دفاع شخصی

21 مدال ایران در نخستین جام جهانی ورزش های رزمی

21 مدال ایران در نخستین جام جهانی ورزش های رزمی

دفاع شخصی: نمایندگان ایران در نخستین دوره جام جهانی ورزش های رزمی دانشجویان با کسب 21 مدال به کار خود اختتام دادند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، کار تیم های ملی دانشجویی ایران در نخستین دوره جام جهانی ورزش های رزمی دانشجویان که در ترکیه انجام شد با حضور نمایندگان ایران در رشته های ساندا، تالو، کشتی آزاد و کشتی فرنگی به انتها رسید و کاروان ایران موفق شد ۱۳ طلا، ۳ نقره و ۵ برنز به دست آورد.
تالو
نمایندگان تالو ایران در جام جهانی ورزش های رزمی دانشجویان، موفق شدند یک مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز را در بخش زنان و مردان کسب کنند. در چانگ چوان زنان، منیره پناهی به مدال برنز دست یافت و طاها بدیعی هم در چانگ چوان مردان به مدال برنز رسید. محمدعلی مجیری سومین نماینده تالوی ایران نیز صاحب مدال طلای این فرم شد و اولین مدال طلای کاروان ایران را در جام جهانی ورزش های رزمی دانشجویان جهان کسب نمود. مجیری همین طور در رقابت های فرم نانچوان صاحب مدال نقره شد تا دومین مدال خودرا در مسابقات دانشجویان جهان کسب کند.
ساندا
تیم ملی ووشوی دانشجویان ایران در مسابقات جهانی با کسب ۴ مدال طلا، قهرمان بخش ساندا شد. در وزن منهای ۶۰ کیلو گرم دختران، مهنا رحیمی موفق به کسب مدال طلای این رقابت ها شد و در بخش پسران نیز در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، شجاع پناهی از ایران اول به مقام اول دست یافت. در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم نیز، حمیدرضا سهندی از ایران طلا گرفت و در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم، علی خورشیدی از ایران طلا گرفت.
کشتی آزاد
تیم ملی کشتی آزاد دانشجویان ایران موفق شد با کسب ۷ مدال طلا توسط ۷ نماینده خود به عنوان قهرمانی مسابقات دانشجویان جهان برسد. سعید اسماعیل زاده در وزن ۷۹ کیلوگرم و دانیال شریعتی نیا در وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست تمامی حریفان، عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کردند. رضا مومنی در وزن ۵۷ کیلوگرم، احمد بذری در وزن ۹۲ کیلوگرم، عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم، سید مهدی هاشمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و محمد رضا باقری در وزن ۶۵ کیلوگرم موفق به کسب ۵ مدال طلای دیگر در این رقابت ها شدند.
در رده بندی نهایی مسابقات جهانی دانشجویان در رشته کشتی آزاد تیم ایران با کسب ۷ مدال طلا قهرمان جهان شد، تیم ترکیه با ۲ طلا و تیم اکراین نیز با کسب یک مدال طلا به ترتیب دوم و سوم شدند.
کشتی فرنگی
تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز در مسابقات جهانی دانشجویان با کسب ۵ مدال پایان یافت. در این مسابقات یک مدال طلا توسط سجاد عباسپور در وزن ۶۰ کیلوگرم به دست آمد، ۲ مدال نقره توسط محمد هادی شعبانی در وزن ۵۵ کیلوگرم و آرمین محب ثابت در وزن ۶۳ کیلوگرم کسب شد. محمد امین جبالی فر در وزن ۶۷ کیلوگرم و غلامرضا فرخی در وزم ۷۲ کیلوگرم نیز با کسب مدال برنز به کار خود اختتام دادند و همین طور مرتضی پور عیسی در وزن ۷۷ کیلوگرم به مقام پنجم رسید تا تیم کشتی فرنگی دانشجویان ایران در این دوره از رقابت ها با کسب ۵ مدال شامل یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به کار خود اختتام دهد.
منبع:

1401/07/13
10:28:23
5.0 / 5
382
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد