دفاع شخصی

دوپینگی كه فاش شد

دوپینگی كه فاش شد

دفاع شخصی: فدراسیون جهانی ووشو مثبت بودن تست دوپینگ ملی پوش ایران را تایید كرده و این ورزشكار برای چهار سال محروم شده است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، شایعاتی در خصوص اینکه تست دوپینگ حمیدرضا قلی پور ملی پوش پیشین ووشو در سال ۲۰۱۸ مثبت شده بود وجود داشت، که حالا مشخص شده فدراسیون جهانی ووشو نتیجه پرونده قلی پور را قبل از این اعلام نموده است اما این خبر در ایران فاش نشده بود.
در این گزارش عنوان شده که تست دوپینگ حمید رضا قلی پوردر نهمین دوره جام جهانی ساندا که در هانگژو چین برگزار شده بود، مثبت شده است.
بدین سبب قلی پور طبق قوانین ضد دوپینگ فدراسیون جهانی ووشو برای چهار سال از ۲۸ اکتبر ۲۰۱۸ (۶ آبان ۱۳۹۷) تا ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲ (۶ آبان ۱۴۰۱) محروم است.
البته قلی پور ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ و در جریان مسابقات لیگ ایران خداحافظی اش از ورزش قهرمانی را اعلام نمود و این در حالی بود که او از ۶ آبان ۱۳۹۷ محروم بوده و این مسئله فاش نشده بود.
قلی پور در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک هم عضواست و طبق بخشنامه کمیسیون ورزشکاران، هیچ ورزشکاری نباید در رابطه با قانون جهانی مبارزه با دوپینگ هیچ گونه محرومیتی دریافته کرده باشند. حالا باید دید واکنش کمیته ملی المپیک نسبت به این مسئله چیست و از این جریان اطلاع داشته یا نه چونکه حضور قلی پور در کمیسیون نقض ایین نامه شمرده می شود.
برای دیدن حکم قلی پور در سایت فدراسیون جهانی اینجا را کلیک کنید.
نام قلی پور در میان دوپینگی ها در فدراسیون جهانی ووشو


منبع:

1399/05/07
22:24:21
5.0 / 5
1650
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد