دفاع شخصی

یک فرمانده در کمپ تیم های ملی کشتی کشور

یک فرمانده در کمپ تیم های ملی کشتی کشور

به گزارش دفاع شخصی هدایت تنها پسرخانواده و از کشتی گیران بنام شهر دهلران بود که با آغاز جنگ بعنوان فرمانده واحد اطلاعات از میهن اسلامی دفاع کرد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، تصویر شهید هدایت صحرایی؛ فرمانده اطلاعات گردان ۵۰۵ محرم و از شهدای کشتی گیر استان ایلام و شهرستان دهلران، در کمپ تیم های ملی کشتی در کنار تصویر سایر شهدای کشتی گیر، چند روز پیش در خانه کشتی شهید صدرزاده واقع در کمپ تیم های ملی نصب گردید.*نامه درخواست شهید گمنام توسط شهید مدافع حرم

هدایت صحرایی فرزند علی محمد در سال ۱۳۴۲ درروستای «بیشه دراز» شهرستان دهلران متولد شد. او از اولین کسانی بود که در کسوت پاسداری به دفاع از کیان اسلامی پرداخت و با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه شد. او تنها پسرخانواده بود. مقاطع تحصیلی خویش را تا مقطع متوسطه در دهلران گذراند و در حین تحصیل ورزش کشتی را دنبال می کرد و از کشتی گیران بنام شهر دهلران بود.این پهلوان رشید در عملیات «والفجر ۳» در یازدهمین روز از مرداد ماه ۱۳۶۲ در مهران به شهادت رسید.کتاب «هدایت» به زندگی نامه و رشادت های سردار شهید «هدایت صحرایی» پرداخته است. این کتاب در ۲۳۲ صفحه در فصل های از زندگینامه و رشادت های شهید تا زمان شهادت که توسط محمد صحرایی در سال ۱۳۹۸ نوشته شده و نشر مرصاد آنرا به چاپ رسانده است.

در فرازی از وصیتنامه شهید می خوانیم:
«آتشی درقلب من جاری است که هیچ کس نمی تواند این آتش راخاموش کند، مگر جـهـاد در راه خدا. مادرم، انسان می میرد پس چه بهتر جهاد کردن در راه خدا و شهادت در راه او.
پشتیبان انقلاب اسلامی باشید و امام و یارانش را تا پای جان یاری کنید. نماز بپا دارید که بالاترین فریادهاست. روزه بگیرید و امر به معروف و نهی از منکر را از یاد نبرید. ولایت فقیه نوری است که خفاشان شب پرست طاقت دیدن آنرا ندارند.»

منبع:

1401/05/14
22:08:34
5.0 / 5
378
تگها: تیم , ورزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد