دفاع شخصی
بازیهای كشورهای اسلامی - قونیه

اختتام کار کاراته کاها بدون مدال طلا

اختتام کار کاراته کاها بدون مدال طلا

دفاع شخصی: با کسب مدال نقره توسط مبینا حیدری، پرونده تیم ملی کاراته ایران با 5 مدال نقره و 3 برنز و بدون مدال طلا در بازیهای کشورهای اسلامی بسته شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رقابت های کاراته در این دوره از بازی ها روز گذشته با حضور ۲۴۶ کاراته کا از ۳۲ کشور شروع و عصر امروز به انتها رسید که تیم ملی کشورمان با کسب ۵ مدال نقره و سه برنز پایان یافت.
امروز پنجشنبه در روز پایانی این رقابتها فاطمه صادقی در کاتای انفرادی در مبارزه پایانی در پیکار با «دلیرا بوزان» از ترکیه با امتیاز ۲۵.۱۴ در مقابل امتیاز ۲۵.۷۴ رقیب بازنده شد و به نشان نقره بسنده کرد. وی دور اول با کسب امتیاز ۲۵.۱۴ به عنوان صدر نشین گروه یک معرفی گردید سپس با کسب امتیاز ۲۴.۸۰ در مرحله دوم و ایستادن در جایگاه راهی فینال شده بود.
مبینا حیدری دیگر مدال نقره ایران را در روز دوم کسب نمود. وی دور نخست «دیوپ بینتا» از سنگال را ۲ بر یک شکست داد و سپس یک بر صفر «مکائو کریما» از الجزایر را از پیشش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله «ادا التمور» از ترکیه را ۸ بر ۳ شکست داد، اما در مبارزه پایانی ۲ بر یک نتیجه را به «ایرینا زارتسکا» از آذربایجان واگذار کرد و به مدال نقره دست پیدا کرد.
تیم ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در کاتا تیمی هم به نشان برنز دست پیدا کرد. این تیم دور نخست با کسب امتیاز ۲۳.۴۰ پشت سر تیم های کویت، مراکش و اندونزی قرار گرفت و به مرحله بعدی راه پیدا کرد. در دور دوم نیز با کسب امتیاز ۲۳.۶۰ در جایگاه سوم یکبار دیگر پس از کشورهای کویت و مراکش ایستاد تا راهی دیدار رده بندی شود. در دیدار رده بندی نیز تیم ایران در مقابل تیم الجزایر به پیروزی رسید تا مدال برنز بازی های کشورهای اسلامی را صاحب شد. لیلا برجعلی هم در وزن ۶۸+ تیم ملی با دو پیروزی و یک شکست راهی دیدار رده بندی شد و بعد از پیروزی در این مسابقه مدال برنز را کسب نمود. وی در نخستین دیدار ۴ بر صفر «اولگا مالتسوا» از قرقیزستان را شکست داد و در ادامه «فریدا علیوا» از آذربایجان را بعد از تساوی چهار چهار و با قانون سنشو (امتیاز نخست) از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ۷ بر ۶ نتیجه را به «آکویل ملتم» از ترکیه واگذار کرد و در دیدار رده بندی ۳ بر یک موفق شد «استلا اوگاندوا» از کامرون را شکست داد و نشان برنز دست یافت. به همین دلیل تیم ملی کاراته که ۱۴ فرصت کسب مدال در این مسابقات داشت، بدون کسب مدال طلا با ۵ نقره و سه برنز پایان یافت.
برای تیم ملی ایران در این دوره مسابقات فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفردی، کاتای تیمی بانوان با ترکیب زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی و سپیده امینی، علی اصغر آسیابری در وزن ۷۵- کیلوگرم و مبینا حیدری در وزن ۶۸- کیلوگرم مدال نقره، سارا بهمن یار در وزن ۵۰- کیلوگرم، کاتای تیمی مردان (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر) و لیلا برجعلی به نشان برنز دست پیدا کردند.
طراوت خاکسار، رزیتا علیپور، علی مسکین، مرتضی نعمتی، مجید نیکو همت و مهدی خدابخشی هم از دست یابی به مدال بازماند.

1401/06/01
10:27:57
5.0 / 5
407
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد