دفاع شخصی

گربه اوکراینی در جده هم بدون شکست ماند

گربه اوکراینی در جده هم بدون شکست ماند

به گزارش دفاع شخصی، قهرمان سنگین وزن اوکراینی با برتری مقابل آنتونی جاشوا از عناوین قهرمانی خود دفاع کرد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، اولکساندر اوسیک، بوکسور اوکراینی با دفاع از کمربندهای قهرمانی سنگین وزن WBA، WBO و IBF برای دومین بار آنتونی جاشوا بریتانیایی را شکست داد.
اولکساندر اوسیک بوکسور اوکراینی و آنتونی جاشوا بریتانیایی در جده عربستان برابر هم قرار گرفتند که این مبارزه ۱۲ راند به طول انجامید و در نهایت با رای نزدیک داوران این الکساندر اوسیک بود که برنده مبارزه اعلام گردید. نتایج این مبارزه به شرح زیر بود:
جاشوا/ اوسیک
۱۱۶/۱۱۲
۱۱۵/۱۱۳
۱۱۳/۱۱۵
اوسیک در وزن کشی پیش از مسابقه ۱۰ کیلوگرم از جاشوا سبک تر بود.
عناوین سنگین وزن اتحادیه جهانی بوکس (WBA)، سازمان جهانی بوکس (WBO) و فدراسیون بین المللی بوکس (IBF) متعلق به اوسیک در خطر بود و در ماه های اخیر آنتونی جاشوا از عزم جدی خود برای کسب این عناوین اطلاع داده بود. البته قهرمان شورای جهانی بوکس (WBC) در این وزن، تایسون فیوری بریتانیایی است که پیش از این اعلام بازنشستگی کرده است.
به همین خاطر بود که اولکساندر اوسیک پس از این مبارزه اعلام نمود یک جدال بین او و تایسون فیوری برای تعیین قهرمان قاطع سنگین وزن جهان برگزار گردد. صحبتی که باید دید تایسون فیوری چه واکنشی نسبت به آن دارد و آیا حاضر است چند هفته پس از اعلام بازنشستگی به رینگ بوکس برگردد و در این جدال حساس حاضر باشد یا خیر.
اوسیک ۳۵ ساله ۲۰ پیروزی در رینگ بوکس دارد و بدون شکست است. این در شرایطی است که جاشوا ۳۲ ساله ۲۴ برد و سه باخت در کارنامه خود دارد. اوسیک در المپیک لندن هم طلا گرفت.
اوسیک در سال ۲۰۱۹ وارد دسته سنگین وزن شد و شکست ناپذیر بوده است و در این مبارزه هم قدرت و صلابت خویش را با مشت های خود به رخ کشید.
این بوکسور شکست ناپذیر ملقب به "گربه اوکراینی" است.
جنجال جاشوا پس از مبارزه


آنتونی جاشوا بوکسور بریتانیایی بعد از شکست مقابل اولکساندر اوسیک کمربند بوسکور اوکراینی را از رینگ بیرون انداخت. این رفتار انتقادهای زیادی را متوجه جاشوا کرد. با این وجود، جاشوا خیلی زود به رینگ بازگشت و به اوسیک تبریک گفت، پرچم اوکراین را از او گرفت و پرسید: تو قدرتمند نیستی، چگونه مرا شکست دادی؟
جاشوا در ادامه منتظر جواب دادن اوسیک نشد و در ادامه اظهار داشت: این مرد امشب مرا شکست داد، شاید بتوانم بهتر از این کار کنم. اما این نشان دهنده میزان تلاش من است، ازاین رو لطفاً او را بعنوان قهرمان سنگین وزن جهان تشویق کنید.
منبع:

1401/05/30
23:54:23
5.0 / 5
456
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد