دفاع شخصی
كاراته قهرمانی رده های سنی؛

شکست و حذف نمایندگان ایران در روز نخست

شکست و حذف نمایندگان ایران در روز نخست

به گزارش دفاع شخصی، روز نخست از دوازدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی جهان با شکست و حذف همه نمایندگان کشورمان به پایان رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان کاراته در رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال دختران و پسران که با حضور بیشتر از ۱۸۰۰ ورزشکار از ۱۰۴ کشور جهان از امروز در قونیه شروع شد.
امروز چهارشنبه، چهارم آبان ماه در روز نخست رقابتهای کاتای انفرادی کلیه رده ها، کومیته کلیه اوزان رده نوجوان پسران و همینطور رقابت وزن ۵۴+ کیلوگرم نوجوانان دختران برگزار شد که همه نمایندگان کشورمان با شکست و حذف از جدول مسابقات به کار خود پایان دادند.
متین زارع در کاتای انفرادی رده سنی امید بعد از آنکه در دور نخست با امتیاز ۲۴.۵۴ بعنوان نفر نخست راهی دور دوم شد دور دوم با امتیاز ۲۳.۸۶ بعد از نماینده اسپانیا با امتیاز ۲۴.۲ و آمریکا با امتیاز ۲۳.۹۲ بعنوان نفر سوم راهی دور سوم شد اما در مرحله نیمه نهایی با امتیاز ۲۲.۹۲ بعنوان نفر چهارم گروه یک، شانس خویش را برای کسب مدال از دست داد.
زینب السادات حسینی هم در کاتای انفرادی رده امید بعد از آنکه در دور نخست با امتیاز ۲۴.۶۲ بالاتر از کاتاروی میزبان بعنوان نفر نخست راهی دور دوم شد، دور دوم هم با امتیاز ۲۲.۸۶ بعد از نماینده میزبان، ایتالیا و کلمبیا که به ترتیب امتیاز ۲۳.۶، ۲۳.۴ و ۲۲.۹۸ را کسب کرده بودند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد اما در این مرحله با امتیاز ۲۲.۵۴ در رده هشتم قرار گرفت و نتوانست به رقابت کسب مدال راه یابد.
حمیدرضا محمودی کاتاروی ملی پوش رده نوجوانان در دور اول با امتیاز ۲۱.۴ بعد از نمایندگان اندونزی، کرواسی و بلغارستان راهی مرحله دوم شد اما در دور دوم با امتیاز ۲۱.۸۰ در رده هفتم قرار گرفت و از ادامه رقابت ها بازماند.
یکتا داوری در کاتای انفرادی نوجوانان در دور نخست در گروه ۵ با امتیاز ۲۲.۶ بعد از اندونزی، مصر، ترکیه و اوکراین در رده پنجم قرار گرفت و از دور رقابت ها کنار رفت.
ساجده جهانشاهی نماینده کاتای جوانان کشورمان در قسمت دختران هم بعد از آنکه در دور اول با امتیاز ۲۲.۶ بعد از مکزیک، چین تایپه و پرتغال بعنوان نفر سوم راهی مرحله دوم شد در دور با امتیاز ۲۱.۸۶ بعنوان نفر پنجم از راهیابی به مرحله بعد بازماند.
ابوالفضل فرامرزپور در کاتای انفرادی جوانان هم بعد از آنکه در دور اول با امتیاز ۲۲.۴۶ بعد از هند، رومانی و مکزیک بعنوان نفر چهارم به مرحله دوم راه پیدا کرد در دور دوم با امتیاز ۲۱.۴ نفر هشتم شد و از گردونه رقابت ها حذف شد.
در پیکارهای کومیته رده نوجوانان در وزن ۵۲_ کیلوگرم محمد امین زارعی در گام نخست ۵ بر ۱ نتیجه را به التایر جالگاسبایو از قزاقستان واگذار کرد و با باخت این نماینده قزاق ها مقابل کاراته کای میزبان، زارعی هم شانس حضور در جدول رپه شارژ را از دست داد.
در وزن ۵۷_ کیلوگرم ابوالفضل همدم جو نماینده کاراته کشورمان در دور اول سراتوز لوپز از مکزیک را ۲ بر ۰ مغلوب کرد اما در دوم ۲ بر ۱ مقابل دوستویو از آذربایجان تن به شکست داد با باخت نماینده آذربایجان مقابل کاراته کای الجزایر همدم جو هم از دور رقابت ها کنار رفت.
محمد رجبی ارهانی در وزن ۶۳_ کیلوگرم نوجوانان ابتدا کنان دوناگی از ایرلند را ۸ بر ۰ از پیش رو برداشت سپس مقابل دوریکیک از مونته نگرو ۳ بر ۱ به برتری رسید و در دور سوم هم میرزا حمیدیایلی حریفی از آذربایجان را ۳ بر ۰ مغلوب کرد اما در دور چهارم مقابل کارلو پانیک از کرواسی ۲ بر ۰ مغلوب شد و با باخت پانیک مقابل نماینده الجزایر در نیمه نهایی رجبی هم از راهیابی به جدول شانس مجدد بازماند.
در وزن ۷۰_ کیلوگرم علیرضا آقایی در بازی نخست مقابل گریسون مرل از آمریکا با نتیجه ۰ بر ۰ در هانتی به پیروزی رسید اما در ادامه با همین نتیجه مقابل نماینده استونی متوقف گردید و با باخت نماینده این کشور، آقایی هم شانس حضور در جدول رپه شارژ را از دست داد.
یاسین رزجام ملی پوش وزن ۷۰+ کیلوگرم نوجوانان بعد از قرعه استراحت ابتدا نماینده بوسنی را ۳ بر ۳ با قانون سنشو از پیش رو برداشت سپس مقابل وزنیاک لهستانی ۶ بر ۲ پیروز شد اما در دور چهارم مقابل ماتیو پرودا از اوکراین ۶ بر ۰ متوقف گردید تا با باخت این کاراته کا در نیمه نهایی به نماینده یونان، زرجام هم از راهیابی به جدول شانس مجدد بازماند.
تنها نماینده امروز بانوان در کومیته مهلا صداقت بود که در وزن ۵۴+ کیلوگرم رده نوجوانان به روی تاتامی رفت که با نتیجه ۱ بر ۱ در سنشو مقابل ماریا برسارو از رومانی نتیجه را واگذار کرد. و با باخت نماینده رومانی، صداقت هم از دور رقابت ها حذف شد.{کد خبر: ۱۰۰۰۰۰۱۸۷}


منبع:

1401/08/07
08:51:46
5.0 / 5
385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد