دفاع شخصی
با رفتن او شاید مشكل حل شود

خسروی نژاد: میراسماعیلی با استعفا در حق جامعه جودو خوبی کند

خسروی نژاد: میراسماعیلی با استعفا در حق جامعه جودو خوبی کند

به گزارش دفاع شخصی، مربی سابق تیم ملی و وکیل دادگستری، تنها راه چاره حل محرومیت جودوی ایران بعد از ۴ سال را استعفای رئیس فدراسیون جودو دانست و اظهار داشت: امیدوارم او با این کار آرامش را به جودوی ایران بازگرداند.مسعود خسروی نژاد در گفتگو با ایسنا، در رابطه با قطعی شدن محرومیت ۴ ساله جودوی ایران از جانب دادگاه بین المللی حکمیت ورزش، اظهار نمود: از روز نخست که بحث محرومیت جودوی ایران پیش آمد، رئیس فدراسیون جودو بارها در مصاحبه های احساسی و نسنجیده خود و بدون در نظر گرفتن منافع جودو، مصاحبه های گوناگونی را ضد رئیس فدراسیون جهانی جودو انجام داد که همین مساله هم سبب شد راه های مذاکره و جلب نظر رئیس فدراسیون جهانی برای حل مسالمت آمیز این پرونده بسته شود.
سرمربی سابق تیم ملی جودو، اضافه کرد: البته رئیس فدراسیون در این اواخر پخته تر عمل کرد و دست از انجام صحبت های احساسی برداشت اما این اتفاق دیر رخ داد چون که رای محرومیت ۴ ساله صادر شده بود و میتوان گفت دیگر کار از کار گذشته بود. او بعنوان رئیس فدراسیون نباید در مباحث حقوقی که هیچ سررشته ای در آن نداشت ورود می کرد و اظهار نظر در رابطه با این موارد را باید به صورت کامل به وکیل پرونده می سپرد که متاسفانه این کار انجام نشد و سبب شد گره ای را که شاید با ورود عقلا می شد با دست باز کرد دیگر با دندان هم نتوان باز کرد.
این وکیل دادگستری، ضمن اشاره به تایید محرومیت ۴ ساله جودو از جانب دادگاه CAS، بعد از چند مرتبه وقفه، اظهار داشت: به هر حال این که دادگاه حکمیت چند مرتبه در صدور رای نهایی تعلل کرد شاید خیلی به درازا کشید اما در امر قضاوت طبیعی است و نمونه آن در دیگر پرونده ها هم رخ داده است. هم اکنون هم وکیل پرونده باید صحبت کند اما می بینیم که باز هم مسائلی مطرح می شود که هیچ ارتباطی به مبحث ندارد و تنها جنبه گمراه کردن افکار عمومی را دارد.
خسروی نژاد در رابطه با راهکار برون رفت جودو از این وضعیت و این که آیا احتمال تمدید محرومیت جودوی ایران بعد از شهریور ۱۴۰۲ هم وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: شخصا برای اوضاع پیش آمده و این که جامعه جودو از حق خود محروم شده اند بسیار ناراحت، متاسف و نگرانم و امیدوارم با تدبیر مسؤلان ورزش این مورد حل شود و دیگر شاهد تمدید محرومیت جودو نباشیم. به هر حال با عنایت به حساسیت بیش از حد شخص رئیس فدراسیون جهانی جودو بر روی این مورد به علت برخی رفتارهای مسؤلان فدراسیون، احتمال هر اتفاقی وجود دارد. امیدوارم در چنین شرایطی که خیلی از اهالی جودو از وضعیت به وجود آمده خسته شده اند، میراسماعیلی با استعفای خود یک مرتبه هم شده در حق جودو خوبی کند و آرامش را به جودو بازگرداند.
وی در انتها اظهار داشت: بعنوان یک حقوقدان این را می گویم که با این اتفاق امکان دارد شرایط تغییر کند و بتوان در عین دفاع از مصالح نظام، با استفاده از تعقل و دیپلماسی، نظر فدراسیون جهانی را در اینباره تأمین کرد تا مشکل محرومیت جودو هم حل شود.
منبع:

1401/06/14
23:51:29
5.0 / 5
413
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد