دفاع شخصی
تكواندو نوجوانان آسیا - ویتنام؛

ایران صاحب 9 مدال شد

ایران صاحب 9 مدال شد

به گزارش دفاع شخصی، روز نخست از یازدهمین دوره رقابت های تکواندو نوجوانان آسیا با کسب ۵ مدال طلا، دو نقره و دو برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.



به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، یازدهمین دوره رقابت های تکواندو نوجوانان آسیا از امروز چهارم شهریور ماه با حضور ۲۸۵ تکواندوکار از ۲۸ کشور در سالن «ارتش» شهر هوشی مینه با برگزاری مبارزات اوزان فرد شروع شد که ملی پوشان کشورمان در هر دو بخش دختران و پسران موفق به کسب ۵ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ مدال برنز شدند.
امیرحسین ملکی تنها طلای تیم پسران را در روز نخست به خود اختصاص داد. وی در فینال وزن ۵۹- کیلوگرم با برتری مقابل «یوچن» از چین تایپه روی سکوی نخست ایستاد. ملکی با برتری مقابل «باهان داری» از نپال، «سوروکا» از ژاپن و «کوما» از هند به دیدار نهایی صعود کرده بود. در وزن ۵۱- کیلوگرم امیررضا قربانی در مبارزه پایانی نتیجه را به «کیم مین جون» از کره جنوبی واگذار کرد و نقره گرفت. وی قبل از مبارزه پایانی، «رنزو گاولینس» از فیلیپین، «کریم مصطفی» از عراق و «نالیاپارا» از هند را شکست داده بود.
آرش وزیری دوست در وزن ۶۸- کیلوگرم که با برتری مقابل «رنزو بالیدو» از فیلیپین، «عبدالرسول» از ازبکستان و «باتریخان» از قزاقستان به دیدار نهایی صعود کرده بود، در مبارزه پایانی برابر «چونگ» از کره جنوبی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. محمد امین کارساز در وزن ۷۸- کیلوگرم بعد از برتری مقابل «یو فان» از چین و صعود به نیمه نهایی، در این مرحله مقابل «پارک» از کره جنوبی نتیجه را واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.
در گروه دختران هم چهار نماینده ایران به نشان طلا دست پیدا کردند. در وزن ۴۲- کیلوگرم سوگند شیری در مقابل «چانگ» از کره جنوبی به پیروزی دست یافت و پس از رقابت های جهانی دومین مدال طلای خودرا این دفعه در آوردگاه آسیایی به دست آورد. وی برای رسیدن به فینال «گلشن اسماعیلوف» از ازبکستان و «هکاد» از هند را شکست داده بود.
مبینا نعمت زاده در سومین فینال متوالی خود به دومین طلا دست پیدا کرد. وی که نقره قهرمانی بزرگسالان آسیا و طلای نوجوانان جهان را در کارنامه خود داشت، این دفعه در فینال قهرمانی نوجوانان آسیا در وزن ۵۲- کیلوگرم «ژانگ» از چین را شکست داد و به مدال طلا دست پیدا کرد. وی قبل از رسیدن به دیدار نهایی برابر «جیسئون چول» از کره جنوبی، «نوزی کازانبک» از قزاقستان و «توین» از ویتنام صاحب پیروزی شده بود.
پونه جعفر صالحی در وزن ۵۹- کیلوگرم، که بعد از یک دور استراحت و برتری مقابل «زینو شن» از چین و «آن دوری» از مغولستان راهی فینال شده بود، در مبارزه پایانی «پارک» از کره جنوبی را در یک دیداری نه چندان سخت ۲ بر صفر شکست داد و نشان طلا را تصاحب کرد.
در وزن ۶۸- کیلوگرم الهام حقیقی بعد از برتری مقابل «جین» از چین و «مینگ سئو» از کره جنوبی و صعود به مبارزه نهایی، مقابل «حسویان لین» از ویتنامی به برتری رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.
برنامه روز دوم مسابقات فردا شنبه پنجم شهریورماه در روز دوم و پایانی این رقابتها تکواندوکاران ۴۸-، ۵۵-، ۶۳-، ۷۳- و ۷۸+ در گروه پسران، ۴۴-، ۴۹-، ۵۵-، ۶۳- و ۶۸+ کیلوگرم در گروه دختران برگزار می شود که نمایندگان تیم ملی کشورمان در هشت وزن به مصاف رقبای خود می روند. در وزن ۴۸- کیلوگرم پسران ۱۳ تکواندوکار حضور دارند که ابوالفضل زندی دور نخست به مصاف «یانگ شیونگ» از چین تایپه می رود و در صورت برتری «اوکازاکی» از ژاپن خواهد رفت. یکی از تکواندوکاران اندونزی، فیلیپین و ازیکستان رقیب زندی در مرحله نیمه نهایی خواهد بود. ۱۵ تکواندوکار در وزن ۵۵- کیلوگرم ثبت نام کرده اند که امیرمحمد کریمی دور نخست به مصاف «لی سی ین» از چین تایپه می رود و سپس برای صعود به نیمه نهایی برنده دیدار کره جنوبی و امارات را پیش رو خواهد داشت. در قسمت بالای جدول هم اندونزی، هند و ازبکستان حضور دارند. متین رضایی در وزن ۶۳- کیلوگرم دور نخست «پارک هیون» از کره جنوبی را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف برنده مبارزه تایلند و عمان خواهد رفت. در این وزن ۱۶ تکواندوکار وزن کشی کرده اند که رضایی در صورت کسب دو پیروزی متوالی برای صعود به فینال یکی از تکواندوکاران اندونزی، هند و یا هنگ کنگ پیش رو خواهد داشت. در وزن ۷۳- کیلوگرم رضا کلهر پس از یک دور استراحت به مصاف برنده مبارزه ویتنام و تایلند می رود. در این وزن هم ۱۲ تکواندوکار حضور دارند که کلهر برای صعود به فینال یکی از تکواندوکاران عراق، ژاپن یا کره جنوبی مبارزه خواهدنمود. ابوالفضل عباسی در وزن ۷۸+ کیلوگرم که ۱۰ تکواندوکار حضور دارند، دور نخست به مصاف «لی یان یانگ» از چین می رود و سپس «جابیرخان گایبولیف» از ازبکستان را پیش رو خواهد داشت. یکی از تکواندوکاران مغولستان یا کره جنوبی حریف عباسی در مبارزه پایانی خواهد بود. در بخش دختران و در وزن ۴۹- کیلوگرم ۱۲ تکواندوکار ثبت نام کرده اند که صبا بیگی در اولین مبارزه به مصاف «آردینی» از اندونزی می رود و سپس برای مبارزه با «تای نگویان» از ویتنام به روی «شی هاپ چانگ» می رود. ۱۱ تکواندوکار در وزن ۵۵- کیلوگرم حضور دارند که فرشته فتحی در مرحله یک چهارم نهایی با «کارنجانکو» از تایلند پیکار می کند و در صورت برتری به نیمه نهایی صعود خواهدنمود تا برای رسیدن به مبارزه پایانی یکی از تکواندوکاران چین، اندونزی یا ویتنام را پیش رو داشته باشد. در وزن ۶۳- کیلوگرم ساغر مرادی بعد از یک دور استراحت، در مرحله نیمه نهایی به دیدار برنده مبارزه قزاقستان و چین تایپه می رود. در این وزن ۷ تکواندوکار حضور دارند.
تا اختتام روز اول این دوره از رقابت ها، امیر حسین ملکی، سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، پونه جعفر صالحی و الهام حقیقی ۵ مدال طلا، امیررضا قربانی و آرش وزیری دوست دو مدال نقره، یاسین ولی زاده و محمدامین کارساز هم دو مدال برنز برای تیم ایران کسب کرده اند.
گفتنی است هدایت تیم ملی نوجوانان در گروه پسران برعهده وحید عبداللهی است؛ ابراهیم افتخاری و یوسفعلی حاجی پور دستیاران وی هستند. در گروه بانوان راضیه آقاجانپور سرمربی، آتنا دلیر و فاطمه نعمتی دستیاران او هستند. غلامحسن ذوالقدری سرپرست و جعفر رنجبرپور مدیر تیم هستند.


منبع:

1401/06/07
13:11:07
5.0 / 5
264
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد