دفاع شخصی
تكواندو قهرمانی نوجوانان جهان- صوفیه

رضا کلهر طلا گرفت، ساغر مرادی نقره

رضا کلهر طلا گرفت، ساغر مرادی نقره

دفاع شخصی: روز پنجم از رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با کسب دو مدال طلا و نقره دیگر برای نمایندگان کشورمان به انتها رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، در ادامه سیزدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان، امروز شنبه ۱۵ مردادماه و در روز پنجم مسابقات تکواندوکاران چهار وزن اوزان ۷۳- و ۷۸- کیلوگرم پسران و ۵۹- و ۶۳- کیلوگرم دختران به دیدار حریفان خود رفتند. تیم ملی ایران سه نماینده داشت که حاصل تلاش آنها یک طلا و یک نقره بود.
رضا کلهر توانست عنوان قهرمانی وزن ۷۳- کیلوگرم را به خود اختصاص دهد. وی در دیدار پایانی برابر «دوگرو منیر فورکان» از ترکیه را در ۲ راند متوالی و با نتایج (۹ بر ۳ و ۱۱ بر ۵) شکست داد و روی سکوی نخست ایستاد. وی با برتری مقابل «هه ینگ جیه» از چین تایپه، «کیم دو هئون» از کره جنوبی، «اورین باسار» از قزاقستان و «هایتام زاروتی» از مراکش با نتایج مشابه ۲ بر صف و به فینال راه پیدا کرده بود.
ساغر مرادی در وزن ۶۳- کیلوگرم در گروه دختران به نشان نقره دست یافت. وی در دیدار نهایی برابر «سارا چاری» از بلژیک در یک دیداری تماشایی بعد از آنکه راند نخست را ۱۵ بر ۸ به سود خود خاتمه داد، در دو راند بعدی با نتایج ۹بر۸ و ۱۰ بر ۶ نتیجه را به رقیب واگذار کرد و به نشان باارزش نقره شد.
مرادی با پیروزی برابر «بن یونس» از مراکش، «ستینل» از ترکیه، «سو یو سی» از چین تایپه و «والنتینو» از ایتالیا راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله هم «ماریا رومانکو» از اوکراین را با نتایج (۱۴ بر یک و ۶ بر یک) شکست داد و به فینال رسید.
برنامه نمایندگان ایران در روز پایانی
فردا یکشنبه در روز پایانی رقابتهای اوزان ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم در بخش دختران و ۷۸+ کیلوگرم در بخش پسران برگزار می شود که تیم ملی در هر سه وزن نماینده دارد.
در وزن ۶۸- کیلوگرم دختران ۳۲ تکواندوکار حضور دارند که «الهام حقیقی» دور نخست به دیدار «لی وآوا سون» از هائیتی می رود و سپس با برنده تائیتی و کره جنوبی مبارزه می کند.
نیوشا شادلو نماینده کشورمان در وزن ۶۸+ کیلوگرم که ۳۰ تکواندوکار ثبت نام کرده اند، در نخستین دیدار به مصاف «زهرا چرف» از الجزایر می رود و در صورت برتری دیدار با بریتانیا و چین تایپه پیکار می کند.
در وزن ۷۸+ کیلوگرم پسران نیز ابوالفضل عباسی دور نخست «آمیت کومار» از هند را پیش رو دارد و در ادامه با برنده با برنده قبرس و چین تایپه مبارزه می کند.
تیم ملی ایران تا اختتام روز پنجم این دوره از مسابقات موفق به کسب ۵ مدال طلا و ۲ نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی ۵ مدال طلا، پرنیا سلمانی و ساغر مرادی هم ۲ مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.
سیزدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان فردا یکشنبه شانزدهم مردادماه در شهر «صوفیه» کشور بلغارستان به انتها خواهد رسید.


منبع:

1401/05/16
21:09:21
5.0 / 5
582
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد