دفاع شخصی

درخشش شاگردان رنگرز در جام جهانی با شکست تیم قهرمان جهان

درخشش شاگردان رنگرز در جام جهانی با شکست تیم قهرمان جهان

به گزارش دفاع شخصی، تیم ملی کشتی فرنگی با شکست ۶ بر ۴ تیم ترکیه بعنوان قهرمان مسابقات جهانی بلگراد، در یک قدمی صعود به فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قرار گرفت.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت حسن رنگرز در اولین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ کشتی فرنگی که به صورت تیم به تیم در باکو آذربایجان برگزار می شود، برابر ترکیه دارنده عنوان قهرمانی بزرگسالان جهان به میدان رفت و در انتها به برتری ۶ بر ۴ رسید تا در مهم ترین دیدار گروهی خود صاحب پیروزی شود.
ایران پس از ظهر امروز شنبه در دومین و آخرین دیدار مرحله گروهی برابر قرقیزستان به میدان می رود و در صورت برتری راهی دیدار فینال خواهد شد.
در وزن ۵۵ کیلوگرم، پویا دادمرز دارنده مدال امیدهای جهان برابر اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان یک بر یک به برتری رسید. دادمرز در مسابقات جهانی صربستان و رقابت های امیدهای جهان هم موفق به شکست این کشتی گیر شده بود.
در وزن ۶۰ کیلوگرم، مهدی محسن نژاد برابر کرم کمال دارنده مدال طلای جهان با نتیجه ۹ بر ۷ به برتری رسید تا دومین پیروزی در این مبارزه هم از آن تیم ایران شود. محسن نژاد در رقابت های جهانی صربستان در صورتی که ۹ بر یک از این حریف ترک پیش بود، ضربه فنی شد.
در وزن ۶۳ کیلوگرم، ایمان محمدی چهره با آتیه کشتی ایران و دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان، برابر احمت اویار به روی تشک رفت و با امتیاز عالی ۸ بر صفر به برتری رسید.
در چهارمین مبارزه دو تیم، سید دانیال سهرابی دیگر جوان آینده دار کشتی ایران و دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان هم با امتیاز عالی ۸ بر صفر مقابل مرات فیرات به برتری رسید تا چهارمین پیروزی هم از آن شاگردان رنگرز شود.
در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدرضا رستمی برابر سلجوق جان به روی تشک رفت و در انتها با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید تا پنجمین پیروزی هم به ایران برسد.
اما در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدرضا مختاری مقابل یونس امره باشار با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد تا ترکیه به نخستین پیروزی خود برسد.
در هفتمین مبارزه دو تیم، علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم، برابر برهان آکبوداک دارنده مدالهای طلا و نقره جهان با نتیجه ۷ بر ۵ شکست خورد تا ترک ها صاحب دومین پیروزی در مقابل پنج پیروزی ایران شوند.
در هشتمین مبارزه هم حمیدرضا بادکان کشتی گیر جوان تیم ایران در وزن ۸۷ کیلوگرم مقابل علی چنگیز دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۲ به میدان رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست خورد تا ترکیه فاصله باخت های خود با ایران را به عدد ۲ برساند.
اما در وزن ۹۷ کیلوگرم، مهدی بالی در نهمین مبارزه برابر متهان باشار دارنده ۲ مدال طلای جهان به میدان رفت و در انتها با نمایشی خیلی خوب با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید تا با کسب ششمین پیروزی برای ایران، برتری تیمی ایران مقابل ترکیه را قطعی کند.
در آخرین مبارزه علی اکبر یوسفی در سنگین وزن برابر عثمان ایلدیریم به روی تشک رفت و با نتیجه ۵ بر ۵ شکست خورد اما در نهایت تیم ایران با حساب 6 بر 4 ترکیه را مغلوب کرد.
نکته قابل توجه در این رقابت ها، آمادگی بدنی خوب کشتی گیران ایران و برتری فنی آنها نسبت به کشتی گیران شاخص ترکیه بود.
پیروزی ایران برابر ترکیه در حالی بدست آمد که ایران در این رقابتها، محمدرضا گرایی، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده ۳ مدال دار خود در رقابت های قهرمانی جهان و همینطور محمدعلی گرایی را به این رقابت ها نبرده است.

این نخستین آزمون حسن رنگرز در تیم ملی بزرگسالان است که جانشین محمد بنا شده است.
منبع:

1401/08/15
10:16:34
5.0 / 5
412
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد