دفاع شخصی

پاسخ به شائبه های اخیر بوکس

پاسخ به شائبه های اخیر بوکس

به گزارش دفاع شخصی، سرمربی تیم ملی می بوکس ایران در اظهارات خود راجع به شائبه های چند وقت اخیر در رابطه با خودش و حضور دانیال شه بخش در بوکس نیمه حرفه ای صحبت کرد.علیرضا استکی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با پیگیری اردوی مشترک تیم ملی بوکس ایران با هند در تهران از روز یکشنبه، توضیح داد: هم اکنون تیم الف در اردو حضور دارد که متشکل از بوکسورهای برتر رقابت های قهرمانی کشور و آن نفراتی است که در کویت درخشیدند. ۱۶ بوکسور منتخب مد نظر کادرفنی را هم بعنوان تیم ب در اختیار داریم که هم اکنون در کبکانیان حضور دارند و پنج شنبه در یک بازی دوستانه به مصاف بوکسورهای هند می روند. تلاش کرده ایم همه مدعیان را در این بازی ها امتحان نماییم.

* مشکلات مالی زیادی داریم

او در پاسخ به این سؤال که مشکلات اصلی و فعلی تیم ملی چیست؟ توضیح داد: وقتی با فدراسیون صحبت می نماییم به ما می گویند که هنوز بودجه ای از وزارت نگرفته ایم و مشکل مالی داریم که بسیار شرایط را دشوار می کند. البته با همه سختی ها پیش می رویم و با رفقایی که داریم و تلاشهای حسین ثوری تلاش داریم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

* ورزشکاران هند در آکادمی هستند

سرمربی تیم ملی بوکس در رابطه با مکان اسکان بوکسورهای تیم ملی هند و شرایط امکاناتی آنها در اردو، توضیح داد: ورزشکاران هندی در هتل آکادمی هستند و ما خودمان در خوابگاه نصرت حضور داریم. تیم دوم ما هم در کبکایان هست که پس از مبارزات، به خانه های خود برمی گردند.

* غیبت شه بخش هماهنگ شده است

او در رابطه با نبود دانیال شه بخش و شائبه های احتمال عدم بازگشت این بوکسور به تیم ملی هم توضیح داد: او بطور قطع به تیم ملی برمی گردد. دانیال هم اکنون نیست چون در کمپی به میزبانی دبی، برای یک باشگاه خارجی در بوکس نیمه حرفه ای تمرین می کند. به هر حال غیبت وی در تیم ملی کاملا هماهنگ شده است و هیچ کدام از اقدامات به هم ربطی ندارد.

* حضورم کنار علی اکبری تاثیری روی تیم ملی ندارد

استکی در پاسخ به این سؤال که آیا حضورش کنار امیر علی اکبری (برای مسابقات MMA) تاثیرات منفی روی برنامه های تیم ملی بوکس ایران نمی گذارد، توضیح داد: همه چیز باید برنامه ریزی شده باشد. در این ۶ ماه که با علی اکبری بودم خللی به برنامه های تیم ملی بوکس وارد نشده است. علی اکبری هم ورزشکار و جزو آبروی ملت ایران است که تلاش دارم به او کمک کنم. واقعا خیلی از مردم ایران هم به علت کمک و همراهی که بنده با علی اکبری داشتم، از من تشکر و حمایت کردند که بطور قطع بنده هم قدردان حمایت های آنها هستم.

* لَنگ یک بوکسور خاص نیستیم

او در پاسخ به این سؤال که با شرایط فعلی این امکان وجود دارد که تیم ملی بوکس ستاره خود دانیال شه بخش را برای مسابقات پیش رو در اختیار نداشته باشد؟ اظهار نمود: دانیال شه بخش مرخصی گرفت تا در این کمپ تمرینی که از هر جهت برای او مفید می باشد شرکت نماید و من هم موافقت کردم، چون که دلیل ندارد مانع موفقیت بوکسورهای ایران شوم. ما ستاره نداریم و همه برای ما مهم هستند. لَنگِ بوکسور نیستیم و بوکسورها از تیم ملی اوج می گیرند تا به رده های بالاتر می رسند.

* جلوی موفقیت شه بخش را نمی گیرم

استکی تصریح کرد: من جلوی دانیال را نمی گیرم که بخاطر دو سه میلیون حقوق آینده اش را از دست بدهد. او از روی وظیفه ملی و ارادت به کشور خود ایران در تیم ملی حضور دارد و حالا که فرصتی برای او پیش آمده، به او اجازه می دهیم که اگر توانست آینده اش را بسازد. نخستین مبارزه او هم ۲۶ شهریور است و از یک جایی به بعد بنده نمی تواتم یقه بوکسورها را بگیرم.

* هنر داشته باشم باز هم قشلاقی و شه بخش می سازم

سرمربی تیم ملی بوکس ایران اضافه کرد: وضعیت جوری نیست که بگویم باید بیایید اینجا و فقط برای تیم ملی بازی کنید. بوکسورهای ایران همین هم اکنون هم از روی علاقه در تیم ملی هستند و وقتی موقعیتی پیش می آید چرا جلوی آنها را بگیرم؟ من اگر هنر داشته باشم باز هم امثال شه بخش و قشلاقی را می سازم. هم اکنون شه بخش در جایگاه خاص خودش هست و باید ببینیم می تواند بیاید یا نه چون خودش را برای مسابقات حرفه ای آماده می کند.

* امکان غیبت شه بخش در قهرمانی آسیا وجود دارد

او در پاسخ به این سؤال که غیبت شه بخش در قهرمانی آسیا حتمی است؟ خاطرنشان کرد: او اگر به انتخابی ها برسد منعی برای حضور در تیم ملی ندارد، اما اگر به انتخابی ها نرسد در تیم ملی نخواهد بود و امکان دارد ما برای قهرمانی آسیا فرد دیگری را اعزام نماییم. ما دنبال این هستیم که بوکسور آینده دار بسازیم.
1401/06/13
11:12:56
5.0 / 5
512
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد