دفاع شخصی

انتقاد رسول خادم از بی توجهی به روز ملی کشتی

انتقاد رسول خادم از بی توجهی به روز ملی کشتی

دفاع شخصی: دارنده مدال های طلای جهان و المپیک و رئیس سابق فدراسیون کشتی از بی توجهی اهالی ورزش و کشتی به زادروز جهان پهلوان تختی که در تقویم رسمی به عنوان روز ملی کشتی نامگذاری شده، انتقاد نمود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رسول خادم در زمان ریاست بر فدراسیون کشتی، بعد از چند سال تلاش و رایزنی سرانجام موفق شد موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای نامگذاری ۵ شهریور زاد روز جهان پهلوان تختی را به عنوان روز ملی کشتی، جلب نماید و این روز رسما به عنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی ثبت گردید.

در زمان ریاست وی نیز هر ساله به مناسبت این روز مراسم های مختلفی توسط فدراسیون و اهالی کشتی برای پاسداشت این روز برگزار می شد اما چند سالی است با کناره گیری خادم از ریاست فدراسیون کشتی، پاسداشت این روز بزرگ نیز تا حد زیادی به فراموشی سپرده شده است.

رسول خادم با انتشار پستی در صفحه مجازی خود نسبت به بی توجهی به روز ملی کشتی انتقاد نمود و نوشت: پنجم شهریور روز ملی کشتی است، روزی که تلاش فراوان به احترام کسب افتخارات قهرمانی و مدال های ملی این رشته ورزشی کهن و از همه مهمتر پیوند ریشه دار و باستانی کشتی با مردمان ساکن در سرزمین ایران از هزاران سال پیش تا حالا به نام "کشتی" نامگذاری گردید.

"روز ملی کشتی" مصادف است با زادروز پهلوان غلامرضا تختی بزرگ. نام جاودانی که چند سالی است بسیاری در تلاشند تا در پشت اسامی نان آور و مال آور دیگر کمرنگش کنند!
و چه تلخ است هنگامی که در این تلاش، همراهی کسانی از خانواده ورزش و کشتی هم به چشم می خورد... بگذریم!
حالم چو دلیری است که از بخت بد خویش
در لشگر دشمن پسری داشته باشد!
1401/06/06
23:34:42
5.0 / 5
412
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد