دفاع شخصی
بازیهای كشورهای اسلامی - قونیه

چهار مدال نقره و برنز حاصل تلاش کاراته کاها

چهار مدال نقره و برنز حاصل تلاش کاراته کاها

به گزارش دفاع شخصی، روز نخست از رقابتهای کاراته در پنجمین دوره بازیهای کشورهای اسلامی با کسب سه مدال نقره و یک برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، مبارزات کاراته در این دوره از بازی ها بامداد امروز با حضور ۲۴۶ کاراته کا از ۳۲ کشور شروع شد که نمایندگان ایران موفق به کسب سه مدال نقره و یک برنز شدند. ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی، کاتای تیمی بانوان و علی اصغر آسیابری موفق به کسب سه مدال نقره شدند و سارا بهمنیار هم برنز گرفت.
ابوالفضل شهرجردی نخستین کاراته کای ایران بود که در کاتای انفرادی به روی تاتامی رفت. وی که با حریفانی از ترکمنستان، سنگال، افغانستان، اندونزی، موریتانی، الجزایر و آذربایجان هم گروه بود دور نخست با امتیاز ۲۵.۲۰ در بعنوان نفر اول راهی مرحله بعد شد و سپس با تکرار همین امتیاز در دور دوم، راهی فینال شد. کاتاروی شایسته کشورمان در مبارزه پایانی نتیجه را به «علی سفوقلو» دارنده نشان برنز المپیک و نفر دوم رنکینگ جهانی از ترکیه واگذار کرد و نقره گرفت.
کاتای تیمی بانوان هم با ترکیب زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی و سپیده امینی دور اول با امتیاز ۲۴.۵۴ در جایگاه اول گروه خود قرار گرفند و راهی فینال این مسابقات شدند. دختران کاتاروی کشورمان مبارزه پایانی را به مراکش واگذار کرده و به نشان پرارزش نقره دست پیدا کردند.

کاتای تیمی بانوان
آسیابری در وزن ۷۵- کیلوگرم ابتا «سریگنه مودوی» از سنگال را شکست داد و سپس در دیدار با «نورلانوو نظیم» از قرقیزستان پس از تساوی ۲ بر ۲ با قانون سنشو (کسب نخستین امتیاز) پیروز میدان شد به نیمه نهایی راه پیدا کرد. در مبارزه سوم در حالیکه آسیابری با نتیجه ۵ بر صفر از «حسن مسارو» از اردن عقب بود، حریف اردنی با اخطار بازنده شده تا، نماینده کشورمان راهی مبارزه نهایی شود. وی در مبارزه پایانی ۷ بر صفر برابر «آناس عالمی» از مراکش باخت و سومین نقره تیم کشورمان را به دست آورد.
سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم دور نخست ۴ بر صفر «آمیدا آسیاوا» از قرقیزستان را شکست داد و سپس ۳ بر یک نتیجه را به «چایمه الهایتی» از مراکش واگذار کرد. با این مراکشی به فینال این وزن، بهمنیار راهی دیدار رده بندی شد. وی در این مبارزه یک بر صفر «مادینا آلیمانوا» از قزاقستان را شکست داد و برنز گرفت.
مرتضی نعمتی هم در وزن ۶۷- کیلوگرم پس از برتری ۴ بر یک مقابل «یامان النتشیه» از قطر و ۲ بر یک برابر «بوراک یوگور» از ترکیه، در مرحله نیمه نهایی ۵ بر یک نتیجه را به «سعید اوبایا» از مراکش واگذار کرد و راهی دیدار رده بندی شد.
علی مسکینی در وزن ۶۰- کیلوگرم و طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات خارج شدند.

برنامه کاراته کاهای ایران در روز دوم
رقابت های کاراته در این دوره از بازی های فردا پنجشنبه پیگیری می شود که در کاتای انفرادی بانوان فاطمه صادقی در گروه یک با حریفانی از کشورهای الجزایر، قرقیزستان، ترکمنستان، مراکش، کامرون و کویت هم گروه است. در کاتا تیمی مردان تیم ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در گروه دو با حریفانی از کشورهای امارات، اندونزی، مراکش و کویت به رقابت خواهند پرداخت. در کومیته و وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان رزیتا علیپور در دیدار اول با «زولخومر تورسونالیوا» از کشور ازبکستان مبارزه می کند. مبینا حیدری در وزن ۶۸- کیلوگرم «دیوپ بینتا» از سنگال را پیش رو دارد و لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم دور نخست با «اولگا مالتسوا» از قرقیزستان پیکار می کند. در بخش مردان و در وزن ۸۴- کیلوگر م مهدی خدابخشی پس از یک دور استراحت برنده مبارزه سنگال و کامران را پیش رو خواهد داشت و مجید نیکوهمت هم در وزن ۸۴+ کیلوگرم دور نخست در یک مبارزه سخت به مصاف «آسیمین قربانلی» کاراته کای سرشناس آدربایجانی می رود.

1401/05/29
10:40:14
5.0 / 5
415
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد