دفاع شخصی
یك مربی:

کشتی خوزستان به افرادی نیاز دارد که حرف شان در فدراسیون برش داشته باشد

کشتی خوزستان به افرادی نیاز دارد که حرف شان در فدراسیون برش داشته باشد

به گزارش دفاع شخصی، خوزستان یک مربی اعتقاد دارد، کشتی خوزستان به افرادی نیاز دارد که حرف شان در فدراسیون بُرش داشته باشد.


محمدرضا نیکونهادحسینی در گفتگو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت رشته کشتی در خوزستان، اظهار نمود: با عنایت به اینکه آقای جمالپور در ابتدا کار خویش را به صورت سرپرست در کشتی خوزستان آغاز کرد و اخیراً بعنوان رئیس هیات انتخاب شده است، من حس می کنم با عنایت به شرایط مالی که دارد و هم با عنایت به دریافت میزبانی های کشوری در استان و اعزام هایی که برای رقابت های کشوری داشتند، وضعیت کشتی خوزستان از آنچه در هیات قبلی بود، بهتر شده و کشتی خوزستان از حالت سکون درحال خروج است.
ایشان در ادامه در رابطه با اینکه باید چه افرادی در کنار رئیس هیات در کادر اجرایی قرار بگیرند تا مسیر پیش رو برای پیشرفت کشتی خوزستان بهتر از شرایط فعلی باشد، اظهار داشت: به نظرم هم اکنون افراد زیادی همچون آقای کجباف و ایسوند که کارهای اجرایی انجام داده اند و باتجربه هستند می توانند در کنار هیات باشند چونکه اگر افراد توانمند در کنار رئیس هیات حضور داشته باشند می توانند به پیشرفت کشتی خوزستان کمک کنند.
این مربی کشتی تصریح کرد: همینطور کشتی خوزستان احتیاج به افرادی دارد که حرف شان در فدراسیون بُرش داشته باشد؛ در رده های پایه بیشتر از ۵۰ درصد تیم های اعزامی ایران به رقابت های بین المللی خوزستانی هستند و به صورت مثال عملاً برخی مواقع خوزستان قهرمان مسابقات جهانی می شود اما چرا نباید یک سرمربی خوزستانی در یکی از این رده های سنی داشته باشیم؟ هم اکنون سرمربیان تیم های ملی پایه افرادی هستند که در باشگاه ها کار نکرده اند و کشتی گیر ندارند اما موفق هستند چون کشتی گیری که در تیم ملی زیر نظر آنها کار می کند، در استانش خوب کار کرده است.
وی افزود: من فکر می کنم تعاملی که خوزستان باید با فدراسیون در این حوزه داشته باشد، زیاد نیست. پس یعنی باید کشتی خوزستان دارای افراد توانمند باشد. زمانی که خودم کشتی می گرفتم در آن برهه آقای طالقانی رئیس فدراسیون بود و آقای غفوری دبیر هیات کشتی خوزستان و آقای گرشاسبی رئیس هیات بود. آقای غفوری به قدری حرفش بُرش داشت که رئیس فدراسیون در حق خوزستان کوتاهی نمی کرد و الان هم باید شرایط به همین صورت باشد و این تعامل در ارتباط با فدراسیون باید آن قدر قوی باشد که فرد بتواند خواسته های خویش را تحمیل کند.
نیکونهادحسینی در رابطه با نگرانی از وضعیت خوزستان در تیم ملی بزرگسالان هم اظهار داشت: خوزستان در رده های پایه خوب است و کشتی گیران زیادی در این رده ها دارد اما از دیرباز به این صورت بوده است که همین کشتی گیران وقتی به رده سنی بزرگسالان می رسند، افت شدیدی ایجاد می شود، به صورتی که شاید یکی، دو نفر را در تیم ملی داشته باشیم. من فکر می کنم این مورد به خاطر فشارهای بیشتر از حدی باشد که مربیان استان در رده های پایه به کشتی گیران برای قهرمانی می آورند و وقتی همین ورزشکاران به رده بزرگسالان می رسند، سن قهرمانی شان کم می شود.
منبع:

1401/06/02
17:36:24
5.0 / 5
238
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد