دفاع شخصی

اجرای ورزش باستانی در صبحگاه مدارس

اجرای ورزش باستانی در صبحگاه مدارس

به گزارش دفاع شخصی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اشاره به این که بدنبال این هستیم ورزش صبحگاهی را با زنگ زورخانه و مرشد خوانی شروع نماییم و در صبحگاه دانش آموزی ورزش زورخانه ای را اجرا نماییم، اظهار داشت: بدین سان این ورزش باستانی که توسط خود دانش آموزان اجرا می شود، در محیط مدرسه و جامعه نهادینه می شود.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد در آیین افتتاح ۱۰۱۷ پروژه ورزشی طرح شهید سردار سلیمانی و شروع چهلمین دوره مسابقات ورزشی درون مدرسه ای که در دبیرستان شهید مهدی پور شهر تهران انجام شد با اشاره به بهره برداری از ۱۰۱۷ پروژه ورزشی درون مدرسه ای اظهار داشت: نیاز داشتیم بتوانیم در امتداد کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی و اجرای بهتر رویدادهای ورزشی، فضای ورزشی مناسب را در مدارس ایجاد نماییم که خوشبختانه امروز این امر محقق شده است.
وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش رویکرد تمام ساحتی دارد و حوزه تربیت بدنی در دوره ی جدید مدیریتی، رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته و برنامه ها و اقدامات متنوعی در طول این زمان انجام شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش ضمن اعلام این خبر که از امروز چهلمین دوره مسابقات ورزشی درون مدرسه ای شروع می شود، اظهار داشت: این رویداد ورزشی درون مدرسه ای با رویکرد مشارکت طلبی دانش آموزان و خانواده ها در اجرای برنامه ها به انجام می رسد و هدف ما این بوده است که مسئولیت پذیری دانش آموزی و مشارکت طلبی آنها در اجرای فرایندهای تعلیم و تربیت را تقویت نماییم.
وی ادامه داد: این رویدادها به نام شهدای مظلوم مدارس دخترانه زینبیه و ثارالله آذربایجان شرقی مزین شده است که در سال ۱۳۶۵ توسط رژیم بعثی با پشتوانه و حمایت منافقان و کشورهای غربی آماج بمباران هوایی و موشکی قرار گرفتند.
ستاری فرد با اعلان اینکه در حاشیه این مراسم و در روز نخست هفته تربیت بدنی، تفاهم نامه همکاری مشترکی میان وزارت آموزش وپرورش و وزارت ورزش و جوانان در زمینه ورزش بانوان و ورزش همگانی منعقد خواهد شد، اظهار داشت: هدف ما این است که حداقل در ۱۲۰۰ دبیرستان شبانه روزی دخترانه، ۱۲۰۰ پایگاه ورزش همگانی و قهرمانی ایجاد نماییم. دانش آموزان ما درشبانه روزی ها ساکن زیست کامل دارند که فرصت خوبی برای تقویت ورزش، استعدادیابی و پرورش این استعدادها است.
وی افزود: بدنبال این هستیم ورزش صبحگاهی را با زنگ زورخانه و مرشد خوانی شروع نماییم و در صبحگاه دانش آموزی ورزش زورخانه ای را اجرا نماییم. بدین سان این ورزش باستانی که توسط خود دانش آموزان اجرا می شود، در محیط مدرسه و جامعه نهادینه می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خاتمه اظهار داشت: ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد کرده است که تفاهم نامه سه جانبه ای را جهت تجهیز مدارس و ایجاد زیرساخت مناسب برای توسعه ورزش داشته باشیم. شروع ورزش یعنی اختتام لغزش ها و لطمه های اجتماعی و در تلاشیم با تجهیز مدارس بتوانیم فضای پرنشاطی برای تخلیه هیجانات دانش آموزان، افزایش شادابی و نشاط در محیط مدرسه ایجاد نماییم.
منبع:

1401/07/27
09:39:17
2.5 / 5
644
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
nastarannargesi:
لطفا به گوش رییس و مسوول میراث فرهنگی برسونید که اثار ایران رو به نام ایران تو یونسکو ثبت کنه ....مثل ورزش باستانی زورخونه .کمونچه لرستان ....رقص پایکوبی و.....باکوی کثیف بیشرف دنبال تاریخ سازی فیکه
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد