دفاع شخصی
شه بخش:

با رعایت پروتكل ها بوكس راه اندازی شود

با رعایت پروتكل ها بوكس راه اندازی شود

به گزارش دفاع شخصی بوكسور المپیكی تیم ملی ایران اظهار داشت: به نظر من می توان با رعایت پروتكل های بهداشتی در سالن شماره ۹، بوكس را راه اندازی نمود چون زمان كمی تا المپیك داریم.دانیال شه بخش در گفتگو با ایسنا، درباره شرایط تمرینی خود در این روزهای تعطیلی بوکس، توضیح داد: به هر حال ما تمرینات انفرادی را با کمک مربیان شهرستان های خود داشته ایم اما نه مثل زمانی که در اردوها بودیم. تمرینات فعلی خیلی پر فشار نیست و همه تلاش ما این است که آمادگی بدنی خویش را حفظ نماییم تا اردوها آغاز شوند. با سرمربی تیم ملی علیرضا استکی هم در ارتباط هستیم و گاها از او هم برنامه های تمرینی دریافت می نماییم.
بوکسور المپیکی تیم ملی ایران، در پاسخ به این پرسش که آیا برای آغاز اردوهای تیم ملی خبری از جانب فدراسیون به ملی پوشان داده نشده است؟ اظهار نمود: نه فعلا، باتوجه به شرایط کرونا هیچ چیز اعلام نشده، طی روزهای گذشته هم من به صورت آنلاین در مجمع سالیانه فدراسیون حضور داشتم. ان شاءالله هر چه سریع تر اردوها شروع شود، هر چقدر تمرینات زودتر اجرا شود برای بوکسورها مفیدست و می توانیم آماده شویم. مطمئنا می شود در سال شماره ۹ با رعایت یکسری پروتکل های بهداشتی تمرینات را پیگیری نماییم. از الان حدود یک سال برای المپیک زمان داریم، ازاین رو باید هرچه سریعتر آماده شویم. المپیک میدان بزرگی است و همه برای نشان دادن خودشان می آیند، من هم همین خواسته را دارم تا پرچم کشورم را بالا ببرم.
وی در مورد نبود بازی های تدارکاتی قبل از المپیک بخاطر شیوع ویروس کرونا در جهان هم توضیح داد: هم اکنون ما نمی توانیم به مسابقات تدارکاتی اعزام شده و باتوجه به قانون فدراسیون جهانی هم در مسابقات قهرمانی جهان (کسب سهمیه) شرکت نماییم، اما می توان از رقابت های جهانی بعنوان مشابقات تدارکاتی استفاده نمود. اگر فدراسیون بتواند تدابیری بیاندیشد که نفراتی مثل شاهین موسوی و من بتوانیم با بازنده های رقابت های جهانی مسابقه تدارکاتی برگزار نماییم، بطور قطع تأثیر بسیار مثبتی در روند آماده سازی ما خواهد داشت. بوکس به شکلی است که همیشه باید در آن درگیر مسابقات تدارکاتی و رسمی بود تا بوکسور آماده باشد.
دانیال شه بخش با کسب سهمیه وزن ۵۷ کیلوگرم مسابقات بوکس المپیک، اولین ورزشکار المپیکی استان سیسان و بلوچستان است. شه بخش در پاسخ به این پرسش که آیا مسؤلان ورزش استان بعد از این دستاورد توجه ویژه ای به او داشته اند یا خیر؟ اظهار نمود: با توجه به این که تنها المپیکی استان سیستان و بلوچستان من هستم و پیش از این هیچ ورزشکار المپیکی نداشت، خیلی ها قول هایی دادند، اما می توانم بگویم که تا الان حدود ۶۰ درصد کسایی که قول داده اند عمل کردند. با این وجود حقیقت این است که من خودم توجهی به این مساله ندارم و هدفم موفقیت در المپیک است. اگر آنجا مدال بگیریم به خواسته ام رسیده ام.
بوکسور سبک وزن تیم ملی ایران، در پاسخ به این پرسش که آیا هدیه فدراسیون بوکس به دست او رسید؟ توضیح داد: فکر کنم مبلغ ۳۰ میلیون تومان بود که به دستم رسید، مطمئنا همین حمایت ها است که می تواند یک قهرمان را بسازد. از یک ورزشکار بی دغدغه است که می توان انتظار مدال داشت. کشتی ورزش اول کشورمان است و مطمئنا به این رشته توجه می شود که شده است رشته اول ایران، ازاین رو امیدوارم به رشته های المپیکی دیگر همچون بوکس هم رسیدگی شود تا شاهد رشد آن باشیم. با این وجود همه تلاش ما موفقیت در المپیک است چون که با مدال المپیک می توانیم جایگاه بوکس ایران را ارتقا دهیم.
وی در پایان، در مورد سوال ایسنا در خصوص اینکه آیا با تقسیم سالن شماره ۹ ورزشگاه انقلاب موافق بود؟ توضیح داد: پیش از مسابقات سهمیه المپیک آسیا هم این صحبت ها بود که می خواستند سالن را به صورت کامل از بوکس بگیرند، اما نمی دانستم قصد دارند آنرا به چه رشته ای بدهند. از نظر من در کل بوکس رشته جذابی است و این سالن را می شد تنها به بوکس اختصاص بدهند، اما به هر حال مسؤلان ورزش کشور تصمیماتی گرفته اند که ما هم به تصمیمات مدیران احترام قائلیم. ولی کاش می شد اختصاصی در اختیار بوکس بود.

شه بخش اضافه کرد: به هر حال ورزشکاران کاراته هم قهرمانند این مرز و بوم هستند و به امکانات ورزشی نیاز دارند، ان شاءالله بیایند آنجا تمرین کنند تا به موفقیت های بیشتر دست یابند. ما هم از آشنایی با قهرمانان رشته های دیگر چون کاراته خوشحال می شویم.
منبع:

1399/05/05
14:58:34
5.0 / 5
1617
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد