دفاع شخصی
دبیر:

برای کشتی همه کار می کنم

برای کشتی همه کار می کنم

به گزارش دفاع شخصی کمتر از ۴۰ روز مانده به رقابت های جهانی صربستان، جلسه علیرضا دبیر و اعضای کادرهای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی پس از ظهر روز گذشته (سه شنبه) در محل فدراسیون کشتی برگزار گردید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر در جلسه با اعضای کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی، ابتدا ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را تسلیت گفت و در ادامه اظهار نمود: فاصله کمی تا اعزام رقابت های جهانی صربستان مانده است و به دنبال این هستیم که این جلسات هفته ای یا ۱۰ روز یکبار ادامه داشته باشد. این جلسات به منظور حل مشکلات احتمالی برگزار می گردد.

دبیر اضافه کرد: مواردی همچون، اعزام، تغذیه، اسکان، امکانات و هر چیزی که فکر می کنید، می توانیم آنرا پیگیری کنم به بنده انتقال دهید تا در اسرع وقت نسبت به حل آن اقدام گردد.

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه خاطرنشان کرد: دوستان ما باید ثابت نماییم که به حق، ورزش اول ایران هستیم و آقایی خویش را به دنیا اعلام نماییم. البته این کار با همدلی به وجود می آید و این که ما آزاد و فرنگی هستم را کنار بگذاریم، چونکه همه ما یکی هستیم و آن کشتی جمهوری اسلامی ایران و باید قدردان باشیم که کشتی می تواند در ۲۰ وزن در رقابت های جهانی و ۱۲ وزن در رقابت های المپیک شانس مدال داشته باشد.

دبیر خاطرنشان کرد: به دنبال این نباشیم که خویش را مطرح نماییم و کار باید برای خدا باشد تا برکت کند و اگر روزی به دنبال این باشیم که خودی نشان دهیم، موفق نخواهیم شد.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: من در فدراسیون کشتی ۲ بزرگتر از خود دارم یکی محمد بنا و یکی محسن کاوه که رابطه ما مانند برادر بزرگ با برادر کوچک است و نظر این دو نفر برای من خیلی قابل احترام است. بعد از این دو بزرگ، حمید سوریان و پژمان درستکار هستند که آنها هم برای من قابل احترام و عزیز هستند و این ۴ نفر در کنار من هستند و من در همه کارها از آنها مشورت می گیرم علی محمدی هم به عنوان یک برادر کمک می نماید و من قدردان زحمات این عزیزان هستم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه همانطور که گفتم کشتی آزاد و فرنگی را نباید از هم جدا بدانیم، اظهار داشت: محمد بنا فقط افتخار کشتی فرنگی نیست بلکه افتخار کشتی ایران است، همانطور که جهان پهلوان تختی، حمید سوریان، عباس جدیدی، علیرضا حیدری، امید نوروزی، قاسم رضایی، برادران خادم، حسن یزدانی و برادران گرایی افتخار کشتی ایران هستند، این تفکر بسیار غلطی است که کشتی آزاد و فرنگی را با هم جدا بدانیم و تا روزی که بنده در فدراسیون هستم، کشتی یکی است. بنده هم هرکاری که بتوانم برای کشتی انجام می دهم.

وی اضافه کرد: از همه شما می خواهم که پشت هم باشید و در کارها هم با هم مشورت کنید و اگر اتفاقی هم که افتاد به یکدیگر انتقال دهید تا مشکل حل شود و دوست دارم که رفاقت جای رقابت را بگیرد، چون که ما در اینجا رقیبب نیستیم بلکه همه یکی هستیم.

دبیر اظهار داشت: من ایستاده ام که جلوی هرگونه استرس و مشکلی را بگیرم تا شما بتوانید در آسایش و آرامش تمرین کنید و انتظار دارم که شما هم تمام تلاش خویش را برای کسب بهترین نتیجه به کار ببندید.

دبیر با تشکر از زحمات محمد بنا و پژمان درستکار اظهار داشت: واقعا ممنون این دو عزیز هستم که هیچ چیز برای خود نخواستند و هرچه خواستند برای مربیان و کشتی گیران بوده و من هم وظیفه دارم که درخواست های آنها را برآورده کنم.

وی با تاکید بر این که کشورهای مطرح کشتی در دنیا دنیا امروز با آنالیز به موفقیت رسیده اند، اظهار داشت: یک اتاق آنالیز حرفه ای در خانه کشتی شهید هادی آماده شده است و هم اکنون وقت دیدن فیلم و آنالیز کردن است و کار را به شب مسابقه موکول نکنید.

رئیس فدراسیون کشتی اضافه کرد: اغلب کشتی گیران دوست ندارند که کشتی هایی که در آن باخته اند را ببنند، اما از آنها بخواهید که فیلم کشتی را ببنید تا بتوانند نقاط ضعف را کاهش و نقاط قوت را بالا برند و این مورد در نتیجه گیری خیلی مهم است.

دبیر بحث دور کردن کشتی گیران از استرس را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: پس از تمرین کشتی گیران را به حال خود رها نکنید تا سریع به اتاق های خود بروند و وقت خویش را صرف فضای مجازی کنند. کشتی گیر باید سختی و فشار تمرینات و استرس وارده را یکجا خالی کند، ما فضای سبز مناسب، استخر و بازی های سالم را کمپ تیم های ملی فراهم نموده ایم و از کشتی گیران بخواهید که چند ساعت از وقت خویش را برای آن بگذارند، ضمن این که فضا را طوری فراهم کنید که برای صرف غذا یا میان وعده با هم باشند تا کمی از استرس ها و فشارهای روحی و روانی فاصله بگیرند.

در ادامه حمید سوریان نایب رییس فدراسیون کشتی اظهار داشت: یک موضوعی که من در مسابقات جهانی نروژ و رقابت های جهانی نوجوانان در ایتالیا شاهد آن بودم، پیشرفت پر سرعت کشتی در کشورهای مطرح دنیا بود.

وی اظهار داشت: درست است که ما تمام تلاش خویش را می نماییم اما بدانید که کشتی دنیا به سرعت درحال حرکت است و ما را هم به خوبی آنالیز می کنند. ما هم باید سرعت خویش را افزایش دهیم و کشتی آنها را به خوبی آنالیز و تحلیل و بررسی نماییم وگرنه جای خویش را به سایر کشورها خواهیم داد و این یک حقیقت است. بعضی از کشورهای سرمایه گذاری خوبی در کشتی کرده اند و به واسطه ی علم روز و آنالیز کشتی به موفقیت دست یافته اند، کار ما خیلی سخت است اما می توانیم موفق شویم به شرطی که از تمامی ظرفیت ها استفاده لازم را داشته باشیم.
1401/05/15
10:15:20
5.0 / 5
474
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد