واسانا» از تایلند رفت. این دیدار در راند نخست با برتری ۴ بر ۳ سلمانی شروع شد. ولی نماینده کشورمان در دو راند بعدی نتیجه را به رقیب واگذار کرد و به نشان باارزش نقره دست پیدا کرد.
سلمانی کار خودرا برتری ۲ بر صفر مقابل «کارن آرایجو» از برزیل شروع کرد و در ادامه «کامینسکا» از لهستان را در دیداری نزدیک ۲ بر یک (۷-۷ برنده نماینده لهستان - ۱۳ بر ۳ برنده پرنیا - راند سوم ۱۰ بر ۷ برنده پرنیا) شکست داد و سپس با پیروزی ۲ بر صفر مقابل «اوکازاکی» از ژاپن راهی مرحله نیمه نهایی شد. این تکواندوکار شایسته کشورمان در این مرحله «هوانگ چین یون» از چین تایپه را دو بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد.
برنامه روز دوم نمایندگان ایران
چهارشنبه در روز دوم این رقابت ها، مبارزات اوزان ۴۸- و ۴۹- کیلوگرم دختران، ۴۶- و ۵۱- کیلوگرم پسران برگزار می شود که از تیم اعزامی ایران مبینا نعمت زاده که ماه گذشته موفق به کسب مدال نقره بزرگسالان آسیا شد در وزن ۴۹- کیلوگرم و ابوالفضل زندی در وزن ۴۸- کیلوگرم به دیدار رقبای خود می روند.
در وزن ۴۹- کیلوگرم دختران ۴۳ تکواندوکار حضور دارند که مبینا نعمت زاده پس از یک دور استراحت به مصاف برنده مبارزه تونس و کره جنوبی خواهد رفت. یکی از تکواندوکاران مصر، هند یا مغولستان نیز حریف دور سوم نعمت زاده خواهند بود.
ابوالفضل زندی در وزن ۴۸- کیلوگرم دور نخست «یون سئون یئون» از هنگ کنگ را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف «تی لین» از چین تایپه خواهد رفت. برنده مونته نگرو و ایتالیا حریف دور سوم زندی خواهد بود.
این دوره از مسابقات تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در صوفیه ادامه خواهد داشت.

1401/05/13
12:30:55
5.0 / 5
428
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد