دفاع شخصی
بازیهای كشورهای اسلامی؛

آخر طلایی تکواندوکاران در قونیه

آخر طلایی تکواندوکاران در قونیه

به گزارش دفاع شخصی، پرونده تیم ملی تکواندو ایران در پنجمین دوره بازیهای کشورهای اسلامی با کسب ۱۳ مدال طلا، نقره و برنز بسته شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رقابت های تکواندو در پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی پس از چهار روز رقابت ۲۴۸ تکواندوکار از ۳۹ کشور، امروز جمعه ۲۱ مردادماه به پایان رسید که در انتها تیم ملی تکواندو ایران که با ۱۵ تکواندوکار در این مسابقات شرکت کرده بود، با کسب ۵ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز عنوان قهرمانی این بخش را به خود اختصاص داد.
روز چهارم و پایانی رقابت های تکواندو به مبارزات اوزان ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم در گروه زنان و ۷۴- و ۸۷+ کیلوگرم در گروه مردان اختصاص داشت که هر چهار نماینده ایران به دیدار پایانی صعود کرده و در نهایت ۲ نقره و ۲ طلا کسب کردند.
امیر محمد بخشی در وزن ۷۴- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت، «وان دیجک» از کشور سورینام را طی ۲ راند مبارزه شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی «عمر الهلو» از ارن را دو بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله و در مبارزه برابر «جسوربک جایسانوف» قهرمان ازبکستانی آسیا را ۲ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد و در دیدار نهایی نماینده ایران کار سختی نداشت و توانست «احمد بهلول» از فلسطین را با نتایج ۱۲ بر صفر و ۱۵ بر ۵ شکست دهد و مدال طلا را تصاحب کند.
علیرضا نادعلیان در وزن ۸۷+ کیلوگرم بعد از برتری مقابل «اسلام بازار» از فلسطین، «شاخرخ رجبوف» از ازبکستان، «کوتالمیس آتلسی امره» از ترکیه راهی مبارزه نهایی شد و در این دیدار هم مقابل «ایوب باسل» از مراکش در ۲ راند به برتری رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.
اکرم خدابنده در وزن ۷۳+ کیلوگرم در مبارزه پایانی «اسوتلانا اوسی پووا» از ازبکستان را پیش رو داشت که با شکست ۲ بر یک در راند شماری به نشان نقره بسنده کند. وی با برتری مقابل «سارا الحاج» از اردن و «نافیا کاس» از ترکیه دارنده رنکینگ چهار المپیکی، ۲ نشان برنز جهان، برنز گرندپری، طلا، نقره و برنز اروپا به فینال رسیده بود.
سیده نرگس میرنوراللهی هم در وزن ۶۲- کیلوگرم مدال نقره را از آن خود کند. وی دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس «کوتوبالی کادیجا» از چاد را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. میرنوراللهی در مرحله نیمه نهایی با برتری برابر «ایکرا کایر» از ترکیه در ۲ راند پی در پی، به فینال صعود کرد و در نهایت برابر «فریزا سادیکوا» قهرمان نام آشنا ازبکستانی در فینال ۲ بر صفر بازنده شد و به مدال نقره رسید.
با احتساب این چهار مدال، پرونده تیم ملی تکواندو ایران در مجموع زنان و مردان با ۵ مدال طلا، ۴ مدال نقره، ۴ مدال برنز در مجموع با ۱۳ مدال بهترین عملکرد را در میان همه کشورها داشت. ازبکستان با ۳ طلا و ۴ برنز، مراکش با سه طلا، ۲ نقره و ۲ برنز، ترکیه با ۲ طلا، ۵ نقره و ۶ برنز در مکان های بعدی ایستادند.
ناهید کیانی، حسین لطفی، امیرمحمد بخشی، علیرضا نادعلیان و علی احمدی ۵ مدال طلا، غزل سلطانی، زینب اسماعیلی، اکرم خدابنده و سیده نرگس میرنوراللهی ۴ نشان نقره، مهدی حاج موسایی، مهران برخورداری، محمدصادق دهقانی و نسترن ولی زاده هم ۴ مدال برنز برای تیم ملی تکواندو کسب کرده اند. تیم ملی آقایان با کسب ۴ طلا و ۳ برنز بعنوان قهرمانی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی قونیه رسید.

1401/05/24
09:42:51
5.0 / 5
423
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد