دفاع شخصی

بدترین نتیجه کشتی آزاد نوجوانان در ۵ سال اخیر

بدترین نتیجه کشتی آزاد نوجوانان در ۵ سال اخیر

مجید ترکان چهره نامدار کشتی ایران بعد از انتخاب بجای محمد طلایی، نتوانست نتایج خوبی را در رقابت های قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان رقم بزند و در 2 رویداد با کسب عنوان چهارمی، از رفتن به روی سکو بازماند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با سرمربیگری مجید ترکان ضعیف ترین نتیجه در ۵ سال قبل این رقابت ها را بدست آورد و با کسب یک مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز از رفتن به روی سکوی اول تا سومی جهان بازماند، این نتیجه در شرایطی بدست آمد که روسیه به عنوان قدرت سنتی کشتی جهان در این مسابقات غایب بود.
این رقابت ها با درخشش فوق العاده تیم آمریکا همراه بود، جاییکه آزادکاران آمریکایی با ۴ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز قاطعانه به عنوان قهرمانی جهان رسیدند، هند با یک طلا و ۵ برنز دوم شد و آذربایجان نیز با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز بر سکوی سومی ایستاد. قزاقستان نیز هر چند بیش از ایران به ۲ مدال طلا رسید اما به سبب مدال های کمتر با ۷ اختلاف امتیاز پنجم شد.
ناکامی کشتی آزاد نوجوانان ایران در شرایطی رقم خورد که تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران سال قبل و در جریان رقابت های جهانی مجارستان با هدایت محمد طلایی هر چند به لحاظ تیمی در همین جایگاه چهارمی قرار گرفت اما بیشترین مدال طلای این مسابقات را آن هم در حضور روسیه بدست آورد. شاگردان محمد طلایی در این رقابت ها به ۳ مدال طلا و یک برنز رسیدند، هند و آمریکا به عنوان تیم های اول و دوم هر کدام ۲ مدال طلا گرفتند و سهم روسیه نیز فقط یک طلا بود.
محمد طلایی در شرایطی تیمش را عازم رقابت های جهانی مجارستان کرد که این مسابقات بدلیل شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ برگزار نشد و تیم ملی نیز به سبب کرونا نتوانست اروهای کافی داشته باشد و در وضعیت خوبی خودرا مهیای حضور در این مسابقات نکرد. با این وجود طلایی از کار برکنار شد و رئیس فدراسیون کشتی مجید ترکان را جایگزین طلایی کرد.
اما مجید ترکان به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان نتوانست عملکرد خوبی در رقابت های قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان داشته باشد و تیم وی در هر ۲ رویداد از رفتن به روی سکو بازماند.
ترکان و کادرش ماه گذشته در رقابت های قهرمانی آسیا با اشتباه فاحشی که داشتند، موجب شدند ۲ نماینده ایران به سر وزن نرسند تا تیم ایران در نهایت حتی از رفتن بر روی سکوی اول تا سوم آسیا نیز ناکام بماند و به عنوان چهارمی برسد.
اما مرور نتایج تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در رقابت های قهرمانی جهان نشان می دهد، در سال ۲۰۱۹، در شرایطی که امیر توکلیان هدایت تیم ملی نوجوانان را بر عهده داشت، این تیم بعد از روسیه با کسب ۳ طلا و ۳ نقره به عنوان نایب قهرمانی رسید و روسیه با ۴ طلا و ۳ نقره قهرمان شد. این در حالی بود که دست ندادن علی قلی زادگان با مربی حریف و اخراج او از این رقابت ها موجب شد ۱۰ امتیاز پنجمی او و عنوان قهرمانی تیمی برای ایران از دست برود.
اما بهترین نتیجه سالهای اخیر تیم ملی نوجوانان در زمان سرمربیگری غلامرضا محمدی و در جریان رقابت های جهانی ۲۰۱۸ در زاگرب کرواسی رقم خورد، جاییکه تیم ملی با ۴ طلا و ۳ برنز قاطعانه بر سکوی نخست جهان ایستاد. روس ها در این مسابقات از رسیدن به مدال طلا بازماندند و آمریکا نیز با یک طلا، ۲ نقره و ۳ برنز نایب قهرمان شد.
تیم ملی کشتی آزاد سال پیش از آن و در جریان رقابت های جهانی ۲۰۱۷ در یونان با هدایت غلامرضا محمدی با یک طلا، یک نقره و ۳ برنز چهارم شده بود.
اما بدترین نتیجه آزادکاران نوجوان ایران طی سالهای اخیر در جریان رقابت های جهانی ۲۰۱۶ بود که شاگردان سید مراد محمدی با یک طلا و ۲ نقره به جایگاهی بهتر از هشتمی جهان نرسیدند. تیم مراد محمدی یک سال پیش از آن و در جریان مسابقات جهانی ۲۰۱۵ با ۲ نقره امیرمحمد یزدانی و عرفان آیینی و ۴ مدال برنز، نایب قهرمان جهان شده بود.1401/05/13
13:37:04
5.0 / 5
409
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد