دفاع شخصی
برای حضور در دو رویداد؛

ابهام در ترکیب تیم ملی کاراته بانوان

ابهام در ترکیب تیم ملی کاراته بانوان

دفاع شخصی: ترکیب تیم ملی کاراته بانوان ایران در حالی برای حضور در دو رویداد مهم پیش رو از طرف فدراسیون کاراته اعلام شده که در مورد حضور برخی ملی پوشان ابهاماتی وجود دارد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رقابت های کاراته قهرمانی آسیا آذرماه سال جاری به میزبانی ازبکستان در تاشکند برگزار می شود. قبل از حضور تیم های ملی کشورمان در این دوره از مسابقات، رقابتهای جایزه بزرگ روسیه است که تیم های بانوان و آقایان کشورمان به دعوت میزبان راهی مسکو خواهند شد.
بر همین اساس هم کادر فنی تیم ملی اسامی نفرات اعزامی به مسابقات را اعلام نمود که طی آن سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم، طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم، مبینا حیدری در وزن ۶۸- کیلوگرم و لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم در ترکیب تیم ملی به این رقابت ها اعزام خواهند شد. تنها ابهام این ترکیب خالی ماندن وزن ۶۱- کیلوگرم است. جایی که در چند سال اخیر رزیتا علیپور نماینده ایران در مسابقات معتبر بوده است.
اینکه وی از طرف کادر فنی دعوت نشده یک سوال است و این که خودش علاقه ای به حضور در اردوها نداشته، سوالی دیگری است که برای آن باید جوابی پیدا شود. در حقیقت تیم ملی با ترکیبی ناقص راهی مسکو و تاشکند نخواهد شد. از طرف دیگر «آتوسا گلشاد نژاد» نفر دوم تیم ملی در این وزن از جوانان با آتیه ای است که با پشت سر گذاشتن رقابت های انتخابی فرصت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان را در ترکیب تیم ملی زیر ۲۱ سال به دست آورده است. وی سال قبل هم در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تاشکند صاحب مدال طلا شد و نشان داد جوانی با آتیه است که اعتماد کادر فنی را به خوبی پاسخ می دهد.
هر چند شنیده ها از آن حکایت می کند که ارباب و زنگنه به عنوان اعضای کادر فنی همچنان روی علیپور حساب ویژه باز کرده اند و در صورت حضور در اردوهای تیم ملی این فرصت را در اختیار او قرار خواهند داد. ولی گویا این علیپور است که علاقه ای به حضور در اردوها ندارد و به نظر می آید نیاز به استراحتی چند ماهه و دوری از کاراته دارد.
از سوی دیگر بانوان ایران در بازی های کشورهای اسلامی نتایج قابل تأملی کسب نکردند، پس از بازگشت تیم ملی از قونیه نیز اردوهای تیم ملی حدودا تعطیل شد. بر همین مبنا کادر فنی می بایست از همین زمان نزدیک به ۴۰ روزه که قسمتی از آن به حضور در مسابقات روسیه از دست می رود، تلاش کند، تیمی در اندازه آسیا را مهیای مبارزه با قدرتهای آسیا کند که بدون شک کار دشوار و سختی است.
رقابت های قهرمانی آسیا را باید ماکتی در اندازه بازی های آسیایی عنوان نمود، هم فدراسیون و هم کادر فنی باید از مسابقات تاشکند برای موفقیت در این رویداد مهم برای ورزش کشور تجربه کسب کنند و این بدان معناست که شاید پس از این رقابتها میدان در اختیار جوانانی قرار گیرد که مربیان را مجبور به اعتماد کنند.


منبع:

1401/07/25
09:56:00
5.0 / 5
340
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد