دفاع شخصی
علیرضا دبیر:

من را زوری به مجمع آوردند

من را زوری به مجمع آوردند

به گزارش دفاع شخصی، رئیس فدراسیون کشتی می گوید انتخاب نشدن اعضای هیات اجرایی سابق پیام مهمی داشت.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر در انتها مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران، در رابطه با جر و بحث با علیپور و کیهانی دو عضو سابق هیات اجرایی کمیته المپیک اظهار داشت: دعوا نکردیم اصلا دعوا نبود. مجمع خیلی خوب و سالمی بود و در سلامت اجرا شد. این مجمع ۲ پیام داشت یکی در انتخاب رئیس که ۲۸ به ۲۷ شد و باید تحلیل شود. این که کمیته، وزارت، فدراسیون ها و دستگاه های نظارتی همه ببینند کجا هستند و این که چیزی که فکر می کنند در عمل آنطور نمی گردد. به هیات اجرایی که امروز رای آورد هم گفتم همانطور که ۱۱ عضو سابق هیچکدام رای نیاوردند شما هم اگر کار نکنید ۴ سال دیگر همین سرنوشت را پیدا می کنید.
رییس فدراسیون کشتی اضافه کرد: عدالت در برابری نیست. این اسلام نیست و کمونیستی است. اسلام می گوید هر کس به اندازه زحمتش برداشت کند. حق کشتی ما این نیست. من برای نفس و دنیای خودم حرف نزدم. اگر کسی از سوی یک فدراسیون در هیات اجرایی رفته باید برای همه فدراسیون ها بدود نه این که فقط برای فدراسیون خودش بدود و پول برای خودش از کمیته المپیک به صورت پنهانی بگیرد. این اتفاق هم باید درسی جهت زندگی شان باشد. من کاندیدا هم نشدم و کربلا بودم. نصیرزاده را خط زدند و یک کاندیدای کشتی در هیات اجرایی را سوزاندند. من گلایه دارم و من را زوری به مجمع آوردند.
وی با اشاره به مشکلات هیات اجرایی سابق، افزود: کمیسیون ورزشکاران مشکل داشت. انتخاب هیات اجرایی برای انتخاب خبره ورزشی مشکل داشت. آیا خبره ورزشی ما آن دو نفری که انتخاب شدند بودند؟ آیا این دو نفر اصلا رویشان می شود در مقابل این همه قهرمان و المپیکی بعنوان خبره کار کنند؟ کار برای خدا نباشد اینطور می شود و مجمع امروز جوابشان را داد. من هم در فدراسیون کشتی اگر برای خودم کار کنم و بدوم اینطور می شود. این مجمع ۲ درس داشت یکی انتخاب رئیس و یکی این که ۱۱ عضو سابق هیات اجرایی انتخاب نشدند.
دبیر اشاره کرد: من از این که آنها انتخاب نشدند خوشحال نشدم اما تاکید کردم کسی برای خودش کار کند آخر کارش این می شود. نزدیک ۶۷ درصد مدال های المپیک این مملکت برای کشتی است و اگر خوب مدیریت می شد به ۸۰ درصد هم می رسید چون که خیلی ها باید مدال یا طلای المپیک می گرفتند. اگر مدال های جهانی ما مثل موحد که ۵ طلای جهان دارد یا سوریان که ۶ طلای جهان دارد هم اضافه شود ۸۲ و نیم درصد مدال های این مملکت را کشتی آورده است اما بودجه کشتی یک پنجاهم بودجه ورزش هم نبوده است. بعد دم المپیک می گویند کشتی مدال بیاورد مگر خم رنگرزی است؟ بیاید هزینه کنید من قول می دهم کشتی انقدر این پتانسیل را دارد که در ۲ المپیک، همه ۱۱ المپیک قبلی را جبران کند. کشتی ۲ فدراسیون است نه یک فدراسیون.
وی افزود: من احترام زیادی به ورزش های دیگر قائل هستم و نمی گویم چرا به آنها می دهید. باید بدهند. من می گویم به هر کس بر مبنای افتخاراتش پول بدهید. من اگر به پولادگر حرفی می زنم، احترامش واجب اما رای اگر حرف غیر کارشناسی بزنند من کوتاه نمی آیم. گفتم شما شاخصه هایتان را برای تقسیم بودجه بگویید. همین هم اکنون حضور برخی اعضای مجمع ناحق بود. آیا بنا با ۴ طلای المپیک نباید بیاید اینجا بنشیند؟ یدالله فوق ایدیهم. خدا اینطور جبران می کند. من بچه جنوب شهرم و راحت حرفم را می زنم و جز خدا، خاندان و ولی فقیه از هیچ کس نمی ترسم.
وی در رابطه با مباحث مطرح شده در رابطه با سالهای حضورش در شورای شهر اظهار داشت: مردم تهران دوبار محبت کردند و در شورا به صورت مستقل که کار سختی است رای آوردم. من سری اول هم به شورا رفتم نمی خواستم بروم. من آمدم که رئیس فدراسیون شوم اما علی آبادی که رئیس سازمان تربیت بدنی بود به من گفت به تو احتیاج نداریم و برو. من هم لج کردم و رفتم شورای شهر. چند ماه اول هم واقعا کار را بلد نبودم و پیاده بودم اما خدا کمک کرد.
دبیر در رابطه با انتخاب خسروی وفا بعنوان رئیس کمیته المپیک اظهار داشت: حاج محمود خیلی عزیز است و زندگی اش را پای ورزش و نظام گذاشته است. بامداد ۴۰ دقیقه با هم مفصل حرف زدیم. من او را خیلی قبول دارم. امروز کاندیدای کشتی در هیات اجرایی که آقای نصیرزاده بود را به ناحق سوزاندند. من گله مند بودم و نمی خواستم شرکت کنم اما چون مبحث شرعی بود و باید از سوی کشتی حاضر می شدم و رای می دادم به مجمع آمدم.
وی در انتها در رابطه با رقابت نزدیک خسروی وفا و علی نژاد برای ریاست کمیته المپیک، اظهار داشت: اگر علی نژاد هم انتخاب می شد یک مزیت هایی داشت، ایشان هم یک مزیت هایی دارد. مزیت علی نژاد این بود که جوان است، وقت می گذارد و زبان بلد است. آقای خسروی وفا هم ارتباطات و تجربه خوبی دارد. به او این پیشنهاد را دارم که یک دبیر جوان بگذارد که بدود و پای کار باشد. او ۳۰ سال مدیریت ورزشی کرده و اینجا هم کار را جمع می کند. پیشنهاد می کنم از جوان های انقلابی استفاده نماید.
منبع:

1401/06/07
23:49:38
5.0 / 5
422
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد