دفاع شخصی

کاش چند حسن یزدانی در فوتبال هم داشتیم!

کاش چند حسن یزدانی در فوتبال هم داشتیم!

دفاع شخصی: «یزدانی واقعا خارج از تشک کشتی هم انسانی دوست داشتنی است. بنا بر این هم در جمع استقبال هزاران نفره از کاروان کشتی در فرودگاه، او بیش از همه مورد تمجید قرار می گیرد. اصلا همین اتفاق را مقایسه کنید با صحبت هایی که بتازگی برخی ملی پوشان فوتبال داشته اند و چگونه از چشم مردم افتادند. بالاخره قرار نیست فکر کنی چون مشهور هستی، همه صحبت هایت هم درست است. کاش چند حسن یزدانی در فوتبال هم داشتیم!»به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی، بعد از آمریکا در رتبه دوم قرار گرفت؛ جایگاهی که در نبود روسیه و کشتی گیران مدعی اش، می توانست به قهرمانی تبدیل گردد اما نشد. در این بین شکست باردیگر حسن یزدانی، کاپیتان تیم ملی، به دیوید تیلور آمریکایی باز هم بازتاب زیادی پیدا کرد. کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی با کسب مدال نقره، به هشتمین مدال خود در رقابت های جهانی و المپیک دست پیدا کرد تا با عبور از رکورد مرحوم غلامرضا تختی و حمید سوریان به پرافتخارترین کشتی گیر تاریخ ایران تبدیل گردد.

البته این تمام ماجرایی نبود که بر این ستاره کشتی ایران گذشت. شکست برابر تیلور هر چقدر که حلاوت پیروزی های پیشین یزدانی را گرفت، حاشیه هم ایجاد کرد که عجیب ترین آن هم به اظهارات پدر یزدانی برمی گردد. قبل از بازگشت کاروان تیم ملی کشتی آزاد به فرودگاه امام خمینی، پدر حسن آقا در مصاحبه ای جنجالی عنوان نمود که این شکست تقصیر علیرضا دبیر بود؛ چونکه رییس فدراسیون در آستانه مبارزه فینال، مربی سنگین وزن را برای تمرین به سراغ پسر او فرستاده و این مساله به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست! پدر یزدانی درحالی به شدت نسبت به دبیر موضع گرفت که خود حسن ترجیح داد تا این مساله ادامه پیدا نکند. یزدانی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تایید صحبت های پدرش، به شدت پخته عمل کرد و آنرا تنها یک واکنش احساسی دانست که به عنوان عضوی از خانواده اش، نسبت به شکست وی اتخاذ نموده است.

البته این تنها صحبت مدبرانه یزدانی نبود. وی شکست برابر تیلور را به گردن کسی نینداخت و از این اظهار داشت که حریف، سبک او را بهتر آنالیز کرده بود و خودش هم نتوانسته نقشه هایی که داشته را روی تشک پیاده کند. یزدانی البته ضمن تشکر از حریف آمریکایی به خاطر تمجیدهایی که از او داشته، ابراز امیدواری کرد تا در آینده بتواند این شکست را جبران کند. همه این حرف ها در واکنش به اتفاقاتی که می توانست جنجالی شود، نشان میدهد که یزدانی واقعا خارج از تشک کشتی هم انسانی دوست داشتنی است. بنا بر این هم در جمع استقبال هزاران نفره از کاروان کشتی در فرودگاه، او بیش از همه مورد تمجید قرار می گیرد. اصلا همین اتفاق را مقایسه کنید با صحبت هایی که بتازگی برخی ملی پوشان فوتبال داشته اند و چگونه از چشم مردم افتادند. بالاخره قرار نیست فکر کنی چون مشهور هستی، همه صحبت هایت هم درست است. کاش چند حسن یزدانی در فوتبال هم داشتیم!»

منبع:

1401/07/01
14:45:52
4.3 / 5
887
مطلب را می پسندید؟
(6)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد