دفاع شخصی

ادامه حضور غیرقانونی نصیرزاده در هیات رییسه کشتی

ادامه حضور غیرقانونی نصیرزاده در هیات رییسه کشتی

دفاع شخصی: در شرایطی که حضور غیرقانونی عبدالمهدی نصیرزاده به عنوان رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام (رییس هیات رییسه این فدراسیون) در هیات رییسه فدراسیون کشتی محرز و رسانه ای شده است اما کماکان وی در این سمت به کار خود ادامه می دهد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی بعد از تغییراتی در کمیسیون اجتماعی هیات دولت و طرح در کمیته تطبیق قوانین مجلس در مهر ماه سال ۹۸ به تصویب رسید و چهارشنبه ۹ تیرماه ۱۴۰۰ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران، مورد بررسی قرار گرفته و به تایید شورای نگهبان رسید. در نهایت ۱۹ تیرماه 1400 بود که از جانب معاون اول سابق رئیس جمهوری جهت اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ گردید و اواخر مردادماه بود که از جانب این وزارت خانه جهت اجرا به فدراسیون های ورزشی ابلاغ گردید.
بر مبنای ماده ۱۸ اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی، هیات رییسه بالاترین رکن اجرایی فدراسیون و از ترکیب اعضای مشخص تشکیل شده است. بر مبنای بند ۱ این ماده، رئیس فدراسیون همزمان بعنوان ریاست هیئت رییسه به شمار می رود؛ ازاین رو مطابق بند ۱ ماده ۱۸ اساسنامه فدراسیون های ورزشی، عبدالمهدی نصیرزاده بعنوان رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بعنوان رئیس هیات رییسه این فدراسیون به حساب می آید.
در تبصره ۱ این ماده آمده است: اعضای هیئت رییسه به صورت همزمان نمی توانند در سایر فدراسیون ها «مسئولیتی» داشته باشند. ازاین رو از زمان ابلاغ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران که به اواخر مردادماه سال قبل بازمی گردد، حضور همزمان عضو هیات رییسه یک فدراسیون در سایر فدراسیون ها، غیرقانونی و بر خلاف اساسنامه است ازاین رو طبق تبصره ۱ ماده ۱۸ اساسنامه فدراسیون های ورزشی، حضور نصیرزاده بعنوان رئیس هیات رییسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در هیات رییسه فدراسیون کشتی غیرقانونی می باشد.


پیش از این طبق اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی، فعالیت همزمان عبدالمهدی نصیرزاده بعنوان رئیس فدراسیون بدنسازی و رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی غیرقانونی بود که در نهایت منجر به برکناری وی از ریاست سازمان لیگ فدراسیون کشتی شد اما بعد از آن باردیگر از جانب علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی بعنوان عضو هیات رییسه این فدراسیون منصوب شده و فعالیت وی هم اکنون هم در این سمت ممنوع و غیرقانونی می باشد.
نکته قابل تامل این که حضور غیرقانونی نصیرزاده در هیات رییسه فدراسیون کشتی محرز و رسانه ای شده است اما کماکان به فعالیت خود در این سمت ادامه می دهد و گویا گوش شنوایی برای پیشگیری از این فعالیت غیرقانونی وجود ندارد! در عین حال، نقش بی تفاوت وزارت ورزش و جوانان بعنوان متولی و تدوین گر اساسنامه فدراسیون های ورزشی جای سوال دارد و معلوم نیست به چه علت نه تنها در برابر انتصاب غیرقانونی نصیرزاده در فدراسیون کشتی هیچ گونه واکنشی نشان نداده است بلکه علیرغم محرز و رسانه ای شدن فعالیت غیرقانونی نصیرزاده، وزارت هیچگونه برخوردی با این مورد نداشته است.


بیشتر بخوانید:
فعالیت غیرقانونی سرپرست اسکیت و رئیس لیگ کشتی!
بیشتر بخوانید:
حضور غیرقانونی نصیرزاده در هیات رییسه فدراسیون کشتی!
منبع:

1401/05/18
23:11:30
5.0 / 5
459
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد