دفاع شخصی
مهر در گزارشی بررسی كرد؛

تبعات یک تصمیم عجیب و ادامه بلاتکلیفی موی تای

تبعات یک تصمیم عجیب و ادامه بلاتکلیفی موی تای

به گزارش دفاع شخصی، استعفای سه مسئول انجمن تازه تاسیس موی تای این رشته را با جمع زیادی از علاقمندان در بلاتکلیفی قرار داده تا ادامه کار زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی را تحت شعاع قرار دهد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، انجمن موی تای مدتهاست با نامه وزارت ورزش زیر نظر فدراسیون ورزشهای رزمی فعالیت می کند. متولیان امر بدون در نظر گرفتن مقررات بین المللی این رشته و با نادیده گرفتن مسئولان اصلی موی تای که از طرف تشکیلات بین المللی آن یعنی ایفما تنها نماینده رسمی در ایران شناخته می شود، مبادرت به تشکیل ساختار جدید کردند. ساختاری که از پیش شکست خورده بود و این مساله را مسئولان فدراسیون فوق بیش از هر کسی می دانستند.
در همین مدت چند ماهه موی تای کار خاصی نداشته و موفق نشده که حتی برنامه های عادی خودرا به اجرا بگذارد. بنظر می رسد با برگزاری چند جلسه نمی توان راه طولانی و سخت فعالیت در عرصه بین الملل را طی کرد. نکته ای که قاسم منوچهری نایب رییس مستعفی این انجمن در نامه استفعای خود به آن اشاره نموده است. بعد از نایب رییس، حجت آقبا مشاور عالی و اسدالله محمدی به عنوان مسئول کمیته مربیان نیز دقیقاً بنا بر این از مسئولیت خود کناره گیری کرده اند و بنظر می رسد استعفاها ادامه داشته باشد.
چندین بار در خبرگزاری مهر به این مساله تاکید کردیم که موی تای یک نهاد بین المللی فعال و پویا دارد که نمی توان بدون تعامل، با آن همکاری و بدون توجه به اساسنامه مورد تائید آن کار خاصی انجام داد. نکته ای که متأسفانه مسئولان فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی با آگاهی کامل از شرایط موجود به آن بی توجه هستند. در حقیقت راهی که از ابتدا بن بست بودن آنرا پیش بینی کرده و تذکر داده بودیم، ولی آقایان توجهی نکردند تا کار به جایی برسد که تنها ثمره اقدامات اخیر فقط لطمه به موی تای کاران و مربیان باشد.
موی تای اساسنامه مصوب دارد و مسئولان امر می بایست برمبنای آن حرکت کنند. وقتی مسئول و نماینده رسمی آن در داخل ایران نادیده گرفته می شود، نمی توان توقع داشت، برنامه ها به ثمر بنشیند. آقایانی که مدعی مدیریت بر موی تای و برنامه ریزی بودند، الان باید پاسخگو باشند که پس از چند ماه عملکرد آنها چطور بوده که حالا مسئولان ارشد با انتشار نامه ای مشابه یکی یکی از ادامه همکاری سرباز می زنند.
یوسف بهتری به عنوان رییس فدراسیون انجمن ورزشهای رزمی باید پاسخگو باشد که پافشاری برای انتقال و زیر نظر گرفتن رشته ای که توانایی مستقل شدن را دارد، ثمره اش چه بوده و از این انتقال آیا به اهداف خود رسیده است.
حالا که وزارت ورزش می خواهد برخی رشته های ورزشی را به انجمن تبدیل کند، شاید موی تای را باید در اولویت قرار دهد. رشته ای که با داشتن مخاطبان زیاد به خصوص از نسل جوان قابلیت های بالایی در بعد بین الملل و کسب موفقیت در مسابقات مهم دارد. می توان با تبدیل این رشته به «انجمن مستقل» به مدت یک سال، این توانایی و توانایی را مورد ارزیابی قرار داد. البته که این کار مستلزم حمایت است و نه آنکه بعد از تبدیل، موی تای را به حال خودرا رها کنید.


منبع:

1401/08/11
10:05:16
5.0 / 5
436
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد