دفاع شخصی
دادمرز:

می خواهم ناکامی بزرگسالان را در جهانی امیدها جبران کنم

می خواهم ناکامی بزرگسالان را در جهانی امیدها جبران کنم

به گزارش دفاع شخصی، فرنگی کار وزن ۵۵ کیلوگرم ایران تصریح کرد: هدفم اینست باخت در مسابقات جهانی بزرگسالان را با کسب مدال طلای امیدهای جهان جبران کنم.


پویا دادمرز در گفتگو با ایسنا، در رابطه با شرایط خود قبل از حضور در رقابتهای قهرمانی امیدهای جهان در اسپانیا، اظهار نمود: پس از سومی در جام تختی از بهمن سال قبل به اردوی تیم ملی آمدم و فکر می کنم مجموعا تابحال در ۱۶ یا ۱۷ مرحله اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور داشته ام. در جام تختی سوم شدم که نوربخش به آسیایی رفت و باخت. در ادامه من در قزاقستان اول شدم و حریف هندی نوربخش که او را برده بود را ۱۰ بر صفر شکست دادم و برای مسابقات جهانی انتخاب شدم.
فرنگی کار وزن ۵۵ کیلوگرم ایران، اضافه کرد: در مسابقات جهانی صربستان در مبارزه نخست اکرم اوزترک نفر سوم جهان را ۶ بر ۵ بردم اما در کشتی دوم به حریف قزاق باختم. شاید یکسری از بچه ها به لحاظ بدنی کم آوردند اما باخت من ربطی به این مورد نداشت و فقط بر اثر اشتباه خودم به حریف قزاق باختم. او کشتی گیر خوبی بود اما اشتباهاتی داشتم که منجر به باختم شد. اگر او را می بردم بطور قطع مدال می گرفتم.
وی با اشاره به اینکه تا حدودی تحت فشار روانی کسب مدال برای کشتی خوزستان بود، اظهار داشت: این همه می گویند خوزستان مهد کشتی فرنگی ایران است اما تابحال فقط سعید عبدولی و حبیب اخلاقی مدال جهانی بزرگسالان گرفته اند، به همین خاطر شاید تا حدودی فشار روانی برای کسب مدال روی من بود. البته نمی گردد باختم را به حساب قسمت گذاشت چون که کم کاری از خود من بود و ربطی به کادر فنی و مسائل دیگر نداشت.
دارنده مدال نقره امیدهای جهان، تصریح کرد: سال آخر حضور در رده امیدها هستم. از آنجائیکه پس از جهانی بزرگسالان کمتر از یک ماه مانده به این مسابقات داشتیم دیگر انتخابی نگذاشتند و طبق چرخه انتخابی و مدال نقره سال قبل در امیدهای جهان، توسط کادر فنی برای مسابقات سال جاری هم انتخاب شدم. سال قبل نایب قهرمان شدم و سال جاری تنها با هدف کسب مدال طلا به میدان می روم. می خواهم باخت جهانی بزرگسالان در صربستان را با مدال طلای امیدهای جهان جبران کنم. خدا را شکر آمادگی خوبی دارم و آماده حضور در میدان هستم.
وی با قدردانی از زحمات محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی، اظهار داشت: او مرد عجیبی است و واقعا او را خیلی دوست دارم. لقب او آقای خاص که هست و من نمی دانم چه لغتی برای او بکار ببرم. نه بخاطر این که من را به جهانی برد اما او را عجیب و غریب دوست دارم. همه زحمت می کشند اما فکر می کنم تنها کسی که با دل و جان و همه وجودش برای کشتی کار می کند محمد بناست. حسن رنگرز هم مدیری خوب و قهرمان بزرگی بوده که از نظر مدیریتی کارنامه بسیار خوبی دارد. او و کادر فنی که آورده همه خوب و کاربلد هستند. چرخه ای هم عرضه دادند که فکر می کنم با این چرخه هر کسی که بهترین باشد به تیم ملی می رسد.
وی در رابطه با برنامه اش برای المپیک پاریس تصریح کرد: فعلاً در همین وزن ۵۵ کیلوگرم می مانم و قصدی برای حضور در المپیک پاریس ندارم. فعلاً ۵۷ یا ۵۸ کیلو وزن دارم و باید به ۶۴ کیلوگرم برسم تا بتوانم در ۶۰ کیلو برای المپیک برنامه ریزی کنم، به همین خاطر هدفم حضور در المپیک ۲۰۲۸ است.
دادمرز در انتها اظهار داشت: امیدوارم همه بچه ها در مسابقات جهانی اسپانیا موفق شوند. تیمی خوب و جوان داریم که همه انگیزه زیادی برای کسب موفقیت دارند. جا دارد از حسن رنگرز سرمربی تیم ملی بخاطر زحماتی که برای بچه ها می کشد تشکر کنم.
منبع:

1401/07/25
22:49:23
5.0 / 5
381
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد