دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد:

مدال برنز جودو در قونیه کار بزرگی بود

مدال برنز جودو در قونیه کار بزرگی بود

به گزارش دفاع شخصی، عضو تیم ملی جودو اظهار داشت: تیم ملی جودو ایران بعد از سه سال دوری از رقابتهای بین المللی موفق به کسب مدال برنز مسابقات تیمی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شد که این اتفاق کار بسیار بزرگی بود.محمد صدیقی عضو تیم ملی جودو با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: جودوی ایران بعد از سه سال دوری از میدان های بین المللی این فرصت را به دست آورد تا در پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی حضور پیدا کند. انصافاً در این دوره از مسابقات همه کشورهای حاضر با نفرات اصلی خود حضور پیدا کرده بودند. ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکیه، آذربایجان و … واقعاً با نفرات خوبی وارد میدان مسابقات شدند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه بعد از سه سال دوری از مسابقات ما موفق شدیم با عملکرد خوب بچه های تیم ملی در بخش مسابقات تیمی برنز این دوره از رقابت ها را کسب نماییم. در این بخش ۱۲ تیم شرکت کننده به دنبال کسب مدال بودند. به عنوان مثال تیم ملی بحرین با ترکیب جودوکاران روسی در این مسابقات حضور پیدا کرده بود که در این مسابقات شکست خوردند.
نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم تیم ملی جودو افزود: متأسفانه برخی ها که تکلیفشان با خودشان معین نیست و تنها خیانت کردن را یاد گرفته اند در تلاش بودند تا مدال برنز پنجمین دوره بازی های اسلامی تیم ملی جودو ایران را کوچک کنند، اما به لطف خدا شکست خوردند و نتوانستند به اهداف کثیف شأن برسند. ما بعد از سه سال دوری با کار گروهی موفق شدیم مدال برنز مسابقات تیمی این دوره از بازی های کشورهای اسلامی را کسب نماییم و نشان دادیم که جودو همچنان در ایران زنده است. این تازه اول مسیر ما بوده و بدون شک روزهای خوبی در انتظار جودوی ایران است.
صدیقی در پاسخ به این پرسش که از نتایج رقم خورده بعد از سه سال دوری از میادین بین المللی راضی هستید یا خیر، گفت: جودو رشته ای است که حتی اگر یک ماه از کوران مسابقات دور باشیم، فاصله ما با دنیای جودو خیلی زیاد می شود. حالا شما حساب کنید جودو ایران به خاطر تعلیق سه سال از کوران مسابقات رسمی دور بوده است. ما باید هر ماه در مسابقات گراند اسلم و گرند پری شرکت نماییم تا بتوانیم با وجود شناخت رقبای خودمان به اوج آمادگی هم برسیم. جودوی ایران بعد از سه سال دوری از میادین بین المللی موفق شد مدال برنز مسابقات تیمی را در حضور بهترین ها کسب کند و این کار بسیار بزرگی بود.
عضو تیم ملی جودو درباب عملکرد خود در این رقابت ها اظهار داشت: واقعاً وقتی از کوران مسابقات دور باشیم، وقتی به مسابقات برمی گردیم کارمان خیلی سخت و دشوار می شود، استرس مسابقات چندین برابر می شود. در بازی مقابل نماینده آذربایجان واقعاً با یک اشتباه ساده بازی را واگذار کردم، او مدال گرندپری، گراند اسلم و مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان جهان را داشت و باتجربه بود، اما من در همان بازی دو تا سه بار گارد خوب از او گرفتم و فقط به سبب دوری از مسابقات یک اشتباه کوچکی انجام دادم که همان دلیل شکست من شد. البته ناگفته نماند که من نتوانستم ۱۰۰ درصد توان خودم را به نمایش بگذارم و تمام این مسائل به دوری از مسابقات مربوط می شود.
وی در آخر صحبت های خود اظهار داشت: تیم ملی جودو قبل از اعزام به بازی های کشورهای اسلامی چندین ماه در اردو حضور داشت، فدراسیون با شرایطی که دارد تمام تلاش خودرا کرد و برای ما کم نگذاشت. حضور در اردوی تمرینی مشترک و مسابقات دوستانه برای ما بسیار مفید بود. ما تمام تلاشمان را در قونیه کردیم اما دوری از مسابقات تأثیر خودرا روی ما گذاشت. قونیه تجربه بزرگی برای ما شد و بدون شک این رقابت ها شروع مسیر جودوی ایران است و امیدواریم که بتوانیم در مسابقات آینده نتایجی بهتر از این کسب نماییم.

1401/06/04
11:18:44
5.0 / 5
406
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد